Měsíční výdaje za jídlo, dvou lidí.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.22 10:25

Měsíční výdaje za jídlo, dvou lidí.

Ahojte :pankac:
Jak už z názvu vyplývá.. Kolik utratíte pouze za nakupy jidla pro dvoučlennou rodinu? :D
Tím jak se vše zdražuje, tak by mě velice zajímalo kolik se dá utratit nejméně, když se šetří a nejvíce když si dopřáváte..? Se začátkem nového roku jsem si to začala vše zapisovat a nestačím se divit.. Zapisují si na jeden papír útratu pouze za jídlo a na druhy za ostatní věci : drogerie, oblečení, lékárna.. atd. Tak co jak jste na tom Vy? :mavam:
PS: začínáme se snažit o miminko a to budou výdaje sakra stoupat takže jediná možnost je: naučit se šetřit.. :roll: :D
( Prosím o zachování anonymů, nechci aby se rodina dozvěděla dřív než je nutné, že se začínáme snažit založit rodinu.) děkuji a přeji hezky den! :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2706
24.1.22 10:32

My utratíme tak asi 8-9000, včetně drogerie. Ale úplně na jídle nešetříme, jíme i ryby, farmářské produkty, alternativy mléčných výrobků kvůli zdr. omezení, kvalitní šunky, ořechy a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28712
24.1.22 10:33

Tak asi záleží co jíte, jestli máte možnost obědů v práci, jestli jíte v restauracích, máte něco domácího apod :nevim: já bych se pro dva vesla klidně do 6000kc, ale my toho s mužem moc nesporadame a většinou ty náklady lezou hlavně u věci pro děti, protože to jsou pořád nějaké kremiky, hory ovoce, sladkosti, piticka apod. Plus musím denně vařit, v práci jsem měla oběd za dvacku a ještě si většinou donesla třeba velkou zavařovačku polívky na večeři :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32656
24.1.22 10:35

@Kriss Tina no jo oběd za dvacku ;) od listopadu platíme v práce 53,–- za oběd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4390
24.1.22 10:38

Se soucasnym zdrazovanim jsme na castce 8-9tis za mesic. Nemame obedy v praci, takze si varime

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28712
24.1.22 10:41
@stinga píše:
@Kriss Tina no jo oběd za dvacku ;) od listopadu platíme v práce 53,–- za oběd

Tak už jsou to nějaké 3 roky zpět, možná taky trochu podrazili, ale já dělala v duchodaku, měli sme svůj oběd za pár korun a pak když právě zbylo třeba polívka apod, tak sme si to mohli rozebrat domu, jinak by se to vyhodilo, takže já v té době kupovala max tak něco na snídani a pečivo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6746
24.1.22 10:41
@stinga píše:
@Kriss Tina no jo oběd za dvacku ;) od listopadu platíme v práce 53,–- za oběd

si nekdo stezuje, my dotovane nemame a vsude okolo je jidlo 160-190 :lol:. Ted jeste restaurace zdrazuji a to si ani piti nedavam. Jeste ze se da delat z domu a tim usetrim.

edit: vypadlo slovo

Příspěvek upraven 24.01.22 v 10:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 10:42
@Anonymní píše:
Jak už z názvu vyplývá.. Kolik utratíte pouze za nakupy jidla pro dvoučlennou rodinu? :D
Tím jak se vše zdražuje, tak by mě velice zajímalo kolik se dá utratit nejméně, když se šetří a nejvíce když si dopřáváte..? Se začátkem nového roku jsem si to začala vše zapisovat a nestačím se divit.. Zapisují si na jeden papír útratu pouze za jídlo a na druhy za ostatní věci : drogerie, oblečení, lékárna.. atd. Tak co jak jste na tom Vy? :mavam:
PS: začínáme se snažit o miminko a to budou výdaje sakra stoupat takže jediná možnost je: naučit se šetřit.. :roll: :D
( Prosím o zachování anonymů, nechci aby se rodina dozvěděla dřív než je nutné, že se začínáme snažit založit rodinu.) děkuji a přeji hezky den! :mavam:

tak nám taky zakladatelko řekni kolik utratíš měsíčně? A naučit šetřit bych se taky potřebovala o tom žádná… za leden padlo zase hodně. Jsme teda ještě s 5ti letou dcerou a za jídlo od 3. ledna jsme na 12tis.

• Citovat
  • Nahlásit
2706
24.1.22 10:43
@Kriss Tina píše:
Tak už jsou to nějaké 3 roky zpět, možná taky trochu podrazili, ale já dělala v duchodaku, měli sme svůj oběd za pár korun a pak když právě zbylo třeba polívka apod, tak sme si to mohli rozebrat domu, jinak by se to vyhodilo, takže já v té době kupovala max tak něco na snídani a pečivo :mrgreen:

U nás v práci jsou závodní obědy stále za 25, ale bohužel se to nedá pozřít no :D Řešila se i několik případů otravy ze špatného masa v polívce a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32656
24.1.22 10:44
@hospodki píše:
si nekdo stezuje, my dotovane nemame a vsude okolo je jidlo 160-190. Ted jeste restaurace zdrazuji a to si ani piti nedavam. Jeste ze se dal z domu a tim usetrim.

no ono je to někdy takový blivajs, že i 53,–- je moc :mrgreen: - závodka dovezená ve várnicích, jinak i u nás meníčka vyjdou na 150,–-, mají i dražší varianty, ale 180,– ze oběd nedám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32656
24.1.22 10:46
@Anonymní píše:
tak nám taky zakladatelko řekni kolik utratíš měsíčně? A naučit šetřit bych se taky potřebovala o tom žádná… za leden padlo zase hodně. Jsme teda ještě s 5ti letou dcerou a za jídlo od 3. ledna jsme na 12tis.

bylo to v jiné diskusi tady - že nejvíc se utratí na blbostech typu džusíky, pitíčka, oplatky, lipánky, bonbony, slané oříšky a tak - ale nekupovat to s 5letou dcerou, to teda také neumím,,
pak šíleně naskakují pálky na alkoholu - třeba pro návštěvu, nebo jen tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 10:50

Já na mateřské, manzel home office, jednou v týdnu v kanceláři. Ten jeden den má oběd tam a večeři přiveze take out oběma.

Nakupuji kvalitní veci, ale hodně koukám po akcích. Cena včetně drogerie 7-9 tisíc měsíčně (a občas v tom je i nějaký kus oblečení, když napr. V Lidlu koupím mísu do kuchyně, neodcitam to). Není v tom výdaj manžela na ten jeden den.

Ale fakt nemám rada diskuze na téma, kde se zakladatelka nevymackne jak to má ona :D

• Citovat
  • Nahlásit
12781
24.1.22 10:54
@Anonymní píše:
( Prosím o zachování anonymů, nechci aby se rodina dozvěděla dřív než je nutné, že se začínáme snažit založit rodinu.) děkuji a přeji hezky den! :mavam:

Tak zapisuje dál. Za 3 měsíce budeš vědět co a jak. A pak záleží, jak moc to budete muset ořezat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
24.1.22 10:55
@hospodki píše:
si nekdo stezuje, my dotovane nemame a vsude okolo je jidlo 160-190 :lol:. Ted jeste restaurace zdrazuji a to si ani piti nedavam. Jeste ze se da delat z domu a tim usetrim.

edit: vypadlo slovo

Příspěvek upraven 24.01.22 v 10:51

Presne, my si taky museli bud varit nebo nechat dovezt, v soucasny dobe jidlo i s krabickou 140-180 kc (poledni menu).

Jinal jsme dva a pocitam 2000 na tyden, ale uplne presne jsem to nepocitala, kupujeme hodne veci ve slevach, ale kdyz potrebuju treba olej nebo ramu, tak ho proste koupim a na slevu necekam. Maso jime kazdy den, ryby parkrat do mesice, pro manzela kupujeme i napr kofolu, jinak i sladkosti atp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57675
24.1.22 11:00

Nás je teda víc. Vše podráždilo. Minulý týden jsem v Kauflandu a Lidlu nechala dohromady 4 tis., ale dva týdny tam nemusím. A měla jsem tam nejvíc ovoce a zeleniny. Pak různou drogerii, trvanlivé věci. Maso a šunku v marketu neberu. To dokoupím průběžně v řeznictví. Prostě šlo vše hore.
My máme dotované obědy. Takže jeden vychází 32,–. Má se to tuším zvednout na 34,–. Ale beru si oběd pouze do šerblu, když je manžel doma. Pro něj. Mi ty obědy nechutnají. Tři děcka s toho nenakrmím. Takže stejně musím něco doma připravit. Nosím si teda svoje krabičky svačinu a oběd. Takže dotované obědy moc nevyužívám. Pořád mi vychází výhodněji, že si doma uvařím a svačinu si nosím do práce. Hlavně si chystám jídlo, které mi chutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat