Měsíční miminko nechce jíst

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 14:27

Měsíční miminko nechce jíst

Ahojky maminky :)
Máme doma měsíční miminko, 4 týdny částečně kojené a dokrmované Nutrilonem. Bohužel jsem musela přestat kojit a je jen na UM, nutrilon mu ale nakonec nedělal dobře a přešli jsme před pár dny na Hami. Jenže ještě před změnou UM se u pití vztekal a nechtěl pít. Dřív vypil i 120ml a teď asi 5 dní se vzteká. Vypije sotva půlku a začne řev, kopání a odmítání flašky. Jeden den to bylo bez problémů a vypil to bez řečí a dneska je zase řev. Nemyslím si, že by mu to nové mléko nechutnalo když jeden den pil normálně. Jako pořád si říkám, že dobrovolně nevyhladoví, ale stejně nevím co s tím. A je hodně uřvaný, když nespí tak řve a řve, ale není to bolestí nebo tak. Že nejsem jediná kdo má doba uřvance a že to přejde?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1462
8.11.21 14:43

Moje neteř začala řvát, když měla ve flašce malou dírku a musela hodně tahat, raději nejedla. Potom se dala větší a jak krásně papala.
Nevím jestli je to tvůj problém, ale můžeš zkusit dát jinou savičku :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
8.11.21 16:42

Ze začátku jsem s dcerou měla podobný problém. Jelikož hubla, poslali nás do nemocnice, aby sledovali, kolik toho vypije. Nakonec právě řekli, že v savičce je jedna slabá dírka a že je malá asi línější tahat a proto řve. Koupila jsem novou savičku přímo pro novorozence, snad v pompu a pak už dobrý. Jinak bych to řešila s pediatričkou raději, třeba jen zavolat a zeptat se. ;) Držím palce a ať malému chutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65240
8.11.21 17:04

Neumím si představit, že ve 4 týdnech mi Kluk vypije 120 ml um..to nedal najednou ani ve 4 měsících :think: podle mě je to moc, i když mrknu na tabulky na krabici, co máme doma :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
8.11.21 18:02
@Markéta188 píše:
Moje neteř začala řvát, když měla ve flašce malou dírku a musela hodně tahat, raději nejedla. Potom se dala větší a jak krásně papala.
Nevím jestli je to tvůj problém, ale můžeš zkusit dát jinou savičku :oops:

To mě taky právě napadlo, tak jsem koupila větší savičku a je to úplně stejný :D ať dám rychlejší nebo pomalejší průtok, stejně řve :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
8.11.21 18:04
@martina.se píše:
Neumím si představit, že ve 4 týdnech mi Kluk vypije 120 ml um..to nedal najednou ani ve 4 měsících :think: podle mě je to moc, i když mrknu na tabulky na krabici, co máme doma :think:

No jo, jenže on se narodil a měl 4800g a už v porodnici vypil 30-40 ml příkrmu a má prostě trochu větší příjem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
8.11.21 21:49
@Anonymní píše:
Ahojky maminky :)
Máme doma měsíční miminko, 4 týdny částečně kojené a dokrmované Nutrilonem. Bohužel jsem musela přestat kojit a je jen na UM, nutrilon mu ale nakonec nedělal dobře a přešli jsme před pár dny na Hami. Jenže ještě před změnou UM se u pití vztekal a nechtěl pít. Dřív vypil i 120ml a teď asi 5 dní se vzteká. Vypije sotva půlku a začne řev, kopání a odmítání flašky. Jeden den to bylo bez problémů a vypil to bez řečí a dneska je zase řev. Nemyslím si, že by mu to nové mléko nechutnalo když jeden den pil normálně. Jako pořád si říkám, že dobrovolně nevyhladoví, ale stejně nevím co s tím. A je hodně uřvaný, když nespí tak řve a řve, ale není to bolestí nebo tak. Že nejsem jediná kdo má doba uřvance a že to přejde?

Pokud máš nějaké pochyby, tak vyhledej pediatra a ujisti se, že i přesto, že si začal UM regulovat, tak přibývá… Jak to vypadá s množstvím počůraných plen? Co nějaké známky dehydratace? Se svým třetím dítětem jsem zažívala podobné trable, ale začal takto vyvádět „až“ na konci 3. měsíce. Co třeba zkusit krmení v polospánku? Na našeho platí krmení z flašky vleže (jí tak do teď - budou mu skoro 2 roky). Zkus třeba přes den krmit při vysavači apod. Jinak od pediatry vím, že úplné minimum tekutin u miminek je 100 ml na kg své váhy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
9.11.21 04:20
@Pocahonta píše:
Pokud máš nějaké pochyby, tak vyhledej pediatra a ujisti se, že i přesto, že si začal UM regulovat, tak přibývá… Jak to vypadá s množstvím počůraných plen? Co nějaké známky dehydratace? Se svým třetím dítětem jsem zažívala podobné trable, ale začal takto vyvádět „až“ na konci 3. měsíce. Co třeba zkusit krmení v polospánku? Na našeho platí krmení z flašky vleže (jí tak do teď - budou mu skoro 2 roky). Zkus třeba přes den krmit při vysavači apod. Jinak od pediatry vím, že úplné minimum tekutin u miminek je 100 ml na kg své váhy…

Tak a tou dehydratací jste mě trochu vyděsila. Ta mě nenapadla. Plenek za den měníme dost, ale on řve od porodnice, takže tekro říct jestli je to známka neklidu a nějaké nemoci. V polospánku je to boj, jednou pije hezky a podruhý ho to probudí a je zase řev… V leže mu to taky vadí. Já spíš nechápu, že jeden den u jídla řve, druhej den jí krásně a vypije všechno a další den zase řev… Jediný co mě ještě napadá, že se mu vrátila moučnivka a mast zatím nezabrala tak jestli ho to nebolí. Ráno určitě zavolám doktorce snad nám dá jinou mastičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
9.11.21 08:07

@Sarus21 Chápu tě :hug: Zkus si zapisovat denně, kolik toho vypije… Doktorka to bude chtít určitě také vědět. S moučnivkou zkušenost nemám, ale třeba to s tím může souviset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat