Metabolické vyšetření u kojence

2682
12.3.16 22:40

Metabolicke vysetreni u kojence

Ahoj, chtela bych se zeptat na Vase zkusenosti s metabolickym vysetrenim u miminek. Hlavne me zajima, jak jste dlouho cekali na vysledky vysetreni.Ja uz jsem s manzelem zoufala strachy, ze nasemu malemu tam neco nasli.Uz je to 7ty, co mu delali odbery na komplexni vysetreni dedicnych metab. poruch a stale nic, nekdo rika, ze je to normalni, ze to trva i 2mes, ale ja uz ani neverim, ze to bude ok.Na jejich strankach pisou, ze vvysledky byvaji max do 4ty. Prosim maminky, ktere maji s tim zkusenosti, zda by mi mohli napsat, jak dlouho cekaly a zda i po delsim cekani byly vysledky ok.ja se asi zblaznim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

347
12.3.16 23:13

Ja s tim žádný zkusenosti nemam, ale jako nejlepsi reseni vidim tam v pondeli zavolat a uvidis zda uz jsou výsledky hotove či nikoliv. Drzim pěsti -štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
12.3.16 23:14

Ahoj, ja cekam dodnes :mrgreen: Dceri posilali krev na vysetreni v lednu minuly rok a vysledky jeste nejsou ani po roce. Dcera ma ale vysetreni kvuli nemocnemu srdci, tohle bylo jen vysetreni v ramci celkoveho vysetrovani jestli ji neni krome toho srdce jeste neco. Muzu se zeptat proc to delali tvemu diteti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
13.3.16 01:08

Ahoj tak některé výsledky cca 14 dní a zbytek do toho měsíce a půl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62136
13.3.16 07:49

@Danulinka16 trvalo to dlouho a hlavne si zjisti, kam presne poslou ty vysledky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
8.4.16 22:11

@Danulinka16 Ahojda, už jste se dočkali výsledků? My na ně čekáme také už nějak od února. Ani nevím kam se to posílalo?!…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
8.4.16 23:26

@Leha82 ahoj,jeste stale nic :( nam je posilali do udmp v praze…je to strasne, to cekani, porad maleho pozoruju.ted jsem byla asi 2ty celkem ok, protoze jsme zburcovali prahu i dr v moste a tak nam tam nas odesilajici dr zavolal a uklidnil nas, ze zatim vse ok, ale jeste nejsou vsechny testy…uz to trva pres 2 mesice, je to silene, nez tam manzel volal pred temi velikonocemi, byla jsem uz zrala na blazinec, ted uz se to zase trochu vraci…je to strasne dlouhe :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
9.4.16 09:00

@Danulinka16 jeden z mých kluků byl v šedé zoně na jednu metabolickou nemoc téměř rok, krev mu brali asi 5× a vždy to bylo těsně za hranicí normy, na každý výsledek jsme čekali cca měsíc. Až ten poslední výsledek jasně prokázal, že danou nemoc jistojistě nemá UF..U vás jde také o podezření na něco konkretního?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
9.4.16 13:15

@ilonka12 nene,nam delaji kompletni vysetreni met.vad z duvodu psychmotor. opozdeni a hypotonie…dlouho se nechtel otacet a tak…ted je mu 10 mes, od 9 se plazi, dela pokroky, ale pomalu, jine mimca jsou na tom podobne, taky treba jen plazi, ale nejsou hypotonicky..no ja si neumim predstavit, ze bysme cekali tak dlouho..kez bysme taky meli vysledky negativni jako vy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
9.4.16 13:17

@ilonka12 a o jakou nemoc se u vas jednalo, jestli se muzu zeptat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
9.4.16 13:19

@Danulinka16 aha u nás to podezření bylo zjištěno z novorozeneckého screningu, ale byl nedonošený a u nedonošených dětí občas bývá nějaká hodnota špatně aniž by to značilo tu nemoc, ale musí se testy opakovat dokud se nemoc nepotvrdí nebo nevyvrátí, u nás to byl rok nejistoty, taky teda nic moc, ale s dobrým koncem naštěstí, přeji to samé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
9.4.16 13:23

@ilonka12 dekuji,kez by…je to hrozne, misto aby si clovek miminko uzival, tak ma takovy strach…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
9.4.16 13:28

@Danulinka16 o co šlo jsem ti napsala soukromě, já se nervovala hlavně zpočátku, ta nemoc by případně byla sice komplikací, ale nebylo by to fatální, dala se léčit a léčba by umožnila normální život, tak jsem to pak už brala relativně s klidem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
16.4.16 13:57

Tak jsme se nakonec dockali vysledku po2,5 mes. k nasi velke radosti jsou negativni. napsali, ze nic samozrejme neni 100% a kdyby podezreni trvalo, takse muzeme objednat tam na vysetreni..snad nebude potreba, malej jde dopredu, dr rekla, ze az kdyby se objevilo neco dalsiho netypickyho…ale musim priznat, ze jsem trosku zklamana, po tak dlouhe dobe jsem cekala, ze proste napisou 100% tam nic neni…ale 100%neni asi nikdy nic, ze… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
16.4.16 18:56

Tak to jsem ráda že je výsledek negativní, to je nejdůležitější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu