Měsíční miminko na UM a čaj

31
3.6.15 21:43

Měsíční miminko na UM a caj

Ahoj maminky, máme doma měsíční holčičku. Je plně krmena Sunarem, ale ted jak jsou ty vedra, tak ji chci radši dávat jeste k UM cajik, aby nebyla dehydratovana…Jen nevim kolik, mate někdo zkušenosti? Poraďte prosim :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
3.6.15 21:46

Davala bych vodu. ja obecne nejak nechapu tu posedlost cajem, zvlast u tak malych miminek. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
3.6.15 21:48

No jo, jenže kolik? Aby se zase nezasytila čajem a potom mi neodmitala sunar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.6.15 21:50
@Ntally píše:
No jo, jenže kolik? Aby se zase nezasytila čajem a potom mi neodmitala sunar

vody se nenaji, bude mit hlad. i kdyz ve vedrech mozna mensi nez normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13769
3.6.15 21:54

Během dne by měla vypít dávku vody stejnou, jakou pije mlíka, pokud je na UM. Jestli jí dáváš třeba 60 na jedno krmení, tak během dne by měla vypít kolem těch 60 vody. Zkusila bych udělat třeba 30 a mezi krmením jí dát vždycky cucnout a uvidíš jak ti pak bude baštit. Ale jestli jí hezky a prospívá tak bych neměla strach že jí pár ml vody navíc uškodí. Děti na MM pít vodu nemusí, ale na UM jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
3.6.15 21:56
@Ali-Ali píše:
Davala bych vodu. ja obecne nejak nechapu tu posedlost cajem, zvlast u tak malych miminek. :nevim:

Občas je čaj (odvar), např. fenyklový, kmínový je pro děti celkem vhodný. Na povzbuzení střevní mikroflóry obzvláště u malých dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
3.6.15 22:00

@Ntally UM se dělá z vody, tudíž je počítáno jako tekutina. Pokud nabídneš měsíčnímu miminu vodu, nebo čaj tak si všimni, že si jen tak párkrát cucne. Na den si dej do lahvičky tak 50ml to bude určitě stačit. Občas nabídni, prostě nějak v mezičase kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
3.6.15 22:03

Dala bych vodu a ona sama si rekne, kdy ma dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
3.6.15 22:05

Dcera 12 týdnů korig. 5 týdnů (2900g) poslední týden dávám vodu 2 lžičky dávám do lahvičky vypije to bez problémů čaj prý heřmánkový, ale dávám vodu. Dávám to dvarát denně mezi jídlem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
3.6.15 22:09

Díky za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
3.6.15 22:15

@luciekal Mě to přijde děsně k ničemu, dáš sice dvakrát denně mezi jídlem, ale co když má dítě žízeň v jinou dobu, třeba venku? Přeci se mu ta voda dává na žízeň. Kolik vypije dávek mléka, to musí být na pokrytí denní potřeby. Voda navíc se dává v teple na žízeň :nevim: Já bych si normálně dala trochu do lahvičky a občas bych dítěti nabídla, kolikrát se i samo ozve. Já taky piji, když mám žízeň a né že si v letních dnech přidám dvě dávky pití :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
3.6.15 22:29

Jí jsem měla v lahvičce vždycky trochu vody a tak průběžně nabízela. Ale ani v největších vedrech mi dítě nevypilo víc jak pár ml. Nejdřív jsem z toho byla špatná, protože jsem se bála, že bude dehydrované, ale pak jsem si řekla, že to není umělá panenka, ale myslící bytost (byť instinktivně) a ví, kdy chce a co mu stačí. Takže jsem neustále nabízela, ale nenutila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
3.6.15 22:37

Vodu má v Sunaru, pokud ti to nedá, kup fenyklový čaj pro mimi, aspoň nebudou trápit prdíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
3.6.15 22:43

@natyber Mě to doktorka řekla a´t dávám dvakrát denně bylo to z důvodu hustší stolice. Neevím možná je to i nás jinak, máme omezené i jídlo kolik může sníst.
Taky záleží kolik dítě váží.
Já krom kojení dávám prebebu a ta se dává přece s vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
3.6.15 22:54

@luciekal Chápu, nic jsem tím nemyslela, máte to asi jinak. Ale dáváš to kvůli té stolici. Tady jde o vodu navíc v teplém počasí. A to je asi lepší dát prostě trochu do lahvičky a občas nabídnout. Podle mě kojené i nekojené dítě, má tekutin dostatek, v teplejším počasí bych také nabízela trochu pití navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama