Měsíční výdaje na miminko - údaje k soudu

65
24.6.13 14:19

měsíční výdaje na miminko-údaje k soudu

Ahojte, zajímalo by mě jaké máte měsíční výdaje na miminko, myšleno tím 1)oblečení, obuv, 2)hygiena (plenky, vlhčené ubrousky, krémy na opruzeniny, proti chladu/slunci, přísady do koupele/mycí gely apod.), 3)příkrmy + kojenecká voda + čaje + sunary, 4)Hračky, 5)Léky (např. kapky do nosu, borová voda, krémy na atopickou pokožku, probiotické kapky, proti kolikám a nadýmání, na ublinkávání, apod.),
doprava 6)Náklady na bydlení a energie (praní, vaření, koupání) 7)volnočasové aktivity - plavání kojenců apod.
Potřebovala bych přibližnou cenu za měsíc u jednotlivých kategorií, abych to někde nepřemrštila, tyto údaje budu uvádět u soudu..sice si vedu náklady, ale jistě jsem ne ke všemu sbírala paragony :-( bohužel jsem někdy zapomněla vzít si paragon. Měly by to být orientační náklady za měsíc. Díky předem za vaše informace. Hezký den všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8151
24.6.13 14:23

@linda3 tak u nás

1 - 1000,–
2 - 600,–
3 - max 200,– převážně kojím
4 - to netuším hromadu toho dostáváme
5 - nic
6 - netuším
7 - nic

malému je 8 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3474
24.6.13 14:32

Tak u nas

1. Kupuji na sezonu, v sekacku cca za 500-700
2. 900
3. Kupuji uz jen mlicka s kasi - 500
4. Hracky kupuji narazove ci k svatku/narozkam - prumerne tak 200
5. Leky zadny nepotrebujeme az na paralen ale ten kupuji 1 za 6 mesicu
6. Netusim, peru 1× tydne - tak nevim 300?
7.kdyz pocitam vylety tak 400, jinak decka plavt nechodily

Pocitam to pro nejmladsiho 18 mesicu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
24.6.13 14:35

@linda3 1) v prumeru tak 300,– vse dostavame, 2) 1.000,– 3) 50,– 4) nic, vse dostavame 5) 0,– 6) nemam tucha 7) benzin, ktery bysme prpjezdili na vylety i bez nej. Takze nic.
Mame 4 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
24.6.13 15:08

Já to na soudu podávala když byly klukovi čtyři měsíce a psala jsem tam „náklady spojené s péčí o nezl. syna činí cca 3500Kč měsíčně, a to hovořím o nákladech spojených s nákupem plen, oblečení a hlavně UM.“ Nijak podrobně to po mě na OSPODu nechtěla. A u soudu jsem pak řekla, že třeba později k tomu ještě přibydou příkrmy, tak na to mi řekla, že zase naopak ubyde UM, když jsem mluvila o botách a oblečení, tak mi soudkyně řekla, že až budu kupovat boty, tak zase už můžu ušetřit na plínkách, když se budu snažit a odplínuju ho brzy a oblečení že mi později už taky vydrží dýl a že to nebudou takové náklady jako teď, když miminu kupuju skoro co měsíc novou velikost. Když jsem začla mluvit o lékách, tak se mě zeptala, co klukovi je, tak jsem řekla, že třeba zrovna před týdnem měl hnusný kašel a chřipku a v lékárně jsem nechala 600Kč. Na to mi řekla, že na léky při běžných nemocech se neptá, ale jestli je klukovi něco zvláštního, na co kupuji léky nepřetržitě (alergie na lepek, postižení apod.) Takže nevím jak jinde, ale u nás se to takhle nerozepisuje, jen se odhadne +-měsíční náklady celkové na dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.13 15:22

@Kamila Jakub No soudkyně je asi dobrá, když řekne, že když kupovat boty, že třeba se zas může ušetřit na plínkách..to asi dítěti člověk řekne ať méně čůrá a kaká..Sice když budou příkrmy, tak ubyde UM, ale zase myslím, že tak neubydou..pít dítě musí..
Tady psala jedna holka na webu náklady takovéto na příkrmy:
Přesnídávka koupená v akci 10 Kč x 30 dní = 300 Kč / měsíc
Jogurt koupený v akci 8 Kč x 30 dní = 250 Kč / měsíc
Oběd – maso, zelenina, příloha odhadem 15 Kč x 30 dní = 450 Kč / měsíc
Umělé mléko ráno a večer – 12 Kč x 30 = 350 Kč
Kaše večer cca 5 Kč x 30 dní = 150 Kč

teď do toho ještě pořád balená voda, čaje – dejme tomu dalších 100 Kč / měsíc, nějaké ty křupky… tvoje dítě zase baští něco jiného, třeba už nějaké sladkosti, tak si to tam spočítej.

Když sečtu to svoje, mám 1600,– Kč na devítiměsíční dítě. Nejsem si jistá s cenou za ty obědy, u ostatního mám přesný přehled. A to kupuju spíše levnější věci.

Moje sestra na příkrmy taky utratí dost - ráno prý dá banán (či mrkvičku s jablkem či něco takového..), odpoledne přesnídávku - zeleninku, odpoledne pak jogurt Holandiu a večer nějakou mléčnou kaši - ta se vaří v sunaru či v kojenecké vodě + prý náklady na kojeneckou vodu na čaj, a nebo pokud by v kojenecké vodě pak vařila příkrmy, které by nekupovala.

• Citovat
  • Nahlásit
8151
24.6.13 15:28
@Anonymní píše:
@Kamila Jakub No soudkyně je asi dobrá, když řekne, že když kupovat boty, že třeba se zas může ušetřit na plínkách..to asi dítěti člověk řekne ať méně čůrá a kaká..Sice když budou příkrmy, tak ubyde UM, ale zase myslím, že tak neubydou..pít dítě musí..
Tady psala jedna holka na webu náklady takovéto na příkrmy:
Přesnídávka koupená v akci 10 Kč x 30 dní = 300 Kč / měsíc
Jogurt koupený v akci 8 Kč x 30 dní = 250 Kč / měsíc
Oběd – maso, zelenina, příloha odhadem 15 Kč x 30 dní = 450 Kč / měsíc
Umělé mléko ráno a večer – 12 Kč x 30 = 350 Kč
Kaše večer cca 5 Kč x 30 dní = 150 Kč

teď do toho ještě pořád balená voda, čaje – dejme tomu dalších 100 Kč / měsíc, nějaké ty křupky… tvoje dítě zase baští něco jiného, třeba už nějaké sladkosti, tak si to tam spočítej.

Když sečtu to svoje, mám 1600,– Kč na devítiměsíční dítě. Nejsem si jistá s cenou za ty obědy, u ostatního mám přesný přehled. A to kupuju spíše levnější věci.

Moje sestra na příkrmy taky utratí dost - ráno prý dá banán (či mrkvičku s jablkem či něco takového..), odpoledne přesnídávku - zeleninku, odpoledne pak jogurt Holandiu a večer nějakou mléčnou kaši - ta se vaří v sunaru či v kojenecké vodě + prý náklady na kojeneckou vodu na čaj, a nebo pokud by v kojenecké vodě pak vařila příkrmy, které by nekupovala.

několik soudů o alimenty mám za sebou a běžná výše na výživu je počítána 100 kč/ den + navíc se počítají kroužky, škola a eventuelně zvýšené náklady z důvodu nemoci, jinak je soudu celkem jedno jestli je dítě oblečené ve značkovém oblečení nebo od vietnamců oni stejně počítají obvyklý průměr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
24.6.13 15:34
@Anonymní píše:
@Kamila Jakub No soudkyně je asi dobrá, když řekne, že když kupovat boty, že třeba se zas může ušetřit na plínkách..to asi dítěti člověk řekne ať méně čůrá a kaká..

Jojo, tenkrát jsem nevěřila vlastním uším a koukala na ni jak spadlá z jahody, že spojuje boty a plíny. Jsou děti, co už chodí v deseti měsících a přitom se dnes odplenkovává klidně až po druhém roce. Tenkrát mě vytočila dost. Ale dneska je to rok zpět a už to tak neberu. Klukovi je 15 měsíců a je fakt že náklady na něj se změnily, ale ne jejich výše, to si myslím, že je pořád šul nul. Mlíko už pije jen 2× denně, ale zase kupuješ maso, zeleninu, ovoce, kvalitní jogurty atd, je už sice odplínkovanej, ale zase navíc ty boty, hračky, knížky atd. Je to fakt těžký to takhle zhodnotit, náklady na dítě, byla jsem ráda, že to stačilo tenkrát jen napsat takhle suma sumárum +-.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69977
24.6.13 15:36
@linda3 píše:
Ahojte, zajímalo by mě jaké máte měsíční výdaje na miminko, myšleno tím 1)oblečení, obuv, 2)hygiena (plenky, vlhčené ubrousky, krémy na opruzeniny, proti chladu/slunci, přísady do koupele/mycí gely apod.), 3)příkrmy + kojenecká voda + čaje + sunary, 4)Hračky, 5)Léky (např. kapky do nosu, borová voda, krémy na atopickou pokožku, probiotické kapky, proti kolikám a nadýmání, na ublinkávání, apod.),
doprava 6)Náklady na bydlení a energie (praní, vaření, koupání) 7)volnočasové aktivity - plavání kojenců apod.
Potřebovala bych přibližnou cenu za měsíc u jednotlivých kategorií, abych to někde nepřemrštila, tyto údaje budu uvádět u soudu..sice si vedu náklady, ale jistě jsem ne ke všemu sbírala paragony :-( bohužel jsem někdy zapomněla vzít si paragon. Měly by to být orientační náklady za měsíc. Díky předem za vaše informace. Hezký den všem.

jak staré " miminko"?
já nevím, to strašně záleží. Teoreticky téměř nulové, pokud dědí oblečení, z kosmetiky stačí deci olivového oleje, voda a kostka dětského syndetu ( mýdla). Plíny látkovací výbava - lze vyjít i se dvěmi tisíci na celé látkové období, plně kojené dítě jídlo 0. Léky nula, do půl roka hračky nepotřebuje, volnočasové aktivity taky ne.
Na druhou stranu můžeš používat Pampersky za 5Kč jednu, klidně jich protočit 0 denně a jsi na 1500,–, dávat jen UM, to letí 2000,–, kosmetikou můžeš natírat všelijakými komerčními krémy, mýt v šamponech, gelech, mazad zadek… U nemocného dítěte mohou léky také nastoupat do tisíců. oblečení značkové nové hadříky, vymést s ním můžeš kdejaký kroužek v okolí, plavání se dá pořídit i za 500,– na hodinu…

Takže za mě, může to být v rozmezí 500,– až klidně 8000,–

Takže bych vycházela z vaší konkrétní situace v rodině, co si skutečně můžete dovolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.13 15:55

@Lama Lama Do půl roku dítě hračky nepotřebuje? nějaké hračky na rozvoj..hrazdičku, chrastítka, kousátka,..jak dítě jinak zabavit a tak aby si neublížilo? hračky jsou designované pro děti a uzpůsobené, aby se nezranily apod. Dítě plně jojit nelze pořád, jen do 6.měsíce. Na atopickou pokožku nedáš obyč. mýdlo. Počítat u soudu a spoléhat, že dítě nějaké obkečení zdědí či dostane asi taky není OK

• Citovat
  • Nahlásit
8151
24.6.13 15:56
@Anonymní píše:
@Lama Lama Do půl roku dítě hračky nepotřebuje? nějaké hračky na rozvoj..hrazdičku, chrastítka, kousátka,..jak dítě jinak zabavit a tak aby si neublížilo? hračky jsou designované pro děti a uzpůsobené, aby se nezranily apod. Dítě plně jojit nelze pořád, jen do 6.měsíce. Na atopickou pokožku nedáš obyč. mýdlo. Počítat u soudu a spoléhat, že dítě nějaké obkečení zdědí či dostane asi taky není OK

třeba zrovna u toho atop. se to počítá do zvýšených výdajů se zdrav. stavem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69977
24.6.13 16:17
@Anonymní píše:
@Lama Lama Do půl roku dítě hračky nepotřebuje? nějaké hračky na rozvoj..hrazdičku, chrastítka, kousátka,..jak dítě jinak zabavit a tak aby si neublížilo? hračky jsou designované pro děti a uzpůsobené, aby se nezranily apod. Dítě plně jojit nelze pořád, jen do 6.měsíce. Na atopickou pokožku nedáš obyč. mýdlo. Počítat u soudu a spoléhat, že dítě nějaké obkečení zdědí či dostane asi taky není OK

píšu miminko do půl roku. Jen kojit jde v do pů roku v pohodě, ani pak ta trocha uvařené zeleniny nepřijde na víc, než 10 Kč na den. Hračky si myslím, že opravdu nezbytně nepotřebuje. Podnětů může mít spoustu jiných. Hrazdičku jde udělat z 5ti ohoblovaných latěk a na to navěsit cokoli z domácnosti, neco vyrobit, ušít z certifikovaných materiálů ( vyřazené oblečení po dětech). Neříkám, že jsem pro děti hračky neměla. Ale zkrátka kdyby nebyly peníze, tak je nemaj a černé svědomí z toho nemam. Oba příklady jsou 2 extrémy. Myslím, že soud bude určitě přihlížet k celkovému životnímu standardu rodiny. Jestliže se otec vozí v bavoráku, bydlí ve vile v centru Prahy a oblíká se do značkových hadrů, hraje golf na prestižních hřištích, tak soud s klidem přizná alimenty na dítě, které budou zahrnovat náklady na plavání, značkové oblečení, hromady hraček… Pokud otec má minimální mzdu, bydlí v maringotce a do práce jezdí na ukrajině, tak jsme zase někde jinde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69977
24.6.13 16:19
@Anonymní píše:

na atopickou pokožku bych nedávala žádné mýdlo. na miminko voda stačí a u atopika bych šetřila i tou. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
24.6.13 16:44

@Lama Lama A kolik jsi tedy konkrétně vynaložila ty na ty jednotlivé body? No ono i ta zelenina uvařená doma na něco přijde, no nevím, musíš koupit zeleninu (ne každému roste doma na zahradě, někdo zahradu prostě nemá), navíc i ta zeleninka se musí vařit v kojenecké vodě a ne v obyčejné, kterou máš doma. Pak přibude nějaký ten jogurt, mléčná kaše, ovoce..a to i když budeš kojit, tak budeš třeba v horkých letních měsících dávat čajíček či pouze kojeneckou vodu na žízeň, takže zvýšené náklady. Soud to určuje na delší období, takže člověk s příkrmy a stravou pro dítě počítat musí již v těch alimentech, i když ještě nemá přesný přehled kolik za co vynaloží. Do budoucna tedy ještě přibudou náklady na umělé mléko (místo kojení) a taky třeba se někde dává sunar do mléčných kaší dle návodu. No možná kdybys dávala ty měla soud v rámci výživného na své děti, tak prostě uvažuješ jinak, ono fakt to není žádný med být svobodná matka a veškeré náklady táhnout sama, každá kačka alimentů se prostě hodí, kterou pak dostaneš, proto nebudu uvádět míň, než na co mi vlastně dítě přijde..a spoléhat, že oblečení podědím..či že dítě nikdy nebude potřebovat žádné léky, když už teď celkem vynakládám za léky dost peněz..je asi bezpředmětné. A v rámci hraček pro rozvoj dítěte si myslím, že je také dobré prostě pořizovat nějaké hračky dítěti, ať už různá kousátka, leporela, knížečky, chodítka, hrazdičku..no prostě co žádá rozvoj dítěte..ony pak mohou být ve vývoji děti velké rozdíly..Už tak mi přijde, že stres, který prodělá matka v těhotenství, skrz rozchod s partnerem se nedá penězi vyčíslit a zdraví dítěti to nevrátí..Silný stres matky během těhotenství se totiž na dítěti už v bříšku podepisuje. Asi by ten odhad měl být takový aby se pokrylo výživné cca od 6 měsíců, kdy se začíná přikrmovat až do 2 let věku dítěte, to předpokládám, že bude další soud, kdy se bude upravovat i styk s otcem dítěte a ten si jej již bude brávat na některé víkendy domů a upraví se i výživné znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16849
24.6.13 16:58

1 – 1000,–
2 – 1,800,–
3 – 2,500-3,000,–
4 – určitě minimálně 500,– měsíčně, někdy víc, spíš tedy víc. :oops: Ale zas prodám s čím si už nehraje, tak asi v průměru těch 500,–
5 – 200-400,–
6 – netuším
7 – nic

Malému je 21 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat