Reklama

Metoda "nic jiného k jídlu nebude až do večera"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 11.02.17 14:35
Metoda "nic jiného k jídlu nebude až do večera"

Ahoj všem, prosím o nezaujatý názor. Máme doma 14 dní miminko. Dcera 3,5 samozřejmě žárlí, zatím se mi to ale nezdálo nějak dramatické. Mimino je zatím hodné a hodně spí, takžeje čas se jí věnovat, a zveme sem i babičky, které si s ní hrají klidně celý den, a včera už tu měla dokonce i kamarádky, jen aby se zabavila, normálně bych v šestinedělí děti a potenciální bacily nechtěla, ale bylo mi jí líto, doma se nudí - chodívá na dopoledne do školky, ale nechali jsme tento týden doma, další má jet s babičkou a dědou na hory a tahává ze školky hodně nemocí, tak aby vydržela zdravá. Ale k problému. Dcera odjakživa velmi špatně jí a má nás s jídlem dost „na háku“. Nedáme jí sladkost k svačině když mizerně jí oběd, to ne, ale dělali jsme zatím s ní dost „ciráty“. Krmili, slibovali odměnu za snědený talíř, vyprávěli pohádky, no prostě tanečky. Od narození bratra její jídelní „teror“ ale znatelně zesílil. Nechce už vůbec nic, na vše k obědu se tváří tak, že všechny ostatní okolo stolu přejde chuť k jídlu, hnípe se v tm a vybírá neviditelnou cibuli, bylinky, držkuje, něco si vybere k večeři a po přinesení chce něco jiného atd. Myslím že se tím na sebe snaží upoutávat pozornost, je to její forma žárlení a zlobení. Dneska manžel už praštil pěstí do stolu, dceru od jídla vykázal po sérii šílených ksichtů, že se na to s mámou koukat nebudeme, a řekl, že až do odchodu večer na spaní nic jiného než tenhle talíř s jídlem nedostane, dokud ho alespoň tři čtvrtiny nesní. Až pak může další normální jídlo. Dcera to vzala beze slova, ještě je pohoda, ještě nemá takový hlad. Mě se to zdá trochu tvrdé, ale je fakt, že bych jí potřebovala usměrnit, teď už končí manželovi dovolená a už tu budeme válčit sami a tohle fakt při miminku nemám čas řešit. Takže mám asi vydržet, už jen proto abych neshodila autoritu muže? Mám to jídlo nechat ještě chvíli na stole? A pak ho uklidit a znova ohřejvat? Nebo se jen zeptat jestli ho chce a pokud řekne že ne, už ho ani nevytahovat a dát jí jen pití? Absolvovali jste to někdo, zabralo to? Já se bojím že jen dneska a v noci bude teror a bude to jak plácnutí do vody, nezabere to. Jedná se o normální jídlo které nijak nevybočuje z toho co normálně vaříme a co jakž takž normálně jí. Kdyby to byl nějaký experiment nebo něco, co vím, že opravdu nemá ráda, samozřejmě to nedělám. Porce jí dáváme maličké, takže požadavek snězení 3/4 je taky úplně v pořádku, ale…prostě se mi to takto moc nelíbí. Neporadíte někdo spíš nějakou dlouhodobější strategii, jak méně drasticky docílit toho, že prostě bude jíst normálně? :nevim: (Jo, u babiček jí naprosto normálně a dobře, vrací se mi po týdenní dovolený u nich třeba o kilo těžší. Taky kolem ní nicméně tancují. A mám obavu, že to spíš nahoní těma domácíma buchtama. V tipu jídel to nebude - minule mě tchyně nařkla, že jí neumím uvařit, co jí chutná, a dala mi všechna jídla domu. Sama tady pak byla svědkem toho, že ta stejná jídla tu jíst najednou nechtěla a rejpala se v nich.Ve školce údajně také docela jí a je fakt, že když přijde po obědě domů, jídla se většinou nedožaduje. Nemusíte mi psát, že jsme si zavařili tou přílišnou pozorností věnovanou jídlu, to vím, ono by vám to třeba taky nedalo mít takovou žížalu jako já. Váží 13,5 kg…:( Potřebovala bych spíš rady jak z toho ven.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 11.02.17 14:43

Vydrzela bych, uz kvuli tomu, ze pokud povolis, tak vas bude mit na haku tuplem, kdyz bude vedet, ze tatinek sice zakaze, ale maminka pak stejne dovoli…

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 10309 příspěvků 11.02.17 14:48

Manzel ma pravdu. Nejen ze bych ho podpprila, ale sama bych v ppdobnem rezimu pokracovala. Par dnu asi bude zkouset, ale pak ppchopi a i pro tebe to bude lepsi

debra.morgan
Závislačka 3269 příspěvků 11.02.17 14:48

Vydržet.. ja to taky mamce dělala, ale fakt nevím proč, kolikrát jsem byla vykázana od stolu, přešlo to nejak samo…ale určitě aspon dneska vydrž! Nech ji to na lince a když se nahodou zepta, tk jedine jidlo od obeda, jinak to bude ještě horší…

Markéta80
Hvězda diskuse 39331 příspěvků 11.02.17 14:50

@Rezii co jí za celý den- snídaně, svačiny, večeře, co má k pití? Musíš být neoblomná, pochopí a budeš mít klid. Dcera taky zkouší, tuto nechci a tamto taky ne :jazyk:, jasně jí řeknu že se to bude jíst celé a až to sní dostane bonbonky. Dneska taky že bramborovou kaší nechce jen maso a snědla celý oběd jako první. Ve školce jí krásně a rychle a doma většinou u toho sedí jak dlouho. minule taky snědla pár lžic a že nechce, řekla jsem že fajn ale to jídlo si dojí a dokud to nesní nebude nic jiného ;).určitě ne že oběd nechce tak se dojí něčím jiným. pokud malá pije slazené pití tak bude problém v pití ;). musíš vydržet samo se to nezlepší, malá ví že když sní celý oběd dostane pak bonbonky, pokud nesní nedostane nic, pokud by věděla že za chvilku jí dám něco jiného tak si počká :jazyk: a ve školce jí chutná i čočka :lol:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 11.02.17 14:52

Tatínek dle mého udělal dobře, také to tak děláme, dokud tohle nesmíš, nebude nic jiného, samozřejmě také nevařím něco, co vím, že jim nechutná…Podle mě vytrvejte v této strategii, hlady neumře, jen si vymýšlí, až bude mít hlad, tak se nají :)

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 11.02.17 15:02

Mojí kamarádce řekla jednou doktorka krásnou větu: „žádné dítě dobrovolně hlady ještě neumřelo“. Chápu, že to či ono některé dítě nejí, tak to bych dodržovala a necpala jí to, to je jasné, ale jinak bych dala jídlo na půl hodiny na stůl, co sníš, to sníš, jinak tvoje smůla. Klidně bych slíbila bonbonek, pokud to sbaští, v tom nevidím problém. Kdyby nic nesnědla, tak OK, pak jídlo až v čase svačiny a stejný postup, klidně něco jiného, jablíčko, nebo chlebík s něčím, cokoliv, jen ne sladkosti. Pokud by nejedla nikde, bylo by to asi něco jiného, ale takhle to spíš vidím, jen jako její rozmar. Kluci taky občas něchtějí večeři, neřeším, ve školce jí dobře, a všechna jídla, poslední mají svačinku odpoledne, před odchodem domů, takže doma už to neřeším.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19265 příspěvků 11.02.17 15:04

Manžela bych podpořila a vydržela. Nechceš jíst? nejez, tvůj problém. Chceš jíst? tady je zbytek od oběda, ohřívat to nebudu, tvůj problém, měla jsi to sníst, dokud to bylo teplé. Nechceš? fajn, počkej si na večeři.

Alušáček
Závislačka 3087 příspěvků 11.02.17 15:05

@Rezii Já tyto metody, nesnědla jsi to, tak budeš do večeře o hladu…moc neuznávám. Já byla jako dítě vybíravá, moje sestra tak,,ta snad žila ze vzduchu, babička se nás často ruznýma ultimátama snažila donutit jíst a k ničemu to nebylo, nejedly jsme tuplem. Moje dvouletá dcera je taky nejedlík a ještě vybíravá k tomu, vůbec to neřeším, nenutím, nepřemlouvám, nevyhrožuju. Oběd jí klidně nechám na stole hodinu, nejdřív jíme společně, pak jí přenesu talíř na její stoleček, ona kolem toho obchází a občas ují, večeře to samé, studené jídlo jí vůbec nevadí, nekrmim jí. Někdy sní přijatelnou porci, někdy nesní skoro nic, v průběhu dne jí ovoce, nebo zeleninu, to naštěstí miluje, o sladkosti má minimalní zájem, můžu před ní klidně položit celou čokoládu a ani si jí nevšimne :lol: Myslim, že kolem jídla se dělají zbytečné caviky, pokud je dítě zdravé, prospívá, nežije jenom ze sladkostí, tak bych zbytečně nenutila a hlavně nevytvářela atmosféru, že jídlo středem vesmíru ;)

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 11.02.17 15:06
@Markéta80 píše:
@Rezii co jí za celý den- snídaně, svačiny, večeře, co má k pití? Musíš být neoblomná, pochopí a budeš mít klid. Dcera taky zkouší, tuto nechci a tamto taky ne :jazyk:, jasně jí řeknu že se to bude jíst celé a až to sní dostane bonbonky. Dneska taky že bramborovou kaší nechce jen maso a snědla celý oběd jako první. Ve školce jí krásně a rychle a doma většinou u toho sedí jak dlouho. minule taky snědla pár lžic a že nechce, řekla jsem že fajn ale to jídlo si dojí a dokud to nesní nebude nic jiného ;).určitě ne že oběd nechce tak se dojí něčím jiným. pokud malá pije slazené pití tak bude problém v pití ;). musíš vydržet samo se to nezlepší, malá ví že když sní celý oběd dostane pak bonbonky, pokud nesní nedostane nic, pokud by věděla že za chvilku jí dám něco jiného tak si počká :jazyk: a ve školce jí chutná i čočka :lol:

Typický jídelníček bývá k snídani rohlík s máslem a sýrem/medem/džemem, kakao, dopoledne ovoce, oběd- to různé, cca 4× týdně maso, jednou ryba a dvakrát bez masa, odpoledne jogurt/buchta/o­voce/zelenina/rý­žový nebo kukuřičný chlebíček, k večeři polévka/bramborová nebo ovesná kaše/salát/obložený chléb se zeleninou. Pije čaje slabě slazené nebo vodu s trochou sirupu, dělám to slabé. Největší ciráty dělá s teplým jídlem a některými druhy ovoce. Ze sladkostí víceméně jen kostička mléčné čokolády po výjimečně dojezeném jídle.
Jinak díky všem za rady, bude třeba asi fakt vytrvat. Teď u toho dobrovolně sedí- já jí to nenutím, já se jí jen zeptala, jestli jí má nebo nemá táta vzít v cukrárně zákusek, který v neděli a dnes výjimečně v sobotu, zítra už bude a horách - míváme na svačinu:) Pobrekává a dělá že se dáví, no to je cirkuuuuuuuus. Snažím se to naprosto ignorovat.

Malaga
Generální žvanilka 24369 příspěvků 11.02.17 15:11
@Rezii píše:
Typický jídelníček bývá k snídani rohlík s máslem a sýrem/medem/džemem, kakao, dopoledne ovoce, oběd- to různé, cca 4× týdně maso, jednou ryba a dvakrát bez masa, odpoledne jogurt/buchta/o­voce/zelenina/rý­žový nebo kukuřičný chlebíček, k večeři polévka/bramborová nebo ovesná kaše/salát/obložený chléb se zeleninou. Pije čaje slabě slazené nebo vodu s trochou sirupu, dělám to slabé. Největší ciráty dělá s teplým jídlem a některými druhy ovoce. Ze sladkostí víceméně jen kostička mléčné čokolády po výjimečně dojezeném jídle.
Jinak díky všem za rady, bude třeba asi fakt vytrvat. Teď u toho dobrovolně sedí- já jí to nenutím, já se jí jen zeptala, jestli jí má nebo nemá táta vzít v cukrárně zákusek,který v neděli a dnes výjimečně v sobotu, zítra už bude a horách - míváme na svačinu:) Pobrekává a dělá že se dáví, no to je cirkuuuuuuuus. Snažím se to naprosto ignorovat.

Nevím, jestli když řeší potíže s jídlem od oběda je zrovna vhodné ji motivovat/vydírat zákuskem z cukrárny…a co je to za zákusek, který míváte místo svačiny? Dík, M.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 1 inzerát 11.02.17 15:13

Manžela dneska podpor a pro dny následující se mimo dosah dítěte domluvte na společné strategii.
Ja bych volila ignoraci. Netrvala bych na snedeni jídla, ani na ochutnání. Proste tady je jidlo a jez /nejez. Pak dát pryč. Pokud by pak za nějakou dobu knourala, ze má hlad, tak ji to nechat sníst třeba studené. Ale žádné tanečky okoko, zadne krmenu, doprosovani ci uplaceni. A připravit se duševně na případný řev a vzdor, ale nepolevit. Byt milující, alé rozhodná a neustupna.

Příspěvek upraven 11.02.17 v 15:16

jednažena
Echt Kelišová 9297 příspěvků 11.02.17 15:14

Jo problemy s jidlem taky resime. Trilety neji skoro nic a podvyziveny neni. :mrgreen: Nejdriv nejedl nic ve skolce a ted zas doma mu vse rozpitvavam.To je furt mami mrkev nejim-pritom ve skolce mel zkydane triko od mrkve.Doma nechde vubec zeleninu a z ovoce sni jen jablko. Porad vymysli. Kolikrat ma misto obeda kasi.Ja ale nemam silu mu,,nedat najist". :nevim: Driv sem zkousela vytrvat, ale byl schopny byt radsi o hladu nez by snedl co nechtel. Takze obdivuju zpetne me rodice, kteri byli schopni ohrivat 3krat jedno jidlo a nic jineho mi nedali :lol:.Ja toto neumim.Je teda fakt ze me to uz ubiji resit porad mamk to nejim, mami to mi nechutna :?.Hlavnene nechapu to, ze ve skol e sni vse bez reci, pritom tam nechtel jist vubec prvni 2 mesice.To snedl 2lzicky obeda a hotovo.Ja mu kolikrat za snezeny obed doma musim slibit sladkost. :roll:

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 11.02.17 15:18

Určite nastavit pravidla a vytrvat. Jen jste si fakt nevybrali nejlepsi cas. Primlouvam se za holcicku, at uz bojujete s cimkoliv, nemente to ted, kdyz mate doma 14 dni miminko. Ona ted potrebuje lasku a pochopeni vic nez kdykoliv pred tim. Ta detska dusicka ted prochazi silnymi emocemi a potrebuje se nejak vyjadrit, projevit.

Markéta80
Hvězda diskuse 39331 příspěvků 11.02.17 15:21

@Rezii zkouší no :lol:, my šli s manželem ven a počítala že na babi sehraje divadlo, přišli jsme a ptám se jestli si dojí oběd tak prý že jo :mrgreen: Ta vaše je fakt drobek :?, na malou funguje že pak dostane bonbon a jak si to hlídá, sotva dojí tak hned přinese ukázat talíř a že chce ten bonbon :mrgreen: Jsem jí vysvětlila že řízky opravdu každý den mít nemůže :mrgreen:. někdy vařím extra pro prostředního tak má pak na výběr ale jinak smůla. Zítra jde ke tchýni, prý rybu nechce jako pokaždé ale řízek kuřecí a tam prostě do pusy nevezme vůbec brambory, prý jsou hnusné. ve školce i doma brambory sní :think:, manžel říká že doma často měli brambory spálené :mrgreen: ale tam to neřeším to at si jí vyřeší babi, ale zase kolik toho tam vždy sní :jazyk: tak už jsme jí říkala at moc brambor nevaří, většinou si dá jen ten řízek a k tomu čerstvou zeleninu, doma brambory jako přílohu miluje :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama