Reklama

Měsíční rozpočet na jednoho dospělého?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.01.17 09:14
Měsíční rozpočet na jednoho dospělého?

Jaký je podle Vás rozpočet pro jednoho dospělého na měsíc na jídlo a nějakou základní drogerii denní spotřeby?

Nemyslím něco co je ideální a dobře se s tím žije a zároven ani nějaké šílené šetření, kdy člověk nemá. Spíš jaká je dle Vás částka při které se dá žít bez toho aby člověk hladověl nebo musel nějak šíleně počítat a jet pro chleba přes půl města jen proto, že tam je 02kč levnější…

Zajímala by mě ta částka a proč si to myslíte…děkuji

**ps. já nějak šetřit nepotřebuju, ale tedka jsem dělala dva velký nákupy, který se hnedka snědly a vlastně v nich nic nebylo, tak jsem tak přemýšlela a za poslední rok jsem se pěkně rozežrala mě přijde. Ráda bych proto zkusila i výdaje za jídlo nějak výrazněji zkrouhnout. Ale samozřejmě nechci nějak hladovět nebo šílet. Není to, že yb peníze nebyli spíš jsem tak nějak začala dost utrácet poslední dobou…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 03.01.17 09:17

@Zahradnice Roku řekla bych tak 3-5.000 pokud vaříš. Víc určitě ne…

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.01.17 09:18
@adam75 píše:
@Zahradnice Roku řekla bych tak 3-5.000 pokud vaříš. Víc určitě ne…

to je docela dost a docela dost velký rozpětí si myslím…neberu do toho nějaké restaurace atd…spíš takové minimum na kterém se dá žít

Malaga
Generální žvanilka 24368 příspěvků 03.01.17 09:18

@Zahradnice Roku co se týká jídla, tak se dá ušetřit vařením…i když pro jednoho je to obtížnější v tom, že málokomu se chce jíst stejné jídlo 3 dny po sobě, takže řešením by mohl být mrazák a krabičky.
Myslím si, že ta spotřeba se odvíjí i od ročního období (skladba jídelníčku)…třeba teď je celkem drahá a ne moc hezká zelenina.
Myslim, že tak ty 4 tisíce, ale dá se to zvládnout bez šizení asi i za méně.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39326 příspěvků 03.01.17 09:25

No záleží kolik je členů domácnosti, pokud jen jedna osoba tak ve výsledku utratí víc. Já to kdysi tak nějak počítala a věděla jsem že min 2000 na osobu ale je nás 5 takže se vaří jinak. pokud je člověk sám tak s tim vařenim je to prostě složitější. ted dávam za jídlo určitě víc než 10 000 za všechny, vařím většinou na 2 dny. Utratím měsíčně za jídlo, drogerii cca 12 000.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 09:26

Já mám. o výdajích lepší přehled od doby, kdy dělám nákupy skoro výhradně na itesco a kupuju tam právě i tu běžnou drogerii- mýdla, pasty, šampony - a úklidové prostředky. Takže my jsme tři, dva dospělí a jedno tříleté dítě, a udelam jeden nákup cca 1000-1200 týdně. Během týdne dokupuju ve večerce- nic jiného tu nemame- pečivo, ovoce a co se zapomnělo. Myslím tak za 500 týdně. Tedy cca 1600 týdně, tedy cca 7000-8000 měsíčně. Řekla bych že na dospělého z toho připadá při těch 8000 3000, na děcko 2000. Žijeme si myslím tak nějak normálně, koupím kvalitní šunku, rybu, ale ne salámy, limonády, polotovary, balené vody. Maso taky nemáme moc casto- cca 2-3*tydne. Ne kvůli penězům, prostě nejsme tak masoví.

Premek_Orac
Závislačka 4211 příspěvků 03.01.17 09:29
@Zahradnice Roku píše:
to je docela dost a docela dost velký rozpětí si myslím…neberu do toho nějaké restaurace atd…spíš takové minimum na kterém se dá žít

Tak 100 korun na dospělou osobu a den mi nepřijde moc…
Na druhou stranu existenční minimum je podle ministerstva sociálních věcí 2200 korun, životní minimum pak 3410 korun na osobu.

klinerovi
Kecalka 241 příspěvků 03.01.17 09:29

Tak za mě by bylo ok 2500 Kč, ale spíše v letních měsících (hodně jím cuketu z pánve, trouby..), každopádně 3000-3500 Kč (dle měsíce, kdy se více nakoupí drogerka) je podle mě naprosto ok a to i s třeba návštěvou restaurace (rozuměj nechat tam 150 Kč ne 600 Kč).

Ted se mi to taky trošku vymklo, chtěla bych si to zase spočítat. Ale stačilo mi pro dva na jídlo a drogerku 5000 Kč, ne nijak dávno, a počítám v tom i nákup drogerky denní spotřeby, kupuji ovoce i zeleninu, všechno maso, mléčné výrobky, mlsky jako klobásky… (restauračka 1-2× měsičně, 4 x měsičně menza, to teda nepočítám takový drobky někde)
:mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 09:36

Synovi dáváme 4000 na bydlení a 1000 na týden/jídlo. Ale může se najíst za 20 kč plnohodnotné menu. A ještě mu většinou v neděli zabalím nějakou buchtu a 2-3 jídla do jídlonosiče, jablka, hrušky.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 45 inzerátů 03.01.17 09:36

Tak 3000.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.01.17 10:28

Já nakupuji i trošku ekologicky a eticky. Né pořád, ale jím hlavně lokální potraviny/ovo­ce/zeleninu a poté nakupuji ve slevách. Ovoce a zeleniny jím kvanta.

Přítele mám, bydlí u mě, ale máme volný vztah a tím myšleno doslova a má práci při které cestuje, takže dřív jsme se viděli cca 10 dní v měsíci max atedka už ani to ne a tak jsem začala sledovat co jím a jak utrácím…

Jídlo v restauracích atd započítám zvlášt šlo mi spíše o nějaké názory za kolik se dá žít, když by člověk fakt neměl… dřív jsem co tak vzpomínám se vlezla cca do 3000kč i s drogerií se vším v pohodě. Byli měsíce kdy i pod 2000kč pokud nebylo nic třeba kupovat z drogerie. Tedka jsem dala jen asi 3000kč za jídlo a v podstatě nic zase tak extra drahého jsem neměla a je to pryč za asi 3 týdny cca…

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.01.17 10:39
@Premek_Orac píše:
Tak 100 korun na dospělou osobu a den mi nepřijde moc…
Na druhou stranu existenční minimum je podle ministerstva sociálních věcí 2200 korun, životní minimum pak 3410 korun na osobu.

no mě to přijde celkem dost abych řekla pravdu…kdyby to byla stovka na vše včetně drogerie atd tak možná ještě ok…ale dát cca 3300-3500za jídlo mi přijde dost tedy…

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.01.17 10:40
@Anonymní píše:
Synovi dáváme 4000 na bydlení a 1000 na týden/jídlo. Ale může se najíst za 20 kč plnohodnotné menu. A ještě mu většinou v neděli zabalím nějakou buchtu a 2-3 jídla do jídlonosiče, jablka, hrušky.

a co tedy jí? rýži ze zlata…to mi přijde teda docela masakr…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 10:48

Píši anonymně, moje finance jsou pro mě osobní věc, děkuji za pochopení.
Já žiju sama v týdnu, o víkendech je doma i přítel. Mám pocit že taky prožeru celkem dost.
Nakupuju tak 2× týdně, většinou čerstvé pečivo a nějakou zeleninu, sem tam jogurt nebo něco sladkého, moc teda nevařím, vařím tak 1× do týdne, většinou na víkend když má dojet přítel, zbytek jím venku. Doma snídám a večeřím. Na oběd chodím většinou s kamarády do jídelny za cca 80Kč/oběd včetně nápoje, bez polévky. Tj. 1600Kč měsíčně za obědy plus cca 3000 nákupy jídla domů. Celkem tedy jen já prožeru 4600Kč měsíčně a to vlastně není celej měsíc, jen pracovní dny. O víkendu máme jídlo co jsem uvařila, plus jímé asi 2× někde venku.
Jo ještě chodím s kamarády 1 týdně na večeři do restaurace, tam platím vždy tak 300Kč, to je dalších 1200Kč měsíčně, takže suma sumárum mě jídlo stojí měsíčně 5800Kč a to bez víkendů. Přítel platí ty jídla venku o víkendech, to je tak do 1000Kč za 4 jídla (2 lidi, 2× jíme veku), to je další 4000Kč měsíčně k tomu.
Přítel chodí ještě na obědy v práci v týdnu a kupuje si snídaně a večeře, myslím že to je podobná částka jako mám já. Dohromady ve dvou teda projíme kolem 12000 měsíčně. No je to hrozný když se na to tak dívám.

e.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39326 příspěvků 03.01.17 11:23

@Zahradnice Roku no ceny rostou proto se utratí ted víc za stejné potraviny jak za stejné věci před pár lety :?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama