Měsíční miminko pořád pláče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 87 příspěvků 03.07.19 10:05
Měsíční miminko pořád pláče

Ahojte maminky, máme doma měsíčního chlapečka a poslední dny už to nějak nezvládám jak psychicky tak fyzicky. Víme že trpí na bříško, ale ten pláč a nespavost nechápu :zed: Když chce nakojit, tak to pije tak max 10min (někdy i 6min) a usne, položím do postýlky, odcházím a během 2min pláč a jediné co ho uklidní je prso, to si cucne pár sekund a usíná, položím a znova pláč. Někdy se napije dalších pár minutek, u prvního kojení ho budím aby pil déle ale je tak tuhý že ho prostě neprobudím a přesto když ho položím, tak se brzo vzbudí :zed: A když teda po x pokusech usne tvrději, tak stejně spí tak hodku, hodku a půl max. A zase pláče, kroutí se apod. Zkoušeli jsme Infacol, ten neseděl, Baby calm to bylo ještě horší a dávám asi týden znova probiotika. Cvičíme s nožkama, dávám ten nahřátý polštářek s peckama, ale nic nepomáhá. Dříve kakal xkrát za den, včera jen jednou večer a dneska zatím nic, jen jde vidět jak tlačí ale nic z toho :nevim: Už nevím jak mu pomoct :zed: Tuto noc se probudil o půlnoci a usnul až v půl 4.ráno :zed: Mezitím jen plakal, takže jsem musela furt jen nosit a houpat aby nevzbudil staršího brášku. Na to houpání je už asi bohužel navyklý :zed: Nevím teda zda tak trápí to bříško nebo co to je. U prvního jsem toto nezažila. Je na prsu furt, když nepije tak u něho usne a stejně je během pár minutek zase vzhůru, dudlík odmítá a nevím jak ho na něj naučit :zed: V kočárku spí stejně blbě jako doma, možná ještě hůř. Houpací lehátko taky moc nepomáhá, tak já už nevím. Ale pláče a pláče a já už jsem bezradná :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lorry1
Kecalka 106 příspěvků 03.07.19 10:11

A vis, kolik mleka si z prsu vezme, jestli nema proste hlad? Ja odchazela uz z porodnice s dokrmem, pak jsem asi 2 tydny pouze kojila, maly krasne pribiral a pak jsem zas musela najet na kojeni s dokrmy, protoze pribiral min. Ale to bych nikdy nezjistila, kdybych ho nevazila, u prsu vypadal, ze taha pekne, akorat tam toho uz mel min, nez potreboval. :nevim: a taky u toho usinal, byt jen na chvilicku, pro miminka je to kojeni drina.

Nikky121
Kecalka 278 příspěvků 03.07.19 10:12

Střílím od boku, miminko teprve čekáme, ale nemůže to být kolika? Teď sem dočetla knihu od dr. Karpa, tak možná bych zkusila něco z toho :nevim:

Pettcherry
Kecalka 383 příspěvků 03.07.19 10:18

Ahoj, měli jsme to samé, první tři měsíce byl opravdu očistec pro nás i pro syna…
kočárek nezabíral vůbec… pomohlo mi až nošení v šátku, zkuste to

Pettcherry
Kecalka 383 příspěvků 03.07.19 10:19

Ano asi je to kolika jako u nás, hodně jsme cvičili a dávala jsem odvar z kmínu, zabral u nás víc jak drahé kapičky z lekárny… je to hrozně vyčerpávající, u nás to uderem třetího měsíce skončilo, nikdy bych nevěřila že bude spát celou noc!!! vydržte bude líp!

hipisek84
Závislačka 3049 příspěvků 1 inzerát 03.07.19 10:20

@lolaOV Přijde mi, že miminko chce být prostě u tebe… je přeci hodně maličké…
Druhé mimi teprve čekám, ale první syn taky hodně proplakal a pořád jsem řešila čím to je, pak jsem prostě rezignovala, vyprdla se na všemožný kapičky a příručky - mohla jsem si to tedy jako bezdětná dovolit - a nechala ho u prsu nebo u sebe spinkat, aby se prostě vyspal, aby měl tu blízkost… v postýlce spal max. 30 minut… sice to trvalo třeba skoro do 10 měsíců, kdy byl schopen spát déle sám v postýlce, ale rozhodně jsme zažili mnohem méně pláče a tak nějak přirozeně to přešlo…

Pettcherry
Kecalka 383 příspěvků 03.07.19 10:28

Pravdou je, že se to aspon u nás hodně zlepšilo, až když jsem začala dokrmovat UM… ono samozřejmě chce být u mamky, když ho bolí bříško a není mu dobře, ale je to hodně náročné, když má zakladatelka ještě další dítě a asi i povinnosti… mě tenhle tříměsíční maraton hodně vycucal, tolik proplakaných nocí a k ránu už jsme brečeli oba :-( člověk se pak chytá všeho, co by mohlo pomoci…

hipisek84
Závislačka 3049 příspěvků 1 inzerát 03.07.19 10:31

@Pettcherry Já vím a sama jsem si velmi sahla na dno a proto se teď i dost vnitřně obávám příchodu druhého potomka, protože nemám na toto období hezké vzpomínky… Taky říkám, že jsem si to mohla dovolit, když nebylo žádné jiné dítko, ale v tomto jak ty píšeš, i třeba u vás pomohl šátek, protože to miminko prostě potřebuje tu mámu, ať má bolení, nebo prostě nemá, to je bohužel ten chybějící čtvrtý trimestr, jestli jsi o tom někdy slyšela?

Marben
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 03.07.19 10:31

Takhle malinke miminko je už z břicha navykle na tebe a houpani. Tak mu to dopřej, půst si film a nech ho spát u tebe v náruči. Však naučit ho spinkat v postýlce máš moře času a takhle malé mimčo opravdu “nerozmazlis”…

warita
Extra třída :D 11743 příspěvků 03.07.19 10:32
@lolaOV píše:
Ahojte maminky, máme doma měsíčního chlapečka a poslední dny už to nějak nezvládám jak psychicky tak fyzicky. Víme že trpí na bříško, ale ten pláč a nespavost nechápu :zed: Když chce nakojit, tak to pije tak max 10min (někdy i 6min) a usne, položím do postýlky, odcházím a během 2min pláč a jediné co ho uklidní je prso, to si cucne pár sekund a usíná, položím a znova pláč. Někdy se napije dalších pár minutek, u prvního kojení ho budím aby pil déle ale je tak tuhý že ho prostě neprobudím a přesto když ho položím, tak se brzo vzbudí :zed: A když teda po x pokusech usne tvrději, tak stejně spí tak hodku, hodku a půl max. A zase pláče, kroutí se apod. Zkoušeli jsme Infacol, ten neseděl, Baby calm to bylo ještě horší a dávám asi týden znova probiotika. Cvičíme s nožkama, dávám ten nahřátý polštářek s peckama, ale nic nepomáhá. Dříve kakal xkrát za den, včera jen jednou večer a dneska zatím nic, jen jde vidět jak tlačí ale nic z toho :nevim: Už nevím jak mu pomoct :zed: Tuto noc se probudil o půlnoci a usnul až v půl 4.ráno :zed: Mezitím jen plakal, takže jsem musela furt jen nosit a houpat aby nevzbudil staršího brášku. Na to houpání je už asi bohužel navyklý :zed: Nevím teda zda tak trápí to bříško nebo co to je. U prvního jsem toto nezažila. Je na prsu furt, když nepije tak u něho usne a stejně je během pár minutek zase vzhůru, dudlík odmítá a nevím jak ho na něj naučit :zed: V kočárku spí stejně blbě jako doma, možná ještě hůř. Houpací lehátko taky moc nepomáhá, tak já už nevím. Ale pláče a pláče a já už jsem bezradná :nevim:

s nejvetsi pravdepodobnosti 3 mesicini kolika. Brisko muze mit nafoukle, ale nezpusobuje to tu koliku, ta je vysledek nevyzrale nervove soustavy.

Rady:
1. prestan kojit co par minut. Kdyz se v brise micha natravene mliko s cerstvym, zpusobujes mu tim zazivaci potize. Koj jednou za 2h. Pokud ublinkava, poznas, ze je cas nakrmit, kdyz je ublibknute mleko zdrcle na kousky. (moje dcerka takto ublikavala, kdyz se zacal vyprazdnovat zaludek).

2. KUPS SI KNIHU OD KARPA: nejstastnejsi miminko v okoli
Kniha vysvetluje co je 3mesicni kolika a jak na ni. V zkratce:

• pevne zavinout (podle karpa, navod najdes v knize)
  • dudlik do pusinky
  • intenzivne houpat
  • bili sum (nam se osvedcil zvuk fenu na plne pecky)
  • chozeni po byte a ruzne houpave pohyby

Nasi malou nebylo mozne prvni 3m odlozit z ruky. Rozluc se s predstavou, ze dite nakojis, uspis, das do postylky a ono bude hodinu v kuse chrnet. Pokud ma koliku, tak to proste nebude. Zvykni si, ze ji ted budes mit 2-3m nonstop na rukou. Porid si satek, abys ji nemusela nosit. Ja si na tom odrovnala zada a klouby v tele. Nervy jsem s nasi malou mela na pochodu jeste na 10m, ona byla proste narocna.

3. na trapeni briska doporucuju rektalni rourku. Miminko se odprdi a ulevi se mu. Doporucuju koupit tu oranzovou mekko, ne v kazde lekarne ji maji.

4.. Dale preju pevne nervy vydrz. Bude lip, i kdyz se to ted nezda.

Nikky121
Kecalka 278 příspěvků 03.07.19 10:40

@warita takže sice mimi ještě nemáme ale asi sem se trefila

warita
Extra třída :D 11743 příspěvků 03.07.19 10:45
@Nikky121 píše:
@warita takže sice mimi ještě nemáme ale asi sem se trefila

vidim, ze potrebnou literaturu mas uz nastudovanou, to je dobre. A treba budes mit stesti a vase mimco bude spave a klidne. Pokud ne, tak navod uz mas. Hlavne nesilet i kdyz je to extremne narocne ze zacatku, VSECHNO jednou prejde. Zaprahnout partnera do pece, az se z neho bude kourit, nesnazit se vse zvladat sama, to muze nepekne skoncit.

A kdyz je jehur, mit cilovou caru pred ocima: „musim vydrzet do 4m, pak se to zlomi a bude dobre“. A kazdy den se tomu cili clovek o kousek priblizil.

U mne, kdyz bylo nejhur s psychikou, tak jsem se snazila nemyslet, co bude zitra. Muj cil byl nejak prezit JEDEN den. Najit nejaky zpuso, jak to zvladnout, jak si ulevit, jak si co nejice odpocinout v ramci moznosti. Proste zvladnout den. Tohle mi hodne pomahalo, brat to den po dni a nenechat se zdrtit nevychodnosti situace.

chaela
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 03.07.19 10:47

Tipla bych to na koliku v kombinaci s tím, že chce být s tebou. Starší syn prvních několik měsíců spal zásadně na mně. Na klíně, v náručí, těsně vedle mě… v postýlce vydržel jen když jsem měla kolem něj omotane ruce, což bylo dost nepohodlný, takže jsem.ho nechala na mě a postupně odnaucovala, ale to až někdy po půl roce. Ale taky to bylo první dítě, nevím, co bych dělala, kdyby byl takový i druhý syn a netuším, co budu dělat pokud takový bude teď třetí… asi šátek, nositko.. aby byl s tebou a zároveň ses mohla věnovat staršímu.

Nikky121
Kecalka 278 příspěvků 03.07.19 10:49

@warita no já sem si říkala, že se raději připravím, kdyby náhodou, ale stejně věřím, že mimi bude klidné jako sem byla já i přítel :mrgreen: Akorát ta kniha se po chvíli čte docela blbě moc se to opakuje, asi bych to shrnula do několika stránek

Příspěvek upraven 03.07.19 v 10:54

warita
Extra třída :D 11743 příspěvků 03.07.19 10:54

@chaela taky cekam dalsi mimco a uz ted me orosi pri predstave, ze by se to mohlo opakovat. Rikala mi ale mama, ze z jejich 3 deti jsem kolikova byla jenom ja. Bratr a sestra byli oba velmi klidne miminka, co v podstate prospaly noc a skoro neplakaly.

Tak pevne doufam v klidne miminko.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama