Metoda znakovani pro takřka 2lete dítě, má to smysl?

11.6.20 13:07

Metoda znakovani pro takřka 2lete dítě, má to smysl?

Ahoj maminky, syn oslaví na konci července dva roky, ale s mluvením je to bída. Snad jen ham s mam a pak spousta nesmyslů. Nevím už jak ho rozmluvit a tak jsem natrefila na znakovani, ale většinou se to praktikuje u dětí od 6 měsíců, nevím, jestli to má ještě smysl v tomto věku. Online kurz stojí 900 Kč a klidně bych do toho šla. děkuji za názor i rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3568
11.6.20 13:21

Podle mě zbytečně vyhozený peníze.. však on se rozmluví! Dcera měla dva v únoru, říkala toho tou dobou teda dost, ale teď poslední měsíce úplně ziram, co všechno už umí říct, ty pokroky jsou vidět prakticky ze dne na den. Spolu se nějak domluvíte a za pár měsíců už může mluvit krásně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68

Asi jsem neznalá, ometode slyším poprvé :roll: ale za me tahani peněz z lidi…mám o neco mladsi dítě, taky moc nemluvi, ale teda vytvořil si asi vlastní metodu znakovani a nejak se se mnou vzdycky domluví i beze slov :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046

A rozumíš mu? Anebo nerozumíš co ti chce „říct“ nebo naznačit a potřebuješ se s ním domluvit? Dle mého na rozmluveni znakování nepomůže, je to pomoc aby si matka s dítětem rozuměli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16293
11.6.20 13:24

Osobne si myslim, ze kdyz mu das berlicku v podobe znakovani, tak mu beres zaroven motivaci mluvit.

Me do toho znakovani dost tlacil kolega z prace a ja nejak nevidela duvod. Dcera zacala mluvit teprve na 18m, do te doby nerekla ani „mama“. A nikdy to nebyl zadny problem. K cemu presne ma to znakovani slouzit?

Ze chce najist a napit, to snad nepotrebuju slyset, jidlo a piti nabizim prubezne. Kdyz je dite unavene, zacne byt protivne, tre si oci nebo jak jinak se chova tve dite, kdyz potrebuje spat, to snad uz po 2 letech poznas.

Pokud ma jeste plenu a potrebuje prebalit, zrejme si za ni bude tahat a pokud to tve dite nedela, tak proste ke plene cuchnes obcas a vidis, ne?

A co jineho tak clovek potrebuje komunikovat? Protoze on tobe rozumi a jeho potreby (tim myslim takove, ktere by se jednoduse daly komunikovat znakovou reci) pokryvas i bez komunikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
11.6.20 13:30

Určitě do znakování běž, je to bezva způsob. Také jsme se synem začínali později (6 m je fakt extrémně brzy). Můžu to jen doporučit. Nevím, zda je úplně OK on-line forma, osobně bych preferovala formu prezenční.
Zároveň není pravdou, že dítě potom nemluví, protože nemá potřebu. Mluví, protože každý znak je doprovázen slovem. Syn se rozmluvil krásně, a znakování za sebe hodnotím jako fakt bezvadnou věc. Znaky jsou navíc velmi intuitivní, takže není pravdou, že by se pak domluvil jenom s tebou. Ty znaky chápaly i další děti na hřišti, dospěláci, širší rodina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1189
11.6.20 13:41

Neznakovala bych u tak starého dítěte.
Syn má teď 2 a 3 měsíce, mluví ve větách pěkně, umí barvy atd. Rozmluvil se přesně ve 2 letech, možná kousek před 2.rokem. Stejně tak starší syn a 2.5 letech už dlouha souvětí. Začal ze dne na den rovnou vety., do té doby nic moc neřekl. Děti si to ukládaji v hlavičkach, až si jsou jiste, začnou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13993
11.6.20 13:46
@hanabenešová píše:
Ahoj maminky, syn oslaví na konci července dva roky, ale s mluvením je to bída. Snad jen ham s mam a pak spousta nesmyslů. Nevím už jak ho rozmluvit a tak jsem natrefila na znakovani, ale většinou se to praktikuje u dětí od 6 měsíců, nevím, jestli to má ještě smysl v tomto věku. Online kurz stojí 900 Kč a klidně bych do toho šla. děkuji za názor i rady.

Mně se to prostě nezdá, že by mu to pomohlo. Bylo by asi krásný, kdyby místo bušení na dveře udělal znak pro dveře, ale já hlavně potřebuju slyšet to dveře. Že syn nemluví, ale umí ehm znakovou řeč, to by pomohlo mě před publikem, že je taaak šikovnej. Ale ne, děkuji. Viz co píše warita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.20 14:47

@Terez001 no, ten můj kluk umí často jen ječet a vůbec jsou s ním problémy… Jídlo, chování, nemluví a nočník, to je také kapitola sama pro sebe, takže se snažím najít něco, co by ho aspoň trochu posunula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.20 14:48

"@Terez001 kluk začal v roce chodit a to je asi tak jediné, jinak řeším problém za problémem. Třeba pití z hrnků, to je boj. Je toho prostě dost, proto jsem ho objednala k neuroložce, třeba je problém tam. Fakt nevím a docela mě to ničí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.20 14:53

@Ariela11 asi zkusím, dnes si o tom chci večer zjistit víc na těch jejich stránkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1390
11.6.20 15:22

K čemu? On je hluchoněmý, nebo jsi jen líná učit ho mluvit :nevim:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.20 15:30

@Berry77 líná nejsem, já se mu věnuji na 100%, takže přestaňte urážet. To, že on nereaguje a má prostě problémy je fakt, tak hledám cesty, jak mu ještě více mohu pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
11.6.20 20:25

@Berry77 Mně by zajímalo jak se učí mluvit :D. Mám syna 18 měsíců a neřekne ani mama. A to jedeme celý den knížky, fotoalba, nazpaměť znám už všechny říkanky světa, chodíme mezo děti, ukazuju mu kde co je, pojmenovávám co vidím, venku mu povídám o každém mravenci. Každý den trénujeme jemnou motoriku… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16293
11.6.20 20:28

@hanabenešová nevsimej si blbych komentaru. Clovek by neveril, co vsechno se tady dozvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama