MetLife pojišťovna

464
24.7.13 13:23

MetLife pojišťovna

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s touto pojišťovnou? Dnes tu za mnou byla ženská a tak mě navedla že jsem sjednala pojistku sobě a malýmu. Nic jsem zatim nezaplatila ale mám pochybnosti už jen proto že je to neznámý název. Kdyby to byla třeba Allianz nebo něco tak bych se tolik nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14557
24.7.13 15:35

@Růženkaa Asi to bude víc pojišťoven dohromady, my s malou jsme měli Avivu a někdy vloni se přejmenovali, brácha měl Amcico a taky má teď Metlife :nevim:.
My jsme zatím žádné plnění neuplatňovali, tak nevím :think:. Ale to, že se přejmenovali, mě celkem dost zarazilo a taky tápu :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Moonnčaa
5.9.13 22:28

Ahoj,
jestli můžu sdělit vlastní zkušenost, doporučuji navázat spolupráci. Nevím, odkud jste, ale já už několik let spolupracuju s Chrudimskou kanceláří a jsem velice spokojená. Moje poradkyně mi ochotně radí, kdykoli něco potřebuji, jezdí za mnou kamkoli potřebuji, v pojišťovně se snaží všechno řešit osobně a to se mi líbí (aspoň víte, s kým jednáte). Na přejmenování jsem se ptala a je to tím, že společnost Metlife se v roce 2007 spojila s Amcicem, minulý rok koupili pojišťovnu Avivu, tak proto se teď používá jen Metlife, je to největší americká pojišťovna, takže bych se nebála. Zatím mi odškodňovali jen jednou zlomenou ruku, ale to se nedá posoudit, je to vždy podle pojistné částky, kterou zvolíte.

• Nahlásit
  • Citovat
2
3.4.17 08:03

Metlife

Zdravím, rozhodně tuto pojišťovnu nedoporučuji. Naslibují hory doly a v případě plnění je vše jinak. Vyzkoušela jsem si to na vlastní kůži a jsem ráda, že už s touto pojišťovnou nemusím nic mít. Přišla jsem u nich o 150 tisíc a to je určitě nezanedbatelná částka. Doporučuji zavedené pojišťovny a ne ty, co pořád mění názvy a sídla z důvodu aby změnily podmínky a vy přijdete jenom o peníze. Obraťte se na zavedené české pojišťovny, tam nic neztratíte a vždy rychle vyřídí vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
3.4.17 08:06
@Moonnčaa píše:
Ahoj,
jestli můžu sdělit vlastní zkušenost, doporučuji navázat spolupráci. Nevím, odkud jste, ale já už několik let spolupracuju s Chrudimskou kanceláří a jsem velice spokojená. Moje poradkyně mi ochotně radí, kdykoli něco potřebuji, jezdí za mnou kamkoli potřebuji, v pojišťovně se snaží všechno řešit osobně a to se mi líbí (aspoň víte, s kým jednáte). Na přejmenování jsem se ptala a je to tím, že společnost Metlife se v roce 2007 spojila s Amcicem, minulý rok koupili pojišťovnu Avivu, tak proto se teď používá jen Metlife, je to největší americká pojišťovna, takže bych se nebála. Zatím mi odškodňovali jen jednou zlomenou ruku, ale to se nedá posoudit, je to vždy podle pojistné částky, kterou zvolíte.

Nevím, kolik Vám za zlomenou ruku dali, ale určitě to nebyla závratná částka. Zkalkulujte, co jste jim už zaplatila a co se Vám vrátí a v případě nějaké horší události vás očešou o vše, co je možné. Já tuto pojišťovnu rozhodně nedoporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
26.10.17 17:04

Plnění za úraz nemůžete přepočítávat za zaplacené pojistné za úrazové pojištění. Můžete platit úrazové pojištění a když se vám za celou dobu nic nestane, tak nedostanete nic. Buď máte úrazové pojištění nebo spoření - nemůžete to plést dohromady. Když je pojistka dobře nastavená a když máte dobrého poradce, dostanete vždy to co máte dostat. Já nedoporučuji uzavírat s makléři rychlokvaškami, jak rychle začnou, tak rychle skončí. Je to jen o lidech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.17 13:39

Zdravím, tato pojišťovna je naprosto v pořádku. Záleží také co máte v této smlouvě nastavené, mnoho lidí si myslí, že dostane desítky tisíc v případě, že si sjednají levné pojišťení.. Je třeba si taky uvědomit tyto faktory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
22.5.18 16:07
@kočula píše:
Zdravím, rozhodně tuto pojišťovnu nedoporučuji. Naslibují hory doly a v případě plnění je vše jinak. Vyzkoušela jsem si to na vlastní kůži a jsem ráda, že už s touto pojišťovnou nemusím nic mít. Přišla jsem u nich o 150 tisíc a to je určitě nezanedbatelná částka. Doporučuji zavedené pojišťovny a ne ty, co pořád mění názvy a sídla z důvodu aby změnily podmínky a vy přijdete jenom o peníze. Obraťte se na zavedené české pojišťovny, tam nic neztratíte a vždy rychle vyřídí vše.

Bohužel dnes dcera zjistila že máte pravdu. Změnili si napřed jméno, pak změna Irské legislativy a tím pádem jí ukázali vztyčený prostředníček. Výborná společnost. Bohužel po deseti letech takové zklamání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
22.5.18 16:25

Metlife

Metlife je česká pojišťovna pod dozorem ČNB. Irsko s plněním za úraz nebo nemoc nemá co dělat. Plnění za úrazy záleží na nastavení pojistky. Bohužel lajk se v tom nevyzná a myslí si, že má dobrou pojistku, ale bohužel až čas ukáže jak kvalitně měl nastaveno. Metlife je jako každá jiná pojišťovna na trhu. Musíte znát produkty a pojistné podmínky, orientovat se v konkurenci nebo si vybrat dobrého poradce a ne slepě podepsat a pak nadávat. Neznalost bohužel neomlouvá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
22.5.18 16:40

V původní smlouvě měla dcera napsáno, že může v případě potřeby z již zaplacené částky stáhnout část peněz jako půjčku. Když nyní o to požádala tak přišel dopis, že změnou irské legislativy už to nejde. Domnívám se, že nás měli informovat o této změně a pokud se jedná o podobný případ s bankou tak můžete smlouvu i vypovědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
22.5.18 18:19

Metlife posílala všem klientům dopis o tom, že už půjčka z pojistky není možná. Měl Vám také přijít. Všechny pojišťovny obecně nemohou poskytovat půjčky klientům, protože se změnily právní podmínky o spotřebitelském úvěru u nebankovních institucí někdy v roce 2016. Půjčka z pojistky byla úročená 8% a jenom do výše aktuální hodnoty účtu. Jediná výhoda byla, že se nemusela doplácet. Smlouvu můžete vypovědět u pojišťovny kdy chcete, ale musíte si zjisti jestli to je pro Vás výhodné nebo ne. Máte poradce? S kým jste smlouvu uzavírala? Ten by se měl o Vás postarat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
22.5.18 20:52

Dopis jsme nedostali a již si nepamatuji s kým jsme smlouvu podepisovali protože už je to deset let možná více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.8.18 14:08

Metlife

@kočula píše:
Nevím, kolik Vám za zlomenou ruku dali, ale určitě to nebyla závratná částka. Zkalkulujte, co jste jim už zaplatila a co se Vám vrátí a v případě nějaké horší události vás očešou o vše, co je možné. Já tuto pojišťovnu rozhodně nedoporučuji.

Můžu se zeptat, jakou částku si představujete pod pojmem “závratná”? A také na to, jakým způsobem jste přišla o 150 tisíc, pravidelnou platbou? Nebo jste počítala s pojistným plněním ve výši 200.000 KČ a ono přišlo jen 50.000 Kč ? Jsem u MetLife pojištěn rok, za ten rok jsem zaplatil dohromady zhruba 14.000 a už jsem plnil 3 úrazy, pokaždé bez problému. Poslední úraz byla zlomenina klíční kosti s dislokací, nahlášeno 13.7. a dne 15.7. mi přišla zpráva, že je to zaevidováno. Dne 29.7. jsem měl na účtu vyplacené pojistné plnění, které bylo 50.000 Kč. A myslím, že za měsíc a půl klidu, to krásně nahradilo to, jako bych byl v práci a určitě na tom ve ztrátě nejsem.
Hezký den :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama