Mesiodens - nadpočetní zoubek

207
24.3.16 12:48

mesiodens - nadpočetní zoubek

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda je tady někdo kdo má stejný problém jako my. Syn 6,5 let má nadpočetní zoubek nahoře za řezáky mu mezi začal růst zub myslela jsem, že to je normální zub a ten mléčný mu ještě nevypadl, tak jsem myslela, že vylezl jinde. Dnes jsme byli u zubaře a řekl, že je to nadpočetní a že to je vzácný a musí ven. Tak se máme objednat v nemocnici. Je dobrá stomatologie v Praze na Karláku (Kateřinská) nebo je lepší Motol? Máte někdo nějaké zkušenosti? Přiznám se, že jsem z toho na nervy :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4463
24.3.16 14:42

Dělali mu RTG? Bez toho se tahle diagnóza stanovit nedá. Ideálně udělat panoramatický snímek, tzv. OPG, tam jsou vidět všechny zuby i zárodky druhých a jejich umístění. O vytažení mesiodentu by měl rozhodnout tým ortodontista - stomatochirurg.
Co se těch pracovišť týče, tak jsou zhruba nastejno, rozdíl bych v tom neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
24.3.16 15:51
@kittylittle
@kittylittle píše:
Dělali mu RTG? Bez toho se tahle diagnóza stanovit nedá. Ideálně udělat panoramatický snímek, tzv. OPG, tam jsou vidět všechny zuby i zárodky druhých a jejich umístění. O vytažení mesiodentu by měl rozhodnout tým ortodontista - stomatochirurg.
Co se těch pracovišť týče, tak jsou zhruba nastejno, rozdíl bych v tom neviděla.

Ano to mu dělali a mám i cd se snímkem. Už jen se objednat v nemocnici a domluvit se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama