Mgr. učitelství na 1. stupni zš

13
11.11.20 19:42

mgr. učitelství na 1. stupni zš

Ahoj, chtela jsem se zeptat mam vystudovano Bc. speciální pedagogika a chtela bych byt ucitelka na 1. stupni ZŠ.. nevite jake jsou jine moznosti nez vystudovat 5-ti letý obor,,Učitelství pro 1. stupeň ZŠ" prezenční?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50971
11.11.20 19:56

Dodelej si Mgr. spec. pedagogiku. Kdyz to dodelas, tak muzes na CZV a pokracovat asi 1,5r. prvostupnarstvim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32235
11.11.20 19:56

Bc. nestačí. Kdyby jsi měla Mgr. speciální pedagogika, mohla bys to vzít přes celoživotní vzdělávání. Ale ještě je rozdíl, jestli bys měla ucitelskou nebo poradenskou specku Mgr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.11.20 20:02
@Kelsey píše:
Dodelej si Mgr. spec. pedagogiku. Kdyz to dodelas, tak muzes na CZV a pokracovat asi 1,5r. prvostupnarstvim.

A nějaké zkušenosti kde nMgr. specku, která se dá zvládnout kombinované studium při práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50971
11.11.20 20:04
@nikola1515 píše:
A nějaké zkušenosti kde nMgr. specku, která se dá zvládnout kombinované studium při práci?

Znama ma Muni v Brne. Tam delala nasledne i CZV.
Kterou skolu mas bliz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.11.20 20:24
@Kelsey píše:
Znama ma Muni v Brne. Tam delala nasledne i CZV.
Kterou skolu mas bliz?

Taky jsem prave koukala na Muni, ale tam není jednooborva, ale s kombinaci ještě jednoho programu, ale tak to snad pujde a bude zapad do sebe… jinak Brno není nejblíž, ale dá se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.20 13:02
@Kelsey píše:

Hlavně to musí být obor speciální pedagogika pro učitele. To je důležité. Pokud jen speciální pedagogika, tak to je poradenská a s tím učit nemůžeš. Jinak doporučuji Brno, studovala jsem tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.20 13:05
@Pears206 píše:
Bc. nestačí. Kdyby jsi měla Mgr. speciální pedagogika, mohla bys to vzít přes celoživotní vzdělávání. Ale ještě je rozdíl, jestli bys měla ucitelskou nebo poradenskou specku Mgr.

S poradenskou speckou by musela studovat úplně celé znova - buď specku pro učitele nebo učitelství pro 1. stupeň, přes CŽV to není možné doplnit - ptala jsem se na to přímo na kvalifikační poradně ministerstva, protože se mě to osobně týkalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32235
12.11.20 13:23
@SibyllaTrelawney píše:
S poradenskou speckou by musela studovat úplně celé znova - buď specku pro učitele nebo učitelství pro 1. stupeň, přes CŽV to není možné doplnit - ptala jsem se na to přímo na kvalifikační poradně ministerstva, protože se mě to osobně týkalo.

Ja jsem se na to ptala taky u nás na fakultě, UPOL. Z poradenské specky Bc. jde výjimečně jít na nMgr. učitelství nebo předškolní pedagogika ale řeší se to individuálně a děkanka vypisuje individuální profilujici státní zkoušky. Není to rozhodně standartem, musí se uvést důvod a je na dekance, jestli vyhoví nebo ne. Řešila jsem to proto, že kdybych se nedostala na svůj vysněný obor spec. ped. poradenství v nMgr., kam je těžké se dostat, chtěla bych se pokusit dostat na nMgr. specku predskolku(měla jsem pravidelne praxe ve spec. školce a chytlo mě to). Dvě Bc. jsem nechtěla(jako přihlásit se znovu na Bc.), chci se posouvat :oops:
Nicméně jsem se dostala, kam jsem chtěla a stejně uvažuji, že se teď přihlásím na Bc. specku predskolku, pokud bych se dostala, požádala bych o uznání všech předmětů, co jdou a po prvním semestru o přerušení studia z důvodu psaní diplomové práce a ukončování nMgr. studia.
Zkracováním touto cestou-uznáváním některých předmětů a přerušení jednoho studia z důvodu ukončování jiného oboru u nás funguje. Nelze teda uznat všechny předměty, i když mají stejnou značku. Záleží i na způsobu zakončení.

Na primární pedagogiku to ale podle mě nepůjde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.20 14:29

@Pears206 Na navazující magisterské po poradenské specce člověk na MUNI jít normálně mohl - ta bakalářská část byla tehdy společná a až pak se to dělilo. Lituju, že jsem tehdy nešla na tu spec. ped. pro učitele, bývalo by mi to ušetřilo spoustu nervů a dalšího studia v budoucnu. Jde o to, že pokud už člověk vystudoval nMgr poradenství, jinak než zcela novým studiem hezky od začátku se k učení nedostane. Já jsem to řešila s ministerstvem, dostudovala jsem angličtinu, zvlášť jsem si dělala didaktiku. Můžu učit POUZE AJ na základce ( i speciální) a na SŠ. Aspoň tak. Teď jsem na speciální ZŠ, chystám se ale na SŠ ( snad se najde místo), už mě to nenaplňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32235
12.11.20 14:54

@SibyllaTrelawney My máme na Bc. rozděleno učitelství a poradenství, nic společného není :nevim: Od nás z intervence se lidi hlásí na MUNI na jednotlivé pedie v navazujícím a k nám zase přicházejí na to komplexní poradenství. Intervence se dělí na ranou péči, školní poradenství a ortokomunikaci, ale teď byly taky změněny akreditace, protože do školního poradenstvi bakaláře samostatně nikdo nepustí, pouze jako asistent, ale v sociálnich službách může pracovat i samostatně. Líbí se mi ten přesah. Původně jsem pracovala v sociální správě a pokud mě to přestane bavit ve školství, mám plnou kvalifikaci jít ještě jinam :)

Ja učit nechci. Je to to poslední, co bych chtěla :mrgreen: Baví mě intervence, práce s malou skupinou, jednotlivcem a kupodivu mě baví i ta administrativa, co k tomu patří, práce s dokumentací z poradny. Akorát jsem zjistila, že v té spec. MŠ je taky práce s malými skupinami, sice i asistentky dělají odbornou činnost, ale učitelky mají lepší postavení. Pracovník je tam více zastupitelny, do práce se nechodí v nemoci, protože jsou tam ohrožené děti, třeba po onko léčbě, chronická nemoc. A tolerují OČR s vlastními dětmi. Já jich mám více a ještě bude trvat, než vyrostou :) Školní speciální pedagog je ve škole většinou jeden, někdy jeho asistent a pokud chybí, je problém, protože nikdo jiný nemá jeho kompetence. V PPP apod. má taky svoji agendu, když chybí, je problém, ne tak velký jako ve škole. Ale toto mi ukázala až praxe na konkrétních pracovištích. Tak jsem si říkala, že by bylo fajn mít vzdělání ještě do školky :mrgreen: Práce s dětmi předškolního věku mě baví úplně nejvíc.
U nás je specka rozvinutá, máme tu hodně institucí státních i soukromých, od školky, navazuje škola přes internát po praktické školy, učiliště, PPP, SPC. Uplatnění najdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.20 11:15

Ahoj, chtela bych se zeptat, zda nema nekdo zkusenosti s mym problémem. Studuji v Liberci na vysce pedagogiku volneho casu, ale vzdy jsem chtela studovat specialni pedagogiku, sle uvedomila jsem si to az pozde. Zaroven bych chtela i ucit. Nasla jsem na MUNI, ze je mozne si dodelat rozdilovy kurz specialni pedagogiky, pro lidi, kteri nemaji bc titul ze specky a poté mohou pokracovat v navazujícím studiu specialni pedagogiky. Nemate nekdo zkusenosti s tímto kurzem a je moznost potom s tímto kurzem jit studovat navazující magisterské studium ucitelstvi pro 1 stupen + specialni pedagogika - tudíž bude ze me potom kvalifikovaná ucitelka 1 stupne? Diky za odpoved. Ps: na strankach muni pisou, ze tento kurz ani obor neni momentalne v nabidce, nevim, zda to je tim, ze je zimni semestr nebo koronavirus, ale nevite, zda se tAto nabidka na jare otevre abych si mohla podat prihlasku?
Diky za odpoved :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama