Mezizubní kartáčky

75
24.8.17 13:58

Mezizubní kartáčky

Ahoj!
Nedávno mi můj zubař doporučil, abych se objednala u dentální hygienistky, aby mě naučila s mezizubními kartáčky. Bohužel studuji v jiném městě a dojíždím domů co dva měsíce jenom na víkend. Nemáte někdo zkušenosti s čištěním mezizubními kartáčky bez návštěvy hygienistky? Nějaké video jak na to? Popřípadě jak si člověk sám určí, jakou velikost potřebuje? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1308
24.8.17 14:09

Tak se objednej v miste kde studujes ne? Ja teda kartacky pouzivam ty nejmensi. Vetsi uz bych tam nenacpala. Mam hezky, rovny zuby, zubar vzdy chvali. Pokud mas ale se zubama problem na hygienu si dojdi, ukazou, doporuci. To ti tady nikdo asi nerekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
24.8.17 14:31

K hygienistce chodím, ale u ní jde hlavně o odstranění zubního kamene. Kartáčky nejsou žádná věda - má se používat ten největší ( jsou odstupňované velikosti), který se mezi zuby ještě vejde. Můžou to být i různé velikosti, já mám někde žlutý a někde zelený. No a normálně si to mezi zuby ošmrdláš jako štětkou, sem a tam:)Tam jde o to, aby u zubů nezůstávaly zbytky jídla a plaku, který přispívá k tvorbě zubního kamene. Velikost kartáčku poradí zubař, hygienistka, nebo na to holt musíš přijít sama. Blbé je, že jsou dost drahé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
24.8.17 14:44

Já tam kartáčky nenarvu, používám jen nit…ale na hygienu chodím dvakrát ročně, je to super věc, dojdi si tam v místě kde studuješ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
25.8.17 11:07

Já třeba používám tri různé velikosti mezizubních kartáčků, dentální hygienistka mi nedoporučila ty kónické. Používám Tepe a i ten tenký dočišťovací kartáček. Ale určitě je lepší si tam zajít, ona na tobě vyzkouší různé velikosti a nebudeš muset kupovat a případně vyhazovat ty co ti nebudou vyhovovat. Jednou za rok je potřeba pořádně odstranit kámen. Je tam, i když máš pocit že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11320
25.11.20 17:04

Máte pro mě tip, jak máte uložené mezizubní kartáčky? Přece jen jsme doma 4. Na kartáček a pastu má každý svůj kalíšek. Potřebovala bych tip na něco hezkého a praktického.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
25.11.20 18:45

Návštěvu dentální hygieny bych doporučila v případě velké kazivosti zubů, zubního kamene,… Přijdete spolu na příčinu. Většinou je na vině špatné čištění. Zubní hygienistka naučí správné. K mezizubním kartáčkům, sama velikost jen tak neodhadneš. Pokud nechceš na zubní hygienu nebo neporadí zubař, tak jedině zkoušet. Firma Tepe vyrábí testovací sadu, kde jsou všechny velikosti. Je to normálně dostupné v drogerii nebo lékárně. Krásné návody na použití najdeš na YouTube.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11320
25.11.20 19:12
@Dinomama píše:
Návštěvu dentální hygieny bych doporučila v případě velké kazivosti zubů, zubního kamene,… Přijdete spolu na příčinu. Většinou je na vině špatné čištění. Zubní hygienistka naučí správné. K mezizubním kartáčkům, sama velikost jen tak neodhadneš. Pokud nechceš na zubní hygienu nebo neporadí zubař, tak jedině zkoušet. Firma Tepe vyrábí testovací sadu, kde jsou všechny velikosti. Je to normálně dostupné v drogerii nebo lékárně. Krásné návody na použití najdeš na YouTube.

Reaguješ na původní příspěvek. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
25.11.20 19:24

@Sára 1
Aj, nevšimla jsem si data :zed: Pro tebe tip nemám. Mezizubní kartáček mám prostě v kelímku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
25.11.20 19:25

@Sára 1 myslím, že Tepe, nebo Curaprox na ně má stojánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
25.11.20 19:32

Zubař mi doporučil červený Curaprox, k tomu používám jeden širší mezizubní kartáček z drogerie do širší mezery, a ještě nit nataženou v takovém paratku. To kombinuju. Mám to uložené nad umyvadlem v plastové krabičce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11320
25.11.20 19:55
@Dinomama píše:
@Sára 1
Aj, nevšimla jsem si data :zed: Pro tebe tip nemám. Mezizubní kartáček mám prostě v kelímku.

Já mám takové ty malé. V kelímku by mi zapadly na dno a spatne by se lovily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11320
25.11.20 19:59
@Lith píše:
Zubař mi doporučil červený Curaprox, k tomu používám jeden širší mezizubní kartáček z drogerie do širší mezery, a ještě nit nataženou v takovém paratku. To kombinuju. Mám to uložené nad umyvadlem v plastové krabičce

Budu muset sehnat nějaké hezké malé kelímky, aby to hezky vypadalo, protože to není v uzavřené skrince. Máme těch kartáčků nějak moc. Každý má jeden kartáček normalni, jednosvazkový, minimálně dva mezizubní, zubní nit a pak ještě elektrický, se kterým to střídáme a navíc ještě jeden kartáček na rovnátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
25.11.20 20:03

My jsme jen dva, a i tak je to všude nějakých kartáčků, to mám ještě většinou 2 obyčejné, tvrdý a měkčí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 19:41

Za sebe bych určitě doporučila hygienu podstoupit, mezizubní kartáčky pouzivej, ale nevycistis si je od plaku a zubniho kamene. Určitě to stojí za investici a za cas. A ten pocit je pak skvělý

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat