Měsíční rozpočet samoživitelky na mateřské

1226
14.3.17 20:32

Měsíční rozpočet samoživitelky na mateřské

Jsem samoživitelka se 2 dětmi ve věku 5 let a 6 měsíců. Doteď to bylo v pohodě, s mateřskou, ale ta mi skončila, teď už budu mít jen rodičák, příspěvek na bydlení, přídavky a alimenty…
Zajímalo by mě, jestli je tu někdo v podobné situaci, s jakou částkou na měsíc vychází. Případně i názor na to, s jakou částkou bych tak vyjít mohla, měla… Kojím, používám papírový plínky, starší dcerka chodí do školky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13398
14.3.17 20:42

@Kacenka20 tak bezpochyby víš, kolik utratíš a kolik ti teda zbyde, ne, když kdokoli napíše, že bys měla vyjít s pěti tisíci, k čemu ti to bude? :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
14.3.17 20:44

To je hrozně obecné, ale asi to u tebe hitparáda nebude když bereš příspěvek na bydlení že? na hmotku nestačíš?… to je hrozně smutné že je dítěti teprve půl roku a už jste od sebe, ale tak hlavně že aspoň platí alimenty

• Nahlásit
  • Citovat
1226
14.3.17 20:55

@Talitha Já vím, ale zajímá mě hlavně to, s čím se daří vyjít někomu, kdo to má podobně jako já.
@Doe_Jane Jsme od sebe už od chvíle, kdy jsem podruhé otěhotněla, bohužel. S hmotkou nevím, ale nedokážu si představit, že mi příjde někdo domů zjišťovat, jestli mám počítač nebo pračku a ledničku. Nevím, zatím jsem to nezjišťovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22105
14.3.17 21:41

Já tak dlouhodobě vždycky hospodařila s cca 6000,já a dvě děti. Nepočítám do toho bydlení, energie, telefon, net, školku, pojištění)
O dávkách moc nevím, beru a brala jsem jen přídavky na děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12754
14.3.17 22:24

Mám pětiletého a skoro tříletého, na jídlo, oblečení, léky, drogerii… máme 2300 měsíčně. Beru alimenty 2500, přídavky a příspěvek na bydlení, na hmotku nemáme nárok. Starší má plínu na noc, mladší i na den, takže měsíčně ty tři balíky padnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama