Měsíční rozpočet domácnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 07:18
Měsíční rozpočet domácnosti

Když si doma zaplatíte všechny měsíční výdaje např. nájem, paušál a různé splátky, kolik vám zbyde na vyžití na domácnost?
My s přítelem bydlíme sami v bytě a máme dva psy a měsíčně utratíme za jídlo nějakých 8 tisíc + přítel hodně kouří, takže velký výdaj jsou i cigarety. Takže měsíčně na útratu po zaplacení všech věcí zůstane +- 10 tisíc. Je to hodně nebo málo, dle vás? My někdy i nevyjdeme že si musíme půjčit. Přijde mi, že hodně a hlavně zbytečně rozhazujeme a nehospodarime s penězi tak jak by se mělo. Někomu na měsíc zbývají i 3 tisíce a mají i děti a vyjít prostě musí.

Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 13.04.19 07:22

My utratime dost, ale máme dost. V tvém případě mi to nepřijde nějak přehnané, ale problém vidím v tom, že vy tolik nemáte a musíte si půjčovat, takže se zkuste omezit. Není to malý rozpočet aby se s tím něco nedalo dělat. Jíte oba v práci? Za co utratíte nejvíc?

aknadar
Kecalka 330 příspěvků 13.04.19 07:23

3 tisíce??? To nemůže nikdo vyjít, natož s dětmi. Jako kouřit a kvůli tomu nevyjít a muset si půjčovat je hodně nezodpovědné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 07:27
@aknadar píše:
3 tisíce??? To nemůže nikdo vyjít, natož s dětmi. Jako kouřit a kvůli tomu nevyjít a muset si půjčovat je hodně nezodpovědné.

Znám takové rodiny v okolí, co to tak bohužel mají. Ano je to nezodpovědné, ale přítel je velký kuřák a ze dne na den jen tak nepřestane. Navrhla jsem mu alespoň balení cigaret, tím se taky dost ušetří, tak si pár dní balí, ale někdy je na to prostě líný tak jde a koupí si cigarety normálně no

Russet
Neúnavná pisatelka 15034 příspěvků 13.04.19 07:28
@Anonymní píše:
Když si doma zaplatíte všechny měsíční výdaje např. nájem, paušál a různé splátky, kolik vám zbyde na vyžití na domácnost?
My s přítelem bydlíme sami v bytě a máme dva psy a měsíčně utratíme za jídlo nějakých 8 tisíc + přítel hodně kouří, takže velký výdaj jsou i cigarety. Takže měsíčně na útratu po zaplacení všech věcí zůstane +- 10 tisíc. Je to hodně nebo málo, dle vás? My někdy i nevyjdeme že si musíme půjčit. Přijde mi, že hodně a hlavně zbytečně rozhazujeme a nehospodarime s penězi tak jak by se mělo. Někomu na měsíc zbývají i 3 tisíce a mají i děti a vyjít prostě musí.Jak to máte vy?

Jestli si musíte půjčovat, když nevyjdete, je to špatně. Když dva dospělí lidé bez dětí si neumí vydělat na živobytí, je někde něco špatně. Co třeba začít nekouřit… :roll:

kacakaca
Závislačka 2698 příspěvků 13.04.19 07:29

Kdyz nevychazite, musite vic vydelavat nebo min utracet. To koureni mi tam prijde uplne ujete, neznam nikoho pod 50, kdo by kouril. My utratime vic (3deti), ale jednou tolik usetrime. Mohli bychom utracet vic, ale v aktivnim veku chceme spis vytvorit zasobu.

Russet
Neúnavná pisatelka 15034 příspěvků 13.04.19 07:30
@kacakaca píše:
Kdyz nevychazite, musite vic vydelavat nebo min utracet. To koureni mi tam prijde uplne ujete, neznam nikoho pod 50, kdo by kouril. My utratime vic (3deti), ale jednou tolik usetrime. Mohli bychom utracet vic, ale v aktivnim veku chceme spis vytvorit zasobu.

Já jo, ale nechápu, že jsou lidé ochotní to podstupovat. Smrad, útrata a zničené zdraví :roll: S takovým bych páreček ani tvořit nechtěla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 07:32
@pikola píše:
My utratime dost, ale máme dost. V tvém případě mi to nepřijde nějak přehnané, ale problém vidím v tom, že vy tolik nemáte a musíte si půjčovat, takže se zkuste omezit. Není to malý rozpočet aby se s tím něco nedalo dělat. Jíte oba v práci? Za co utratíte nejvíc?

Ano jíme v práci. Nejvíce utrácíme za to jídlo a zábavu, když někam jdeme posedět s přáteli, vyrazíme někam do kina, na výlet apod. A to mi nepřijde, že nějak extrémně rozhazujeme, ale týden před výplatou bývá vždy na prd. Nejsme na tom špatně, to nee, ale asi jsme zvyklý si užívat, utrácet za blbiny. A chci to změnit, protoze bych jednou chtěla i miminko, a to by se naše „ne“hospodareni muselo změnit.

1mila2
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 13.04.19 07:34

My potrebujeme na kompletni vyziti 20-25tisic mesicne. Asi bysme to dokazali snizit, ale zatim uplne nemusime. Nejsou v tom teda vydaje na bydleni, pac zadne vydaje na bydleni nemame.
Za 10-12tisic je vetsinou jidlo a zbytek jsou pausaly, pojisty, nafta, obleceni, boty…
Ale je nas 5, takze fakt kazdy mesic kupujeme treba ty boty. Detem rychle rostou nohy, a celkove deti ze vseho rychle vyrostou :lol: pak kazdej mesic nejaka rodinna oslava, to je taky min.1000kc za darek.
Nekourime, ani nepijeme.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30347 příspěvků 13.04.19 07:35
@Anonymní píše:
Ano jíme v práci. Nejvíce utrácíme za to jídlo a zábavu, když někam jdeme posedět s přáteli, vyrazíme někam do kina, na výlet apod. A to mi nepřijde, že nějak extrémně rozhazujeme, ale týden před výplatou bývá vždy na prd. Nejsme na tom špatně, to nee, ale asi jsme zvyklý si užívat, utrácet za blbiny. A chci to změnit, protoze bych jednou chtěla i miminko, a to by se naše „ne“hospodareni muselo změnit.

zkrátka si hrajete na haury a před výplatou somrujete na jídlo. Obávám se, že s takovým bude lepší, když žádné dítě mít nebudete. Jste totiž finančně negramotní.

nozu
Extra třída :D 12310 příspěvků 13.04.19 07:41
@Anonymní píše:

Jestli to chceš změnit, zapisuj si pár měsíců výdaje. Uvidíš, kam peníze tečou a kde jsou rezervy. Jako užívat si po výplatě a před další jíst suché rohliky nebo si půjčovat nesvědčí o vysoké finanční gramotnosti. Promiň.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30347 příspěvků 13.04.19 07:47
@nozu píše:
Jestli to chceš změnit, zapisuj si pár měsíců výdaje. Uvidíš, kam peníze tečou a kde jsou rezervy. Jako užívat si po výplatě a před další jíst suché rohliky nebo si půjčovat nesvědčí o vysoké finanční gramotnosti. Promiň.

zapisovat nestačí, kde se ztrácejí peníze, to zakladatelka ví. Druhá věc je ochota zásadně změnit svoje finanční uvažování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 07:55

Tak když vezmu trvalé příkazy, tak je to cca 14 000 já a cca 9-10000 manžel ( odhaduju máme každý své finance ). V TP je penzijní pojištění já 3000, manžel 2000, spoření 2000, hypotéka 4700, pak náklady na bydlení, nájem, plyn, elektřina ( za 3 byty, proto to skáče tak nahoru ), telefony, internet, jedno dítě školka, obědy ve školce. Za ostatní provoz domácnosti ( jídlo, drogerie, lékárna, oblečení a věci pro syna, dárky) v průměru kolem 12 000.
Máme čistý hlavní příjem oba kolem 30 000 + příjem z pronájmu dvou bytů cca 25 000.
Takže když to spočítám příjmy jsou cca 85 000, výdaje máme 36 000 ( z toho je tedy 5000 penzijní připojištění a 2000 spoření ) a čístého nám zůstává kolem 49000.
Samozřejmě nepočítám, že jedeme na dovolenou, dárky, kupujeme oblečení a pod… Byt máme vybavený, tak větší náklady tímto směrem nejsou. Auto nemáme taky. Za jízdné dáme ročně oba kolem 8000 a pojistky za byty jsou kolem 3000. Platím to 1× za rok.
Podle mě je fajn si každý měsíc sledovat, kolik utratím a podle toho se zamyslet, kde mi peníze „utíkají“… Díky za zachování anonymity ;)
Nepíšeš jaké máte výdaje a příjmy, těžko podle tohoto říct, kde se dá najít rezerva u vás… ale pořád lepší si každý měsíc odkládat, za rok už je to nějaká částka se kterou člověk může počítat…

bobda
Kecalka 482 příspěvků 13.04.19 07:56

Bože to je ujeté. Jak můžete chodit do kina a posedavat s přáteli, když víte že vám koncem měsíce budou chybět peníze :zed: Ja si jeden čas psala kolik utratime za jídlo měsíčně ve dvou a bylo to cca 5000kč a stačilo nám to a nekupovala jsem žádné odpady. Jen jsem prostě koupila co bylo cenově výhodné. Ty cigarety jsou velká finanční zátěž. Když nemůže/nechce přestat, tak musí víc vydělávat, aby si ty drahé cigarety mohl dovolit. A k tomu miminku…zrovna mám 3 měsíční miminko a je to znát na financích, takže pokud nejste schopný vyjít ve dvou, tak zapomeň že s miminkem to zvládnete, protože by jsi měla mít vždycky finanční rezervu do dalšího měsíce. Nikdy nevíš co se může stát :zed:

Cenarius
Stálice 92 příspěvků 13.04.19 08:39

Jestli kouri 2 krabky denne, tak to mate cca 6tis. mesicne vyhozenych do kanalu. Za rok je to 72tis a za 10 let je to prokoureny novy luxusni auto.

Jinak doporuceni, jak prijde vyplata tak hnedka odeslat 10% pryc. Treba na sporici ucet, aby to nebylo hnedka po ruce k utraceni a fungovat jen s tim zbytkem. Rozpocitat si to a PSAT si vydaje, aby clovek vedel kde to konci. Jasny, jenom kino to je prd se rekne, ale dva listky a koupi se popcorn a cola a minimalne 600 pryc. Posedet s prateli, oba si date veceri a 1000 za vecer je pryc. Tak vymyslet levnejsi varianty nebo nechodit tak casto.

A pokud chcete casem mimino, tak striktne vytvaret rezervu i kdyz se budete muset ted omezovat. Vyplati se to. Treba mit stavebko a tam 1700 dohromady posilat a za 6 let mate cca 140tis na prilepseni.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama