Měsíční miminko po položení brečí.

Anonymní
29.3.21 11:57

Měsíční miminko po položení brečí.

Jdu si k vám opět pro radu. Našemu pokladu je měsíc.. Krásně přibývá, baští každé dvě hodiny, ale jakmile si odrihne a my prebalime a položíme tak řve a to i mimo dobu po kojení. Když je v náručí, tak super, ale jakmile ho odlozime řev. O uspavani ani nemluvím. Jakmile ho položíme do postýlky, začne se mrskat a plakat. To samé v noci po kojení. Samozřejmě se vždy potento, takže musíme prebalit a i přes to, že prebaluji v šeru, mimi je hned vzhůru a čile a pak s nim ještě hodinu kolikrát dvě straším.. To už má zase hlad takže krmime dal.. No neskutečný koloběh. Máte to některá také tak??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2974
29.3.21 12:21

Ano, miminka pláčou - pokud se v náručí uklidní, tak se ti dítě snaží říct, že chce být u tebe. Dceru jsem první tři měsíce měla v náručí, kdybych si odpustila trapné předsudky o šátcích a matkách lesanách, mohla jsem ji mít v šátku. Nicméně i v tom náručí jsem to zvládla, uklízel a vařil manžel, diplomku jsem psala když spala. A to jsem měla hodné, nenáročné dítě, jen se první tři měsíce potřebovalo tulit.
Představa, že miminko nakojím, přebalím, odložím a jdu si po svejch, je mylná, většina dětí takhle nefunguje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16285
29.3.21 12:22

Pořiď si šátek nebo nosítko a je po problému. Že měsíc staré miminko vyžaduje nošení a blízkost, to je zcela normální, na tom není nic divného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 12:28

@BohunkaP @Lily Evans ale tak samozřejmě, že miminko hned po prebaleni a nakojeni nesoupnu do postýlky.. Možná jsem to jen špatně napsala. Máme ho celý den skoro na rukách, tak proto jsem si říkala, zda je to normální. Od našich stále slýcháme, jak si ho rozmazlujeme a podobně.. Říkám prd, nenechám chudacka miminko prostě nekde ležet ladem a plakat.. Na to fakt nemám. Takže zaplace a já už chovám.

• Citovat
  • Nahlásit
2974
29.3.21 12:32
@Anonymní píše:
@BohunkaP @Lily Evans ale tak samozřejmě, že miminko hned po prebaleni a nakojeni nesoupnu do postýlky.. Možná jsem to jen špatně napsala. Máme ho celý den skoro na rukách, tak proto jsem si říkala, zda je to normální. Od našich stále slýcháme, jak si ho rozmazlujeme a podobně.. Říkám prd, nenechám chudacka miminko prostě nekde ležet ladem a plakat.. Na to fakt nemám. Takže zaplace a já už chovám.

Tak to děláš dobře. Jestli potřebuješ volné ruce, zkus šátek nebo novorozenecké nosítko (Storchenwiege, Fidella flytai např). Z mý zkušenosti můžu říct, že čím víc miminku naplňuješ potřeby, tím spíš se tě pak pustí a bude nezávislý. Aspoň u dcery to tak bylo. Po třetím měsíci se chovat potřebovala míň a míň a bylo to dost v pohodě většinou. Teď má čtyři roky, nezávislá samostatná holka. Na nějaký vychovávání je dost času, miminko nelze rozmazlit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
29.3.21 12:36

Jako u nás, tři holky a všechny byly neodložitelné a nespavé. Jedině do nosítka, tam se nechaly uspat, odložit a pak i celých 20 minut vydržely spát. Jinak okamžitý řev. Trvalo to do té doby, než se začaly aspoň plazit. To se na chvilku zabavily. V noci přesně jak píšeš. Než usnuly po kojení a přebalení, tak se znovu kojilo :mrgreen: U první dcery jsem neměla odvahu, ale druhé dvě jsem si dávala a dávám do postele, jinak bych přes den nemohla fungovat. Po poloprobděné noci vstávat ráno do školy a přes den se věnovat batoleti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
29.3.21 12:41

Autorko, ty kecy o rozmazlování směle ignoruj. Prostě jedním uchem tam a druhým ven.
Kdysi bylo prostě normální dítě švihnout do postýlky/kočárku a čau pipi, uřvi se, já musím makat. A ještě k tomu nebyl žádný bonding, prostě nic. V porodnici jim dítě vzali, dovezli občas na nakrmení a čau. Pár starších žen mi říkalo, že jejich děti prostě nekřičely a nebo úplně minimálně. Už v porodnici totiž přišly na to, že se ničeho nedořvou a ty kterým to nedošlo tam, na to přišly doma.
My máme bonding, furt se podporuje kontakt dítěte s matkou a je logické, že čím mladší dítě, tím intenzivněji ten kontakt potřebuje. Měsíční je ještě hodně malé, pořiďte si na něj šátek a můžete nosit, kojit a u toho existovat.
Tady tomuhle období se říká taky čtvrtá doba porodní (nebo tak nějak), kdy si dítě musí zvyknout na ten naprosto neznámý svět kolem a kontakt s matkou nebo otcem je pro něj ten naprosto nejdůležitější.
Starší ročníky, bezdětní a nebo ti, kteří neměli tak kontaktní dítě to nikdy nepochopí, takže jejich poznámky berte s rezervou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
29.3.21 12:50

@LilyJane čtvrtý trimestr se tomu říká, jinak souhlas :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 12:56

@LilyJane @Lily Evans Super, tak jsme mě trochu uklidnily! 🙏 Jste zlaté. Máte ještě zkušenost s vyrazkou v obličeji? Vypadá to jako malé bedarky na tvaricksch, za ouskem.. Teď se to začalo objevovat i ve vlaskach.. Na čele Krupička 🙈 nějaká kvasinky nebo spíš novorozenecke akné? Do novorozeneckeho akné mi tam nehraji ty pupínky ve vlaskach..

• Citovat
  • Nahlásit
861
29.3.21 13:19

Úplně normální měsíční miminko. Dělej tak, ať jste ty i dítě co nejspokojenější. Já s mladším strávila celé šestinedělí většinu nocí prostě chováním a kojením, bylo to šílené, usínala jsem za pochodu, ale už ve 2 měsících se to hodně zlepšilo a od 3 měsíců spal v podstatě ukázkově, první interval 5-6 hodin a pak se budil co 2 hodinky. Pohoda. I u vás to přijde. Já osobně jsem plakat nechala, ale myslím tím třeba 10 minut než jsem něco naházela do hrnce nebo trošku pohnula s úklidem, a pak zas k prckovi. A k předsudkům, že ho rozmazlíš - četla jsem zajímavý pohled na věc, že právě naopak děti, kterým matka dopřává blízkost a lásku, kdykoli potřebují, se v budoucnu mnohem snadněji osamostatní, protože mají vybudovanou důvěru. A naopak ty děti, co je rodiče nechávají vyplakat, bývají úzkostlivé a odloučení od rodičů snáší hůř. Jestli je to pravda, nevím, ale dává mi to smysl.

Kožní problém nejlépe určí lékař, mohl by to být i ekzém, často bývá jako reakce na kravské mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
29.3.21 13:54
@Anonymní píše:
@LilyJane @Lily Evans Super, tak jsme mě trochu uklidnily! 🙏 Jste zlaté. Máte ještě zkušenost s vyrazkou v obličeji? Vypadá to jako malé bedarky na tvaricksch, za ouskem.. Teď se to začalo objevovat i ve vlaskach.. Na čele Krupička 🙈 nějaká kvasinky nebo spíš novorozenecke akné? Do novorozeneckeho akné mi tam nehraji ty pupínky ve vlaskach..

S vyrážkou neporadím - dcera občas někde něco měla, ale než jsem si stihla rozmyslet jestli to chci řešit nebo ne, zas to zmizelo. Může to být třeba reakce na něco, co jsi jedla. Nejlíp se zeptat doktorky, až tam zas půjdete :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 13:59

@Lily Evans Jdeme právě až za 14dni, tak trochu váhám. Nechci vyšilovat :mrgreen: jen tak přemýšlím, co by to mohlo být. Neuvědomujk si ani, že bych právě snědla něco, po čem by se mohl osypat. Navíc je to jen na obličeji. Snad to nebude ta alergie na kravskou bílkovinu.. Celý život jsem mleková.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 14:04

@Bebeluska8 Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Je mi jasné, že to moc řeším, ale šla jsem si sem pro uklidnění.. Že to není rozmazlovani, že je to částečně normální a že to věkem přejde. Jak píšeš, když potřebuji uvařit, nebo poklidit a vidím, že jen tak fňuká nechám to být.. Samozřejmě, kdyby hystericky brečel, ani bych nedovarila :mrgreen: neměla bych na to srdíčko.

Nestraas, že by to opravdu mohla být alergie na kravskou bílkovinu.. Z toho mám fakt největší strach, protože jsem celý život milovník mléka a mléčných výrobků. Malý jinak nemá žádné problémy co by k tomu seděly.. Navíc nikde nemohu najít nějaké foto, jak by to mohlo vypadat :?

• Citovat
  • Nahlásit
1306
29.3.21 15:39
@Anonymní píše:

Syn měl právě novorozenecké akné. Takové beďarky všude možně a jinak taková krupička.
Pokud používáš nějakou kosmetiku do vaničky, tak bych ji zkusila vynechat a pokud ne, tak bych ji zavedla. Třeba má jenom na hlavičce vysušenou kůži. Syn se taky začal hrozně loupat a vůbec vypadal strašně. Poďobaný obličej, uloupaná kůže :D Ale do pár týdnů se to všechno samo srovnalo i bez mazání. Doktorka mi řekla, že je to v pohodě a neřešila. Prý to způsobují hormony.
Můžeš zkusit pohledat na internetu jestli nemá seboreu a třeba na to koupit nějaký přípravek. Ale nejlepší je samozřejmě se přeptat doktorky.
Jinak ještě můžu říct, že jsem si koupila houpátko (babybjörn) a syna dávala do něj, když jsem potřebovala vařit, nebo něco rychle zmáknout. Se většinou uhoupal ke spánku a já ho měla celou dobu na očích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
29.3.21 15:54

Synek byl taky chovací. Vydrželo mu to asi 5 měsíců, kdy se opravdu nenechal položit. Když mi usnul v náruči a položila jsem ho, do 5 minut byl vzhůru a zase plakal. Zkoušela jsem už pak i takové ‘fígle’ jako pokládat na deku zahřátou na topení…nic.
Tu vyrážku bych tipovala na akné. Malý to měl ve vláskách. Doktorka mi říkala, že se jak se uklidní hormony, ztratí se to. Ale konzultovala jsem. Udělalo se mu to tenkrát asi 5 dní před návštěvou Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat