Mezery v životopisu

11366
17.3.17 17:24

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.3.17 17:31

Pokud trval pracovní poměr, tak bych to neřešila a neuváděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9432
17.3.17 17:33

Zastávám i pozici personalisty v menší rodinné firmě a u životopisu vždycky ocením pravdivost a otevřenost. Raději se dozvím o nedokončené VŠ než když si domýšlím, co se asi v „mezeře“ s uchazečem vlastně dělo. Dokonce ani na „válení se“ 4 roky na RD nepohlížím skrz prsty, ale beru to tak, že dítě je už odrostlejší a třeba má za sebou první rok školky, kdy se zpravidla nejvíc marodí. Ale uznávám, že nejsem zrovna prototyp ostrého personalisty :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Ou
11375
17.3.17 17:36

Rozhodně tam napište nedokončenou VŠ - jako prázdné roky hned po maturitě je potřeba vysvětlit, jinak to bude vypadat že jste někde fetovala a určitě i zaměstnání mimo obor. Naopak to že nejprve děláte něco, abyste pracovala a pak jdete dělat do oboru, je jako dobré.

A teda vzhledem k tomu, že práce je momentlně hodně a lidí s praxí málo, tak 4 roky mateřské neřešte. Navíc to znamená, že dítě už nebude ve školce furt nemocné, jako kdyby mu byly 3.

Spíš tam někde jasně vypište co jste v té které pozici měla na zodpovědnost a nebuďte úplně skromná, že nic neumíte a nic jste nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
17.3.17 17:46

Napište tam oboje - jak nedokončenou VŠ, tak i ten rodičák. Vždycky se vyplatí upřímnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
17.3.17 17:55

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
17.3.17 18:02

@Taciras to vůbec neřešte a při pohovoru do toho nikomu nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6904
17.3.17 18:03

Normálně to tam všechno napiš, jak to je. Být doma s dětmi na rodičáku je normální, to není žádné válení se doma. A že mají ženy děti je naprosto přirozené, to snad musí pochopit i svobodná personalistka těsně po škole (i takové znám), i ona bude pravděpodobně jednou na mateřské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
17.3.17 18:06

@Ou Ano, podle zákona do toho nikomu nic není. Což v praxi znamená, že zaměstnavatel potenciální zaměstnankyni raději nezaměstná. Kdyby se s ní narovinu mohl pobavit, jak to udělají, aby si vzájemně vyšli tak by třeba mohl získat skvělou a loajální zaměstnankyni a ona fajn a rovného zaměstnavatele. Ne všechny zákony jsou dobré…

Příspěvek upraven 17.03.17 v 18:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
17.3.17 18:11

@Ou Mohu se taky zeptat, jak se to vlastně uvádí do CV, když třeba pracovní poměr trvá, ale jsem na RD, do původní práce už se nejde vrátit, takže budu hledat nové zaměstnání, třeba i když bude ještě trvat jakoby stávající pracovní poměr… uvádí se, že jsem byla zaměstnaná od-do v té firmě, i když jsem posledních pár let na RD?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
17.3.17 18:47

@xstrasilka nepište to tam, jestli vyloženě potřebuete, tak to řekněte na pohovoru, ale do CV to vůbec nezminujte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
17.3.17 18:50

Vetsi mezery v zivotopisu urcite uved. Stejne by se na to kazdy personalista zeptal. Priprav si taky ale odpoved na to, proc jsi VS nedokoncila a zda ji nekdy budes chtit dokoncit.

Co se tyka rodicaku, doporucuju uvest, oni se sice ptat nesmeji, ale vetsinou to oklikami zjisti. Ja rikala, ze jsem byla od do na rd a hned jsem dodala, jak mam poresene hlidani (babicka, chuva) a ze bezne rymicky ze skolky bude syn absolvovat s chuvou, aby si nemysleli, ze budu 2× do mesice na 14 doma utirat nos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
17.3.17 19:11

Já teda oživovala životopis nedávno a na rovinu jsem tam uvedla i rodičák plus aktivity při něm (jsem docela aktivní v jedné neziskovce, tak proč si to tam nenapsat, že jo). Ale hlavně jsem oddělila praxi jako takovou od práce, protože jsem pracovala během studia vždy o prázdninách a tak tam mám každý rok několik měsíců u jedné firmy a to vypadá divně :lol: Zbytek si holt vyjasníme na případném pohovoru a nebo v motivačním dopise. Ten jsem ještě nepsala a bude to pěkný oříšek. Neumím se příliš stručně vyjadřovat, vždycky se do všeho zamotám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
17.3.17 19:24

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 19:33

@Taciras
Chtěla by si uvádět posledních 10 let praxe. Jako fajn, není třeba uvádět vše (nedokončené školy, první zaměstnání mimo obor apod.). Nicméně záleží kolik pozic za těch 10 let je.
Stejně to není revalentní, fakt miluju takévé kterým je 40 a mají tam, že po maturitě pracovali v krámě a teď se hlásí úplně nějak jinam (s maloobchodem či prodejem nesouvisející pozice). Pak má člověk místo 1-2 stran třeba 3-4, z toho minimálně jedna jsou zbytečnosti - dávné, mimo obor. Zbytečné, k ničemu.

Co se mi nelíbí je, že píšeš 10 let praxe a z toho 4 roky dřepíš doma :nevim: Nevím, jeslti se chceš do práce vracet nebo ne. Pokud jo (a není to na týden, ale několik měsíců), tak to tam prostě nech. (Nepřijde mi to fér, že matky píší zaměstnání a jsou doma na RD - 4 roky mimo dění, ale ono to tak nějak je, není rozumná zavedená možnost uvedení RD do CV, protože to tam tak nějak nepatří…).

@xstrasilka
Sorry, je nefér napsat, že někde děláš 3-4 roky ale přitom seš doma a vracet se ani nechceš. Stejně někde budeš uvádět, proč si hledáš novou práci (buď to napíšeš sama nebo se na to zeptají).
Takto zabiješ dvě mouchy jednou ranou - žádné vymýšlení proč odcházíš, žádné zakrývání dětí. Normálně „hledám práci, jelikož mi končí RD“. A je na nich, zda někoho pod RD chtějí nebo ne, s tím nic nenaděláš.
A hlavně se nikde nikomu necpi, že „hlídat bude v případě nemoci manžel, soused, teta, babička,…“, pokud se tě na to nikdo neptá - budeš vypadat jako chudinka, co ji nikde nechtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama