Měsíční miminko večer hodně brečí

26
2.6.15 09:59

Měsíční miminko večer hodně brečí

Ahoj holky, prosím, můžete mi poradit? Mám měsíční dcerku, kterou celý den zahrnuji péčí a láskou. Večer ji vykoupu, uspím, položím do postýlky. Po chvíli se probere a doslova řve do dalšího krmení… s přestávkami je schopna brečet i 1,5 h a kdybychom ji nechovali, brečela by klidně 3 h. Hlad vylučuji, je přebalená, odkrknutá, vykakaná. Je pravda, že trpíme na prdíky, ale dáváme Bio Gaiu, Espumisan, masíruji, nahřívám… atd co je proti prdíkům (je to mé druhé dítko, takže už vím co na to). Pláče hlavně mezi 21 - 23:30 hod. Jinak ne. Prosím, jak zkusit miminku posunout pláč na dříve nebo co vám na to zabralo a případně kdy? Vím, že do 3. měsíce je možné čekat od miminek vše :-). Nebo máte zkušenost, že to děti přestaly dělat sami od sebe? Vím, že většinou večer děti pláčou pro to, aby zpracovaly zážitky ze dne, třeba je to i tento případ. Rýpalky prosím nekomentujte. Malá není nijak šizená. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.6.15 10:03

Ja mam 4deti a u tohodle posledniho kteremu je 6mesicu ptestavam chapat :nevim: dokud je nekdo u nej je vse v pohode ale muze bejt najezen prebalen a řve a řve. co mi vecer pomohlo jsou pohadky k poslechu to ho uklidní :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68985
2.6.15 10:04

@Sirotek Myslím, že to fakt bude zpracovávání zážitků, protože mi přijde nepravděpodobné, že by prdíky byly tak pravidelné… ale jinak neporadím, měli jsme doma to samé a začalo to ustupovat okolo toho 3. měsíce, do té doby nepomohlo nic, tak jsme každý večer chovali malého paviánka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
2.6.15 10:04

Mně malá brečela úplně ve skoro stejnou dobu, akorát začla o trochu dřív, po koupání a kojení. Neporadím ti, těžko posuneš dítěti pláč, u nás to bylo nejspíš taky bříško, respektive pomohly BioGaia, zhruba po dvou týdnech. Jak dlouho je dáváš? ještě taky gel na bříško (Pupík) a nahřát na to polštářek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
2.6.15 10:10

@Sirotek Měli jsme stejnou situaci, jen o trochu později (ve 3 měsících). Nic nepomáhalo, jen čekat až se uklidní. Teď zpětně jsem přesvědčená, že to bylo zpracovávání vjemů za celý den. U nás to období večerního pláče trvalo cca 14 dní..
Držím palce ať to máte rychle za sebou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 10:19

@Sirotek Treba se chce jen tulit. Prisla jsem na to az s druhym vrhem, ze kolikrat to neni hlad ani plenky, ale ze si rika o kontakt. Take se mi odvedcilo i po odrihnuti dat odrihnout znova treba po hodine, pokud nespalo. Bublinky se po kojeni jeste znova nasbiraly a tak jsme proste krkali vickrat - o to mene pak bylo prdiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575
2.6.15 10:23

Ja som sa snažila s ním menej hrávať cez deň, viac som ho nechávala aby si sám skúmal okolie, hral sa s ručičkami a hračkami. Potom bol omnoho kľudnejší, on je citlivejšia povaha, preto býval často „ohučaný“, keď som sa mu príliš venovala alebo sme mali návštevu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
2.6.15 10:25

Večerní koliky :) Aspoň, že vám začíná řvát až v devět, u nás začínalo tóčo o hodinu dvě dřív. I prostřední to tak měla, ale hodně slabě a krátce. Tohle musíš prostě přežít, postupně se to bude zlepšovat. My jsme nakonec zalehli s miminem do postele, stejně řvala, ale byla aspoň tulená a tak nějak se to do cca půlnoci překlepalo, pak spala do rána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38880
2.6.15 10:30

Večerní koliky. Kluk je měl jenom párkrát (naštěstí). Zjistila jsem, že mu to způsobovala kombinace fenyklového čaje, který jsem pila a kapek s vit. D, které dostával. V nejhorších fázích trochu pomáhalo, když jsem mu dala trochu odvaru z kmínu nebo fenyklového čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
2.6.15 10:35
Ja bych zkusila spolecne spani. drzim palce, at je brzy lepe. ;)
@Sirotek píše:
Ahoj holky, prosím, můžete mi poradit? Mám měsíční dcerku, kterou celý den zahrnuji péčí a láskou. Večer ji vykoupu, uspím, položím do postýlky. Po chvíli se probere a doslova řve do dalšího krmení… s přestávkami je schopna brečet i 1,5 h a kdybychom ji nechovali, brečela by klidně 3 h. Hlad vylučuji, je přebalená, odkrknutá, vykakaná. Je pravda, že trpíme na prdíky, ale dáváme Bio Gaiu, Espumisan, masíruji, nahřívám… atd co je proti prdíkům (je to mé druhé dítko, takže už vím co na to). Pláče hlavně mezi 21 - 23:30 hod. Jinak ne. Prosím, jak zkusit miminku posunout pláč na dříve nebo co vám na to zabralo a případně kdy? Vím, že do 3. měsíce je možné čekat od miminek vše :-). Nebo máte zkušenost, že to děti přestaly dělat sami od sebe? Vím, že většinou večer děti pláčou pro to, aby zpracovaly zážitky ze dne, třeba je to i tento případ. Rýpalky prosím nekomentujte. Malá není nijak šizená. Děkuji
  • Nahlásit
  • Citovat
1299
2.6.15 10:44

Dcera taky brečela nejvíc večer. Vyzkoušeli jsme prakticky všechno. Přestalo to nakonec víceméně samo, po tom 3.měsíci. Chce to vydržet, je to normální. U nás se to dost zlepšilo, když jsme začali koupat dřív, už kolem 19.hodiny, asi byla večer už přetažená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
2.6.15 11:20

@f.e.r.n.e.t.k.a přesně tak :palec: Na vecerni neklid pomohlo, ze jsem si s nim zalezla do postele a kojila a mazlila se s nim. Potrebuji maminku, jedine tak se uklidni. Drzim palce, nebude to trvat vecne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 11:35

Podle dcery jsme si mohli nařizovat hodinky, řvát začala ve čtyři odpoledne a vydržela to až tak do deseti večer. Nepomohlo nic než prso, jenže s ohledem na mě jsem ji nechtěla mít tak dlouho přisátou, kolem toho třetího měsíce to začalo odeznívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68985
2.6.15 11:39

@Martina84 Tak u nás večer nepomohlo ani to kojení, prso plivala - blbě se s ním řvalo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 11:45

@Martina84 Kdyz jsem byla maminkou ve 20-ti, tak jsem chtela mit vsechno tip-top, vysilena jsem na nejake to vecerni mazleni uz nemivala ani energii. Taky mi deti vice plakaly. Maminkovstvi po tricitce jsem si daleko vic uzila. Sterilni poradek u nas asi nikdy nebude - podle hesla: bordel v byte, stastne dite, ale deti byly daleko min plactive. Uzasne je kyvne kreslo s podnozkou, po kojeni jsme tam vzdycky odkrkavali a jak se tak pekne houpalo, deti krasne usinaly. To vecer. Nedam na nej dopustit. Kojeni v noci jsme si odbyvali v posteli, u kojeni jsme ja i mimi usnuli, kdyz se v noci vzbudilo, dostalo 2.prs. Dite citilo moje teplo a i noci byly klidne a od 3.-4. mesice deti spaly celou noc…pak jsem je supla do postylky. V noci jsme teda spali na dvou polstarich mirne s kopce, aby se miminku lip odkrklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama