metoda vysetrovani v tehotenstvi

483
20.10.06 20:36

metoda vysetrovani v tehotenstvi

Ahoj holky,
mam na vas dotaz tykajici se toho, jak vas vasi gynekologove vysetruji na tehot. prohlidkach v poradne.
Jde mi o to, ze kdyz jsem cekala syna, doktorka mi pri kazde navsteve delala i takove to klasicke vysetreni pohmatem (i do pochvy).

Ted chodim k jinemu doktorovi a ten mi toto delal jen snad na prvnich 2 prohlidkach uplne na zacatku a od te doby mi dela jen UTZ, pripadne poslechne srdicko.
Uz mi prijde trochu divne, ze uz jsem docela dost tehotna a nekontroluje stav cipku a tak.
Jakou mate zkusenost vy?

Diky
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
20.10.06 20:41

vysetreni podhmatem by se nemelo delat pokud to neni vylozene nutne, neboj uplne na konci si ho uzijes az az :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
20.10.06 20:44

Moje dr. vysetreni pohmatem dela, protoze nema v ordinaci UTZ. Plus jeste posloucha srdicko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.06 21:01

Všechny tři těhu jsem chodila každou prohlídku na UTZ a vyšetření pohmatem přišlo na řadu až poslední měsíc.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
460
20.10.06 21:04

Omluva, zapomněla jsem se přihlásit tolik příspěvků :) ? To neni moje práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
20.10.06 21:19

Ahoj,mě doktor vvyšetřoval obě těhotenství pouze ultrazvukem,protože ho má v ordinaci a vždycky mi hlásil stav čípku a taky kolik je tam plodové vody a tak,což pohmatem asi nepozná.Takže si myslím,že je to možná ještě lepší,protože se nedráždí zbytečně děloha.
A obě dětičky mám výstavní :lol: (tedá,na první pohled :wink: )
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
20.10.06 22:08

Evi,
neměj obavy ,myslím ,že tvá doktorka postupuje správně. Vnitřní vyšetření , kromě počátku ,je normální až kolem 28 . týdne. Kdy začíná být riziko předčasného porodu a krácení děložního hrdla. Hodnotí se CS ( cervix skore , údaje najdeš v těhotenské průkazce, zde by ho měl i lékař zaznamenat). Ultrazvukem se měří délka děložního hrdla. Jinak pak opakovaně průběžně do konce těhotenství (ale nemusí to být každou návštěvu,pokud nemáš potíže nebo se nejedná o jinak rizikové těhu) . Kolem 35. týdne se ještě dělá stěr na přítomnost beta hemolyt. streptokoka (který se případně zaléčí ATB), kvůli riziku přenosu na mimi při porodu. Jinak jestli v průběhu těhu nemáš problémy se záněty jsou vaginární vyšetření zbytečná.
Jinak na UTZ vidí gynekolog , to co se dříve tak obtížně zjištovalo pohmatem, jako je umístění plodu , otočení atd.
Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
20.10.06 22:08

Evczo , jsem na tom úplně stejně. První těhu mě dr. vyšetřoval vnitřně při každé kontrole a UTZ jen povinné, a pak nutné kvůli komplikacím. Teď chodím k jinému - orientační UTZ při každé kontrole, vnitřně mě vyšetřoval od 12. týdne 2×. Jedná se o dr. s velmi dobrou pověstí, navíc úřadujícího i ve fakultní nemocnici, tj. předpokládám, že ví co dělá ( první těhu bylo od 24tt rizikové kvůli předčasnému zkracování čípku). Mj. vnitřní vyšetření nesnáším (jsem nějaká užší, hlavně po 1. porodu bylo každé takové vyšetření utrpením).

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
21.10.06 08:55

ahoj

kdesi jsem četla že pohmatem uvnitř tě má gynekolog vyšetřit minimálně 1× v každém trimestru:o) samozřejmě pokud nemáš žádné potíže o kterých bys na poradně řekla.

Já jsem ve 3. trimestru a vyšetřená vnitřně jsem byla 2×. A rozhodně mi to neschází… až mě převedou do špitálu (myslím v 36 tt tak to se chodí na kontroly po týdnu a vyšetřovali mě vnitřně vždycky… jednou jsem si teda dovolila moc a oznámila panu doktorovi že si přeju aby byl jemnější že z minulé porhlídky jsem docela krvácela..... a ejhle šlo mu to i jemně… (a že si na něho hodně ženský stěžovaly)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
21.10.06 09:21

Ahoj,

já v průběhu těhotenství to doporučované 1× za trimestr taky nesplnila - a docela mi to chybělo :) - spíš jsem byla nervózní, jestli můj Dr. něco nezanedbává.

Na začátku těhu (když jsem přišla s pozitivním TT) mi dělali vnitřní ultrazvuk, pak zase - na srdíčko, pak ještě jeden bonusový, protože Dr se zdálo, že Matěj málo roste…

Pak jsem trochu krvácela (po noci strávené s manželem), takže to jsem byla u jiného dr (můj byl na dovolené), ten mě vyšetřil i vnitřně - když musel. (Dostala jsem jen Ascorutin.)

Když jsem přišla zpět ke svému Dr, udělal radši ještě jeden UTZ (sestra se ho dokonce přeptávala, jestli fakt :?: - a on jí odvětil, že to VZP odůvodní tím krvácením).

No, a pak byly jen velké ultrazvuky a vnitřní vyšetření asi kolem toho 28. týdne - to jsem taky krvácela - asi mám křehčí čípek.

A pak už jen u porodu - 38.+6tt.

Nanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
21.10.06 10:10

ahojte, mě doktor vyšetřoval (prstem) při každé návštěvě a k tomu ještě dělal UZ. a ke konci těhu, když se dělal ten výtěr, tak pak už jen UZ. už si bohužel nepamatuju v jakým týdnu to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
17.11.06 09:50

Jooooooo doktoři

Ahojki všem, těhulkám.
Moje minulé těhu bylo rizikové takže mě hlídali jako oko v hlavě - někdy až moc. Můj porodník mi pak říkal, že dnešní trend je vnitřně vyšetřovat minimálně a pouze pokud je to nutné.
Teď jsem znovu těhu a vše je OK a ejhle jaká změna. Ultrazvuk mi dělali zatím jen 1× hned na počátku a pak vlastně ve 12. týdnu na genetice. Kontroly jsou zatím společenská záležitost, kde mi jen zapíší data do průkazky a dají případně doporučení na další odběry a tak a jdu dom. Žádné vyšetřování prostě nic. Z počátku jsem z toho byla nervozni, ale miminko už nějaký ten pátek cítím a vím, že je vše OK tak proč vyšetřovat a ještě k tomu vnitřně - br! Jinak se moc těším na ultrazvuk ve 20. týdnu a doufám, že už se dozvíme co to bude!? prosím prosím ať je to holčička držte palečky Jarka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
17.11.06 22:17

Já jsem na tom podobně - vyšetřovali mě jen na začátku a pak až v 33 týdnu. Při kontrolách mi dělali jen ultrazvuk, odběry, poslouchání srdce dítěte. Pak v porodnici, kam jsem chodila od 35 týdne už pokaždé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama