Mezi výpovědí a mateřskou - ÚP nebo PN?

15.7.15 22:00

Mezi výpovědí a mateřskou - ÚP nebo PN?

Dobrý den,
jsem těhotná, v polovině září by mi měla končit smlouva na dobu určitou, přičemž do ochranné lhůty 180 dní bych se měla vejít, takže nárok na mateřskou bych měla. ale nevím, co teď po té půlce září? Mám jít marodit? Nebo se přihlásit na ÚP? Co je lepší? Nechce se mi jít na PN, člověk dostane vycházky a jinak je doma zavřený jak vězeň…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.7.15 22:07

Trvala ta pracovní smlouva alespoň 180 dní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
15.7.15 23:00

Dobrý den, jsem na tom stejně, akorát mi smlouva končí už v srpnu. Ale dohodla jsem se v práci že mi smlouvu prodlouží do konce listopadu a pak nastupuji na mateřskou.. A v práci už o těhotenství vědí? Pokud by s vámi počítali i do budoucna, tak vám určitě vyjdou vstříc a smlouvu prodlouží do nástupu na mateřské. Je to výhodné pro obě strany. Vy je nezatížíte tím, že by vám museli držet místo po rodičovské a vy budete mít do mateřské stálý příjem. Jinak pokud bych si měla vybrat mezi ÚP nebo PN, šla bych určitě do PN, myslím že to finančně vychází lépe a vycházky jsou prý na 6 hodin a dá se to rozdělit dle vaší potřeby.. A v říjnu už léto nebude, tak vás to třeba nebude tolik mrzet.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 23:15

Ano, smlouva trvala přes dva roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 23:18

@LeniczkaK v práci máme těžkou šikanu, nemohla bych tam zůstat už ani kdybych těhotná nebyla, odešla bych tak či tak.
6 hodin mám současně a zdá se mi to strašně málo. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
15.7.15 23:25

@PaníBovaryová aha, tak to je blbý.. No v tom případě bych šla na nemocenskou.. A myslím že je nutné nastoupit na nemocenskou několik dní před uplynutím smlouvy.. Teď si nejsem jistá jestli 2 dny nebo víc… Já jsem si to právě taky zjišťovala, ale v práci máme fajn vedení..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
15.7.15 23:30

@PaníBovaryová nebo pokud vás netíží finance, tak klidně můžete na pracák.. Beztak záleží na vás.. Já osobně bych volila nemocenskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
16.7.15 08:39

@PaníBovaryová já bych zvolila pracák, protože omezovat se co se vycházek týče, bych fakt nechtěla.. k pn má být důvod. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.15 08:58

@martina.se @martina.se já to právě taky nechci, ale pokud by se mi potom mateřská měla počítat z podpory, co dostanu na pracáku… to bych na tom byla finančně hodně špatně :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama