Metličky - krevní žilky v těhotenství

64
27.5.05 10:54

Metličky - krevní žilky v těhotenství

Ahojky holky, mamky,…

mám problém, že se mi tvoří krevní žilky (převážně na stehnách) a Dr. mi řekl, že bohužel v těhotenství na to nesmím žádné léky brát, jedině mi poradil odpočívat na pravém nebo levém boku… :?
Dnes jsem byla u své obvoďačky a ta mi řekla v podstatě to samé, že žádné léky a dokonce ani žádné gely na podporu krevní stěny. Jedině mi poradila hodně vitamínu C.
Jenže jsem se jí zapoměla zmínit, že včera v lékarně jsem si koupila (na doporučení lékarnice) Angiomed - balzám na rozšířené žilky, který je od firmy Aromedica, takže vlastně extrakty z bylin a zeleniny. A teď nevím, zda ho můžu používat, když Dr. mi řekla, že ani gely, protože prosakují přes kůži do krve… :(
Prosím Vás jestli nemáte nějaké zkušenosti s tímto problémem a uvítala bych Vaše názory a rady jak se s tímto problémem vypořádat :wink:

Děkuji mnohokrát za Vaše příspěvky, opravdu se toho hrozím, protože mi toho přibývá každým dnem a nechci aby mé nohy vypadaly jak jedna velká modřina :D

Zuzik 20tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.5.05 14:20

Zuziku,
neber to nějak špatně, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama… Jsem zvědavá, jestli někdo zareaguje s radou. Já jsem při prvním těhotenství nic moc takového nepozorovala, ale je fakt, že teď mám stehna téměř protkaná červenýma žilkama a obávám se, že na krátké sukně to po porodu nebude :). Já se teda přiznám, že mě ani nenapadlo, že by to šlo něčím omezit a v lékárnách jsem po ničem nepátrala a nechávám tomu volný průběh :(. Manžel se mě asi před týdnem pobaveně zeptal: „To jsou ty strije?“ Tak jsem ho „uklidňovala“, že strije zatím žádné, ale tyhle žilky že mám všude, takže ať počítá s tím, že bez obětí na kráse to druhý dítko prostě nebude :). To už ho na třetí neukecám ani náhodou :) :). hi hi
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.5.05 18:45

Bože metličky,
taky je mám po porodu.
Ale Zuziku asi Tě zklamu, chtěla jsi radu, ale spíš musím poděkovat já Tobě a ten přípravek běžím hned zakoupit.
Snad se někdo další najde a poradí. \jen se bojím, že to je jen na estetickou chirirgii, nějak to odstraňují.
Jinak na tom gelu musí být leták a pokud to nemohou používat těhotní, tak to tam musí být jasně napdané. Asi bych se moc nebála ho použít, ale raději se podívej. Také asi záleží jak dlouho jsi těhotná. Něco nejde používat jen v I. trimestru a pak ano.
Krásné léto v dlouhé sukni přeje
Lakys

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.5.05 18:46

Asi bych si to před odesláním měla přečíst, slušné překlepy 8O
L.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.5.05 00:50

Ahoj, měla jsem samý problém a doktor mi poradil krém proti striím Elasti Q, že to sice není ne to určený a ani tp nepomůýe, tak že to zmizí, ale už by jich nemélo být tolik, myslela jsem si, že je to blbost a že to nepomůže, mně to pomohlo jen malinko, opravdu decentně, ale mé sestře poměrně dost. Za zkoušku nic nedáte, pár korun a dyštak to dávat na bříško :-)

• Nahlásit
  • Citovat
294
29.5.05 06:13

Holky, já jsem asi trochu jiný případ, ty metličky na nohou mám už z puberty, ale v těhotenství jsem měla pocit, že mi praskají žilky v obličeji, zkrátka pod celým obličejem mi prosvítalo krvavé pletivo… No, bylo to poznat jen hodně zblízka, jinak jsem měla mnohem hezčí pleť než teď a ještě jsem vypadala jak po dovolené u rovníku. Bylo mi to moc líto, ale naštěstí to nebylo popraskané, jen to prosvítalo, takže po těhu to zmizelo, stejně jako ta hezká pleť. Třeba vás uklidní, že ne všechny změny jsou nevratné.
Pa
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
29.5.05 08:48

Tak já mám s tímhle taky problémy, čekám že za pár let ze mě bude červená karkulka :( . Nicméně odstraňuje se to tzv. sklerotizací, nic konkrétnějšího ale nevím, jen že to nemusí být trvalé a po čase se to zase může začít objevovat.
Jinak úžasný prostředek na nohy (nejenom) má Weleda. Jmenuje se to Kožní tonikum :

napíná a posiluje kožní vazivo
odstraňuje pocit těžkých končetin
brání žilnímu městnání, otokům, vzniku křečových žil a proleženin
při alergii na arniku nepoužívat

Složení (úplná deklarace - INCI): vodno-alkoholický výtažek z lopuchu, arniky, trnky a oddenku kosatce, vodno-alkoholický destilát z vilínu, citrónová šťáva, tragant (přírodní látka), glycerin, trnková šťáva, kyselina citrónová, směs přírodních éterických olejů, kyselina křemičitá.

Doporučená cena pro odběratele (včetně DPH): 218 Kč (200 ml), 178 Kč (75 ml)

Je to velice příjemný gel, krásně voní a osvěží pokožku, používala jsem ho v obou těhotenství a co je hlavní - pomáhá. V těhu se mi rozjely křečový žíly a tohle zabralo. Řekla bych že i na ty žilky, alespoň trochu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama