Metličky po porodu - křečové žili, bolest nohou co vám zabralo?

Anonymní
12.8.20 16:01

Metličky po porodu - křečové žili, bolest nohou co vám zabralo?

Maminky, resila jste některá po porodu metličky? Bolesti nohou, bolestivé hrbolky na nohou a místy tmavě žily? Doporučil vám na to lékař něco? Mě s tim “poslal do haje - že se to neřeší a je to jen kosmetika”. Ovšem mě ty nohy denně bolí a zda se mi že to je hoří a horší. Jak jste tenhle problem vyřešily vy? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18205
12.8.20 16:23

Najdi si jiného doktora. Metlickama to začíná, můžeš si pro začátek koupit v lékárně nejaky krem nebo volne prodejné prasky na krecove žíly, kdyz dlouho stojis nebo sedis, tak je fajn nosit kompresni punčochy, ale ideal je nechat se zkouknout od odbornika. Kosmeticka vada je jedna vec, ale bolet to nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
12.8.20 16:28

Mě se teď taky začaly dělat :roll: ale nebolí mě.. někdo tip, čím to mazat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 16:29
@Anonymní píše:
Maminky, resila jste některá po porodu metličky? Bolesti nohou, bolestivé hrbolky na nohou a místy tmavě žily? Doporučil vám na to lékař něco? Mě s tim “poslal do haje - že se to neřeší a je to jen kosmetika”. Ovšem mě ty nohy denně bolí a zda se mi že to je hoří a horší. Jak jste tenhle problem vyřešily vy? Dekuji

úplně stejně mě s tím dr. poslala do háje, jak tebe. Bohužel je to dědičné a nedá se s tím moc dělat. Během těhotenství se to zhoršuje a potom pobytem na slunci atd. Dá se to jenom zpomalit.

• Citovat
  • Nahlásit
8930
12.8.20 16:43

Holky, mě s tím taky doktor poslal do háje.. ;) Koukám, kolik už nás je :) Prý mám běhat, ale vlastně nemám, protože mám skoliozu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
12.8.20 17:05

A mazete to necim? Koukala jsem, ze Nobilis na to neco dela, mam rada prirodni kosmetiku, ale zkusenost nemam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7153
12.8.20 17:10
@Kolarkaa píše:
A mazete to necim? Koukala jsem, ze Nobilis na to neco dela, mam rada prirodni kosmetiku, ale zkusenost nemam

nemá to žádný efekt. Ještě se doporučuje rutin (pohanka) ke zpevnění cévní stěny, ale skutečně pomůže asi jenom sklerotizace nebo laser. Já se pořád teda odhodlávám na sklerotizaci, pořád se mi nechce… :lol: nosí se pak dlouho kompresní punčocháče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18205
12.8.20 17:19

@PaníBovaryová ani to neni 100% reseni, mamka ji podstoupila a stejne casem zacly lezt další zily stejne znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7153
12.8.20 17:48
@Kriss Tina píše:
@PaníBovaryová ani to neni 100% reseni, mamka ji podstoupila a stejne casem zacly lezt další zily stejne znova.

jasně, to bude „praskat“ pořád :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14140
12.8.20 18:26

No tak ne na tohle doktorka kdysi dala detralex, ale moc velký efekt jsem nepozorovala. Tehdy jsem měla po porodu právě metličkové žilky a nohy sem tam bolely. Teď se to lehce zhoršilo, mám těžké nohy a sem tam mě bolí. Od doktorky jsem dostala cyclo3fort. Beru ho měsíc a vidím pokroky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
12.8.20 18:31

Mne taky sklerotizace nepomohla a moc ani laser ne, dlouho se to hojilo a hned se udelaly dalsi :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.8.20 12:30

Ahojky a to ti řekl kdo? Nenech se odbýt. Protože to není rozhodně sranda. Tímhle pak začínají křečáky. Jestli tě ty nohy bolí, řeš to. Ideálně se zkus obejdnat na cévní (mělo by to snad jít i bez žádanky). Oni ti udělají sono, jestli tam fakt někde něco není. Osobně na to beru už dlouhou dobu Detralex a mně teda pomohl. Předtím mě to dost bolelo a i mi otýkaly nohy. Bohužel žádné krémy na tohle nepomůžou, je to problém žilní stěny. A tu musíš posílit zevnitř. Tu pohanku, jak píše @PaníBovaryová mi taky doporučili. A občas nosím punčochy, ale to mi taky poradili až na cévním, jak silné potřebuji. Jestli tohle s tebou neřešili, jsou pitomí. Základ je právě to řešit včas, pak se dá vyhnout i těm operacím, po kterých se to fakt vrací 8o Byť za cenu dlouhodobého užívání prášků. Zkus si zavolat někam na cévní, co ti řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.8.20 21:07

Být Vámi, nenechala bych se odbýt a jak už někdo psal výš, zkusila bych jinýho doktora. Metličkama to začíná a křečákáma končí, takže jen tak být bych to nenechala, o to spíš, když už i nohy bolí. Pak to opravdu není jen kosmetický problém, ale chce to nějaké komplexnější řešení. U mě pomáhá kombinace Detralexu, pohyb (v mým případě chůze), po návratu z práce domů hodit na chvíli nohy nahoru a taky super věc střídání teplé a studené sprchy. Kosmetickou stránku neřeším, metličky samozřejmě samy nezmizí, ale nehorší se to, křečáky se nerozjíždí a hlavně mi nohy neotýkají ani nebolí.
Takže jak říkám, zkusila bych jiného doktora a nenechala se odbýt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 21:14
@Anonymní píše:
Maminky, resila jste některá po porodu metličky? Bolesti nohou, bolestivé hrbolky na nohou a místy tmavě žily? Doporučil vám na to lékař něco? Mě s tim “poslal do haje - že se to neřeší a je to jen kosmetika”. Ovšem mě ty nohy denně bolí a zda se mi že to je hoří a horší. Jak jste tenhle problem vyřešily vy? Dekuji

Mně dva měsíce po otěhotnění začaly brát noční křeče do lýtek, až mět o vzbouzelo. Myslela jsem si, že to mám z chůze, tak jsem to neřešila. Po porodu se mi udělal obrovský kmenový křečák na jednom lýtku a půl roku po porodu se k tomu přidaly opět noční křeče… Byla jsem na žilním. Bohužel, musím podstoupit operaci. Žíla mi už nefunguje a musí ven. Tobě radím si najít jiného doktora. Zejména, když tě ty nohy bolí… To je velkej příznak žilní nedostatečnosti. Radím koupit kompres. punčochy nebo podkolenky, ty jediný mi od nočním křečí nebo bolestí pomůžou… Ale to víš, není to příjemný je nosit a hlavně, tvuj stav nezlepší, pouze by měly zamezit zhoršování. Hodně štěstí!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama