Mezizubní kartáček a zubní pasta

Anonymní
5.11.20 16:01

Mezizubní kartáček a zubní pasta

Jdu se poradit. Vic jak 5 let chodim pravidelne na dentalni hygienu. A az dneska mi zubarka rekla, ze pri pouzivani mezizubnich kartacku se pouziva zubni pasta. A taky i u Solo kartacku. Ja na ni koukala nejak tak 8o proc mi to nikdo nerekl? Ani na netu jsem o tom nic necetla. Ptala jsem se uz 2 znamych a jejich odpoved byla stejna jak moje - nepouzivaji. A to taky chodi na hygienu. Tak jako ja jsem zmaten.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17604
5.11.20 16:30
@Anonymní píše:
Jdu se poradit. Vic jak 5 let chodim pravidelne na dentalni hygienu. A az dneska mi zubarka rekla, ze pri pouzivani mezizubnich kartacku se pouziva zubni pasta. A taky i u Solo kartacku. Ja na ni koukala nejak tak 8o proc mi to nikdo nerekl? Ani na netu jsem o tom nic necetla. Ptala jsem se uz 2 znamych a jejich odpoved byla stejna jak moje - nepouzivaji. A to taky chodi na hygienu. Tak jako ja jsem zmaten.

Neřeším to, nejdřív čistím zuby mezizubním kartáčkem a nití. Potom sonickým kartáčkem, tak by se to mělo vyčistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2020
5.11.20 16:34

Čistím bez pasty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
5.11.20 16:38

Podle mě to není nutné, jde hlavně o to mechanické vyčištění (nejen u mezizubních prostor, ale celkově), pasta je spíš jen takový bonus pro lepší pocit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1086
5.11.20 16:42

Tak mě u dentální hygieny řekla, že zubní pasta není důležitá. důležitější je správný kartáček, technika a pravidelnost. I ústní voda je k ničemu, pokud nečistím předtím mechanicky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
5.11.20 17:21

Mně jedna dentální hygienistka řekla, že mezizubní kartáček je dobré máčet do ústní vody, co člověk, to názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
5.11.20 17:33

Mě dentální hygienistka i zubař řekli, ze zubní pasta obecně není nutná ani na čištění zubů. Ústní voda je prý naprosto zbytečná v některých případech i škodlivá. Nechtěla ti jen nacpat nějakou jejich značku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13584
5.11.20 17:42

Taky jem to neslyšela, já si normálně vyčistím zuby pastou a pak projedu mezizubní prostory..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 18:21

@janickaIII prave, ze nechtel. Jen rekl, ze meridol co pouzivam roky je slaby a proto mi pod korunkou hnije koren. A ze mam pouzivat pastuna mezizubni

• Citovat
  • Nahlásit
5614
5.11.20 19:43

Já jsem vždycky slýchala, že se na mezizubní nepoužívá :nevim:

Já ji nicméně používám jak na mezizubní, tak na jednosvazkový, prostě jen kvůli svému pocitu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
5.11.20 19:46

Mě hygienistka řekla, že pasta by ti měla chutnat, aby sis chtěl čistit zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
6.11.20 06:06

Tak já pastu používám. Mám z toho takový lepší pocit. Manžel ne, ten čistí jen tak nasucho :D A hygienistka mi řekla, že je jedno jestli s pastou nebo bez, hlavně používat a to pravidelně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10846
6.11.20 07:11

Mně taky bylo řečeno, že pasta je zbytečna a je jen pro pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
6.11.20 11:05
@Anonymní píše:
@janickaIII prave, ze nechtel. Jen rekl, ze meridol co pouzivam roky je slaby a proto mi pod korunkou hnije koren. A ze mam pouzivat pastuna mezizubni

Jo? A jakou pastu máš tedy používat? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10846
6.11.20 12:26
@janickaIII píše:
Jo? A jakou pastu máš tedy používat? 8o

To by mě taky zajímalo, která pasta je ta správná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama