MHD v Praze a ve městech v době koronaviru

Anonymní
28.5.20 06:58

MHD v Praze a ve městech v době koronaviru

Ahoj holky, moc prosím vás, co bydlíte v Praze, jezdíte i nyní s dětmi v MHD? Mám 2 děti (9 a 12 let) a auto máme jen jedno, jezdí s ním manžel do práce a já musím MHD…dlouho jsme s dětmi nikde nebyli a já už bych chtěla někam vyjet, furt chodíme jen pěšky po okolí a už mi z toho hrabe, ale jsem úzkostná, moc se bojím viru a hlavně tedy o děti, že to chytí. S manželem se taky hádám teď, řika mi že hystercim zbytečne. Asi potřebuji uklidnit, že to fakt nic není, že můžeme vyrazit.Deti by už taky chtěly a já s tím furt bojuju :,( Už jsem se rozhodla že pojedeme dnes, ale celou noc jsem nespala a užírala se myšlenkami že něco kluci chyti :?
Jezdíte taky s dětmi MHD? Ať už v Praze, nebo jinde ve městě? Moc děkuji za odpověď a i za vyslechnutí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18441
28.5.20 07:01

No kdyby jsi mela vseolizujici batolata, tak bych te chapala. Ale 9 a 12 let? Tak jim dej rukavice, rousku musi mit vsichni v mhd tak jako tak a vic bych neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13857
28.5.20 07:01

Vždyť je v Praze za poslední dny přírůstek nakažených v jednotkách. Vůbec bych se toho nebála a vyrazila. Syn jezdí normálně po Praze MHD do a ze školy, já do práce. Manžel má pravdu, jsi příliš úzkostlivá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
28.5.20 07:03

Jezdim kazdy den mhd po praze do prace… dobrovolne, klidne bych mohla byt na HO, ale uz mi hrabe… nebala bych se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
28.5.20 07:11

@Cuddy Já tě chápu, tenhle týden jsem jela v Praze MHD poprvé od tý doby, co to vypuklo, a měla jsem z těch lidí taky nepříjemnej pocit. Přecijen skoro tři měsíce žijem v tom, že nás tenhle strašnej moribundus třebas zabije. Ale racionálně bych řekla, že teď, když všichni nosí roušky a drží si celkem odstupy od cizích lidí, to bude v MHD bezpečnější, než když ti v době chřipkový epidemie prská cizí člověk v metru za krk. Ať děcka na nic nesahaj, po vystoupení jim vydezinfikuj ruce a bude to dobry!;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 07:12

Bydlime v Praze a muz je revizor, takze je v MHD prakticky cely den. Nikdo z jeho kolegu nebyl a neni nakazen, takze riziko pri jedne ceste je fakt minimalni ;) Vytizenost MHD je ted zhruba 50 %, takze se ani neni treba bat, ze tam bude nejaky velky naval. Jinak s dcerou (20m) plus ja v 39tt jezdime par zastavek bezne, miluje totiz autobusy :D

• Nahlásit
  • Citovat
3565
28.5.20 07:15

Ja MHD nejezdim a kluci zatim taky ne, ale nas nic nenuti, bydlime v krajskem meste a vsude snadno dojdeme do 20 min. V Praze bych urcite jezdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24382
28.5.20 07:17

Manželovi bych sebrala na výlet auto, ať si jede sám MHD :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 07:18

Moc vám děkuji za uklidnění, tak my vyrazime, protože uznám opravdu hrabe.Nad těmi rukavicemi jsem taky přemýšlela, že jim dám a pak hned vyhodime.
Mockrát děkuji ještě jednou. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
20739
28.5.20 07:20

Manžel má pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1273
28.5.20 07:29

Jezdím MHD do práce, nemám problém tam vzít děti. Vem to logicky a bez emocí a projdi si informace. V celé ČR je 10 mil obyvatel. Prokázaných nakažených je něco kolem 9tis. a z toho se už valná část uzdravila, takže teď je zhrubna nějakých 2tisíce nemocných v celé ČR. To by pomalu nestačilo ani na vyhlášení chřipkových prázdnin v jednotlivých krajích. Navíc všichni si udržují rozestupy a musí mít roušky (nemyslím, že by to něčemu pomohlo, podle mě jen psychologickej efekt). Když dodržíte hygienu, tak si myslím, že je to šance asi jako, když si vsadíš sportku (a jen pro upřesnění, ta je podle mě minimální :D)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2244
28.5.20 07:42

Jezdíme. Kolikrát než mladyho zabrzdim, tak něco olizne- tyč, sedačku, ruce se kterými všude sahá… neznám nikoho kdo onemocněl. Dítě napominam, ale beru to tak ze dobrovolně budujeme kolektivní imunitu když to chytnem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
28.5.20 07:53

První měsíc, jak to vypuklo jsem nejezdila, ale teď už ano. Snažím se, ať se ničeho moc nedotýkají, mají správně nasazené roušky a desinfikujeme ruce před cestou i hned jak vystoupíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 08:07

Holky ještě jednou moc děkuji :srdce: Dodaly jste mi zas odvahu :D Ještě se zeptám: používáte někdo v MHD jednorázové rukavice? Já jen abysme nebyli úplně za blázny, ale ráda bych je aspoň dětem dala na tu cestu nebo je to hodně blbé? :think: :mrgreen: Možná stačí jen desinfekce že? Musím se už fakt hodit do klidu :zed: :D

• Nahlásit
  • Citovat
988
28.5.20 08:12

Ahoj, jezdim v Praze MHD uz 14 dni i s detmi(2 a 4,5). Neridim a tak bych se nikam nedostala. Ze zacatku jsme dezinfikovali ruce, ale ted uz ani to ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama