Reklama

Mezi rodičovskou dovolenou a novou prací mám mezeru 20 dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ga Briela
Kecalka 394 příspěvků 24.08.18 07:14
mezi RD a novou prací mám mezeru 20 dní

Ahoj moc vás prosím o radu,
mateřská mi skončila 31.7. a nastoupila jsem do nového zamestnání 20.8. chci se zeptat, jestli to můžu nechat tak a neřešit to nebo těch dvacent dní není nijak krytých a musím to nějak řešit a jestli ano tak jak?
Moc díky za odpovedi

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 24.08.18 07:17
@Ga Briela píše:
mateřská mi skončila 31.7. a nastoupila jsem do nového zamestnání 20.8. chci se zeptat, jestli to můžu nechat tak a neřešit to nebo těch dvacent dní není nijak krytých a musím to nějak řešit a jestli ano tak jak?
Moc díky za odpovedi

Určitě zajdi na svou zdravotní pojišťovnu a tam se poptej. Je to otázka několika minut. Jistota je jistota.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 24.08.18 08:00

když jsem měla nějakou mezeru, tak jsem jen v pojišťovně podepsala papír, že jsem v tu dobu pečovala o nezaopatřené dítě a oni už si to nějak zařídili :)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33149 příspěvků 24.08.18 08:18

@Ga Briela nic řešit nemusíš, v strpnu jsi pojištěná z práce

Aspera
Generální žvanilka 20534 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 08:29

Podle mě nemusíš řešit nic. Vejdeš se do jednoho měsíce a tím pádem jsi pojištěná.

eumedon
Extra třída :D 13535 příspěvků 29.08.18 21:05
@Ga Briela píše:
Moc díky za odpovedi

31.7. ti skončila mateřská dovolená, nebo rodičovská dovolená? V nadpise máš RD, v textu píšeš „mateřská“. To nebudí důvěru, že jsi věnovala popisu své situace dostatečnou pozornost. Nepopíšeš-li situaci pořádně, nemůžeš dostat rozumné rady. Proto další otázky:

• Mateřská a rodičovská dovolená jsou volna od zaměstnavatele. 31.7. ti tedy skončilo volno od zaměstnavatele? A řešíš to proto, že současně s volnem od zaměstnavatele to skončil 31.7. pracovní poměr a nový ti začal 20.8.?
  • Nejsi současně OSVČ?
  • Nejsi z jiného důvodu státním pojištěncem? Například nepobíráš rodičovský příspěvek?
  • Co děti? A co školka/škola? Jsou v provozu i v srpnu? Chodí všechny tvoje děti do školky i v srpnu, nebo o některé z nich v srpnu celodenně pečuješ?

admin
Extra třída :D 11017 příspěvků 31.08.18 18:08

Dobrý den,

zkuste svůj dotaz vložit do poradny Poradna na téma, jak najít přivýdělek na rodičovské a po ní. Naše odbornice vám jistě poradí i s tímto dotazem :)

Přeji pěkný večer :kytka:
adminka Lucka

eumedon
Extra třída :D 13535 příspěvků 31.08.18 18:17

@admin Ono je to už týden, co dotaz položila a měsíc, co jí skončila RD/mateřská. Přitom oznámit změny na zdravotní pojišťovně má do 8 kalendářních dní od změny. Takže si myslím, že nakonec se zeptala na té zdravotní pojišťovně. Jinak nevím, pro nereaguje na doplňující otázky.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >