Metastázy na mozku, co bude dál

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.6.22 11:12

Metastázy na mozku, co bude dál

Ahoj, dnes mi moje onkoložka oznámila, že mám po roce léčby rakoviny prsu metastázy na mozku. Co se bude dít dál? Má někdo zkušenosti? Jak dlouho se s touto diagnózou dá žít? Zatím nevím další postup léčby, je varianta ozařování mozku, gama nůž nebo chemoterapie. Jsem psychicky úplně rozložená. Nějaké rady?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7
29.6.22 11:27

Žít se s tím dá mnoho let. Tchýně má metastáze v kyčelním kloubu už 5 let. Taky měla nejdřív rakovinu prsu. Chodí na ozařování, také na nějakou biologickou léčbu a nijak se to nezhoršuje. Je to případ od případu. Držím palce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1943
29.6.22 11:46

Nevím, jak dlouho se s tím dá žít ani, zda se to dá vyléčit. Posílám alespoň povzbuzení. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23630
29.6.22 11:59
@hrajusi píše: Žít se s tím dá mnoho let. Tchýně má metastáze v kyčelním kloubu už 5 let. Taky měla nejdřív rakovinu prsu. Chodí na ozařování, také na nějakou biologickou léčbu a nijak se to nezhoršuje. Je to případ od případu. Držím palce…

mozek a kyčel je něco trošku jiného nemyslíš?
zakladatelko moc moc držím palečky, sousedka žila dva roky, ale u ní zjištěno velmi velmi pozdě kdy už se nedalo vůbec nic dělat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
29.6.22 12:05

Tchýně neměla metastázy, ale prvonádor na mozku. Odstraněno gama nožem, následující léčba. Žije s tím už 15 let. Hůře vidí a slyší, jak byla zasažena ta centra v mozku. Ale žije a to je nejdůležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 12:31

Měla jsi se zeptat svého lékaře…tohle je asi hrozně individuální…moje babička, měla metastaze pro změnu na játrech…nádor ve strevu…zjistila to 3 měsíce než zemřela, že je vůbec nemocná.. k lékaři chodila (k praktikovi) jinam nechtěla, že je zdrava, žádné příznaky…vůbec žádné, jen větší břicho, to nikdo neprisuzoval nemoci…nádor byl starý dle odhadu cca 5 let…hrozně nás to zasáhlo, hrozná bezmoc. Nevím kolik ti je let, ale lecis se!!to je hlavní. Držím moc moc moc palce🙏 🙏 🙏 🙏 🙏je to strašná nemoc, strašná bezmoc…

• Citovat
  • Nahlásit
1055
29.6.22 13:26

Drž se! :( :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 13:42

Žít se s tím dá. Babička má přes 85 let. Léčbu podstoupila, když měla cca 45 let. Ovšem výrazně se jí změnila povaha (k horšímu), ona tedy vždy byla problémová, ale tohle to dotáhlo do ad absurdum. Trápí lidi kolem sebe :,(

• Citovat
  • Nahlásit
560
29.6.22 15:48

Drž se! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4167
29.6.22 18:11

Bohužel poradit neumím, prognózu neznám, ale nejdůležitější je bojovat. 💞Moc držím palce!!! 💞 💖 💝

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 11:09

Já se doktorky ptala. Odpověděla, že je to individuální :D Já nemám zatím celkem žádné velké potíže.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 11:12
@Anonymní píše: Žít se s tím dá. Babička má přes 85 let. Léčbu podstoupila, když měla cca 45 let. Ovšem výrazně se jí změnila povaha (k horšímu), ona tedy vždy byla problémová, ale tohle to dotáhlo do ad absurdum. Trápí lidi kolem sebe :,(

Jako že žije s metastázemi na mozku 40 let? 8o Tak to je asi rekordmanka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 06:12

Ahoj, raději anonymně. Tata měl nádor na mozku, velmi agresivní. Řekli mu ze má jen několik procent šanci, ze se dožije roku od diagnózy, dal sedm let… ale samozřejmě to byl primární nádor a navíc opravdu špatný typ. Ale hlavně - před operaci nám tvrdili, ze se musíme připravit na změnu osobnosti, nejspíš k horšímu. A nic takového se nestalo :)

Nevím zda tě ta varianta taky straší, ale chtela jsem jen napsat, ze i když to je vždycky možnost, tak stát se to opravdu nemusí.

A držím palce. Ať je to řešitelné. Je spousta lidi, které remise nepotká.

• Citovat
  • Nahlásit
47913
1.7.22 06:31
@Anonymní píše:
Ahoj, raději anonymně. Tata měl nádor na mozku, velmi agresivní. Řekli mu ze má jen několik procent šanci, ze se dožije roku od diagnózy, dal sedm let… ale samozřejmě to byl primární nádor a navíc opravdu špatný typ. Ale hlavně - před operaci nám tvrdili, ze se musíme připravit na změnu osobnosti, nejspíš k horšímu. A nic takového se nestalo :)

Nevím zda tě ta varianta taky straší, ale chtela jsem jen napsat, ze i když to je vždycky možnost, tak stát se to opravdu nemusí.

A držím palce. Ať je to řešitelné. Je spousta lidi, které remise nepotká.

Myslím, že tohle by zakladatelku moc nepotěšilo. Že naopak v remisi doufá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47913
1.7.22 06:31

Držím ti palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu