Mezinárodní holčičí jméno

85
3.12.18 23:34

Mezinárodní holčičí jméno

Ahoj, nenapadá vás hezké mezinárodní jméno pro holčičku? Ideální by bylo něco, co se moc neskloňuje, ale moc takových jmen není, tak na tom nutně netrvám. Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9035
3.12.18 23:38

Moje srdcovka je Helenka, v ČR téměř nedávané jméno, přesto Helen v cizině naprosto běžné a rozšířené jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
3.12.18 23:41

Myslím, že takových jmen je většina - Thea, Lea, Rachel, Linda, Sára, Eva, Isabella, Alice, Lola, Ellen, Emma, Mia, Nina. Taky záleží k jakému příjmení a třeba i v jaké zemi žijete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
3.12.18 23:42

Biblicka jmena jsou znama a pouzivana vsude ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
3.12.18 23:43

Moc mě baví tenhle trend, jak rodiče očekávají, že jejich děti budou světové, tak už raději předem vybírají vhodné jméno. Jedna známá se taky takhle připravovala, chlapeček má sice světové jméno, ale v osmi letech je na plenách a na vozíku. Dejte jméno, které se líbí vám a né jméno, které vám někdo doporučí na emiminu. Pokud holka jednou prorazí, bude alespoň ve světě díky svému neotřelému jménu originální a dobře zapamatovatelná, no a pokud ne, nebude vám alespoň svým „mezinárodním“ jménem každý den připomínat vaše nesplněná očekávání. :* :* :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
4.12.18 00:08
@Pifinka píše:
Moc mě baví tenhle trend, jak rodiče očekávají, že jejich děti budou světové, tak už raději předem vybírají vhodné jméno. Jedna známá se taky takhle připravovala, chlapeček má sice světové jméno, ale v osmi letech je na plenách a na vozíku. Dejte jméno, které se líbí vám a né jméno, které vám někdo doporučí na emiminu. Pokud holka jednou prorazí, bude alespoň ve světě díky svému neotřelému jménu originální a dobře zapamatovatelná, no a pokud ne, nebude vám alespoň svým „mezinárodním“ jménem každý den připomínat vaše nesplněná očekávání. :* :* :*

Mě zase moc baví trend hned všechno ironicky komentovat. :nevim: Řešila jsem přesně to samé co zakladatelka a obě moje dcery mají vybraná jména i podle toho jak se vyslovují v zahraničí. A není to proto že bych z nich chtěla mít mezinárodní celebrity, ale proto, že budou jezdit za dědečkem na prázdniny do USA a my máme spoustu přátel po světě (Kanada, Španělsko, Anglie) a zrovna můj manžel všude naráží se svým „nesvětovým“ jménem, které není nikdo schopný vyslovit správně… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
564
4.12.18 00:18

Co se nesklonuji, moc me toho ted nenapada. Treba Miriam, Molly, Holly, Lilly, Lauren, Evelyn, Megan, Alexis (Lexie, Lexi)

Sofia, Olivia, Zara, Estella, Stella, Stefanie/Stephanie, Isabella, Elisa, Talia, Belinda, Melanie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4898
4.12.18 00:20

Beatrice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
4.12.18 01:50

Díky moc za tipy, spoustu z toho nás nenapadlo :)

@Pifinka Nejde o trend ani přání, ale skutečnost… Přišlo mi zbytečné vypisovat detaily, ale už od narození budou mít holky (máme dvojčata) dvojí česko-francouzskou národnost :) Navíc žijeme v Lucembursku, takže jedno z mých nesplněných očekávání naopak bude, že mezi sebou asi nebudou chtít bavit česky :?

@Martassek Díky za podporu ;) Presně o výslovnost jde. Budou mít příjmení, co neumí nikdo vyslovit (ani v ČR, ani ve Francii), tak nechci, aby měly problém navíc i se jménem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11819
4.12.18 04:56

Krome uvedenych jeste Karin. Osobne se mi libi jeste Laura, ale ta se sklonuje.

Příspěvek upraven 04.12.18 v 05:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23070
4.12.18 05:01
@Martassek píše:
Mě zase moc baví trend hned všechno ironicky komentovat. :nevim: Řešila jsem přesně to samé co zakladatelka a obě moje dcery mají vybraná jména i podle toho jak se vyslovují v zahraničí. A není to proto že bych z nich chtěla mít mezinárodní celebrity, ale proto, že budou jezdit za dědečkem na prázdniny do USA a my máme spoustu přátel po světě (Kanada, Španělsko, Anglie) a zrovna můj manžel všude naráží se svým „nesvětovým“ jménem, které není nikdo schopný vyslovit správně… :roll:

Ale to je problém těch cizinců. Hádám, že i v jiných zemích jsou jména, co se obtížně vyslovují a jen proto rodiče nedali jednoduše vyslovitelné jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11819
4.12.18 05:28

@Russet : ale to vis, ze dali…spousta lidi v „mezinarodnich situacich“ presne takhle uvazuje. Ne kazdy, ale je to caste, ze hledaji „neutralni“ jmena. Osobni zkusenost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LKL
1123
4.12.18 06:31

taky jsme davali neutralni jmena - casto cestujeme a vubec se bezne pohybujeme v zahranici. nehodlam se morit s nejakym bedrichem nebo svatoslavem, kdyz muzu dat jazykove neutralniho petra, ktereho vsichni vyslovi “pítr” a je pokoj. mit mezinarodni jmeno nutne neznamena volat na potomka jennifer (a mit treba prijmeni vomackova). jako ano, taky se vzdycky nakonec naucim vsechna indicka, africka a jina pro mne mene obvykla jmena kolegu a obchodnich partneru, ale na zacatku je to pro mne nahodny shluk pismen, ktery se mi spatne pamatuje a musim davat specialni pozor v mluvene (vyslovnost) i psane (spelling) podobe - bylo by mi neprijemne, kdyby si nekdo myslel, ze mu prznim jmeno z preziravosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
4.12.18 06:40

@Martassek přesně. :mrgreen:

Smíšené páry takto vetšinou uvažují, chtějí aby dítě zapadlo do obou rodin. My jsme žili několik let ve Švýcarsku a prostřední syn s ryze českým jménem to měl hodně těžký, musel se představovat domácí zdrobnělinou, při tom to z mého pohledu nebylo zas tak těžké jméno na vyslovování, ale Švýcaři to nemohli vyslovit, zapamatovat, nic.

Mně z holčičku jmen napadá Mariana, Tereza, Milena. Jsou krásné a mezinárodní (Milenu jsem několikrát ve Švýcarsku slyšela :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.18 06:42

Toto jsem kdysi dělala pro kamarádku (ČJ + AJ). Třeba pomůže.

Použitelná jména v obou jazycích
Agnes
Alexandra / Alex
Alice
Andrea
Anna
Barbara
Dana
Diana
Emma
Heidi
Ingrid
Julie
Karin
Laura
Linda
Michaela
Miriam
Natalie
Nela / Nella
Nicole
Nina
Sandra
Sofie
Stela / Stella
Tamara
Valerie
Vanda
Viola
Zoe

Stejná, i když možný problém při přechýlení, transkripci apod.
Adéla
Adriana
Amélie
Aneta
Ariana
Beáta
Daniela
Dina
Dominika
Edita
Emanuela/Manuela
Ester