Miele - neuznaná reklamace. Co teď?

541
3.8.20 16:40

Miele - neuznaná reklamace. Co teď?

Koupila jsem si sušičku Miele (31 tisíc) mimo jiné proto, že jsem očekávala, že bude bezporuchová a případně s reklamací nebude problém. Navíc mám prodlouženou záruku na deset let.
Nyní po roce a třičtvrtě mi sušička vždy po 1-2 praních (dnes se mi ji už nepodařilo rozchodit vůbec) nejde zapnout a hlásí mi to chybu F066, která znamená, že ji musím vyčistit, zejména ten vnitřní filtr. Ten se čistí jen, když se objeví tato chybová hláška, což bylo třeba po 2 měsících ze začátku. Samozřejmě po jednom sušení nemůže být ten filtr nijak zanesený (nemyslím ten filtr, co se čistí po každém sušení). Na servisní lince mi řekli, že mi nebudou posílat servisáka, že je ten filtr opotřebovaný a musí se vyměnit, že ví, že se to stává a že mi ho pošlou zadarmo vrámci záruční doby. Poslala jsem jim podklady na mejl tak, jak chtěli a oni mi obratem napsali, že to neuznávají a že si filtr můžu koupit za své (asi 1000,– Kč).
Nejde mi o tu tisícovku, ale o princip. U staré no name sušičky se filtr měnil po šesti letech. Myslíte, že jsem v právu a jak se případně bránit? Jsem z toho znechucená a nemůžu ani čekat, mám tři malinké děti a potřebuji ji využívat, na věšáku nestíhám množství prádla sušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
775
3.8.20 16:43

Filtr je spotřební zboží a na něj se možná reklamace neuznává. Ale zkus jim napsat ještě jednou. My jsme čekali na schválení reklamace v prodloužené záruce asi 14 dní. Nakonec ji tedy uznali. Napsala bych jim znovu. My ten filtr měnili po 3 letech. Po dvou měsících je to divné, ale záleží, jak často susis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
3.8.20 16:49

No to jsi mě nepotěšila. Já hlavně ani nevím, jestli je to opravdu tím filtrem, to mi řekla jen paní po telefonu, když mi odmítla poslat servis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
3.8.20 16:55
@masima píše:
No to jsi mě nepotěšila. Já hlavně ani nevím, jestli je to opravdu tím filtrem, to mi řekla jen paní po telefonu, když mi odmítla poslat servis.

Oni servis moc neposílají. Napiš jim rovnou reklamaci, na stránkách na to mají formulář. Pak se s tebou spojí technik a s ním se už domluvíš. Přeci jen je to technik, který zná technické věci než paní na telefonu. Zkoušela jsi ten filtr vyndat a vysát ho nebo „vyprat“ jemně pod tekoucí vodou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3420
3.8.20 16:55

@masima trvala bych na servisu pokud je to filtr ke kterému se nedostaneš melo by to patřit do záruky já měla doma technika a bavili jsme se o tom filtru prý se musí vyndat a celý vyčistit a hlavně s technikem se dá domluvit já mu volala že mi odešla sušička po dvou měsících že strašně hlučí že to budou ložiska technik přijel a ejhle byla tam zasekla moje kostice chlap se mu spal a abych to nemusela platit napsal tam kontrolu budnu a bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
3.8.20 17:00

Čistím sušičku přesně podle návodu a pravidelně, protože chci, aby mi dlouho za ty peníze vydržela. I tento filtr, ale on je vevnitř a dá se čistit jen omezeně, takže v tom určitě nebude chyba. Paní na té lince mi to podala stylem, že vědí o chybě s filtrama a řeší to opakovaně. Budu chtít teda toho servisáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
3.8.20 17:03
@masima píše: Čistím sušičku přesně podle návodu a pravidelně, protože chci, aby mi dlouho za ty peníze vydržela. I tento filtr, ale on je vevnitř a dá se čistit jen omezeně, takže v tom určitě nebude chyba. Paní na té lince mi to podala stylem, že vědí o chybě s filtrama a řeší to opakovaně. Budu chtít teda toho servisáka.

Myslíš ten filtr dole pod bubnem? K němu se dá v pohodě dostat, stačí otevřít dvířka. I v návodu je to napsané. Když se ti do toho nechce, tak vážně pak jen reklamace. Ale jinak myslet si, že mi sušička za 30 tis vydrží věky… :nevim: je to ta levnější rada Miele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
3.8.20 17:07

Ano myslím tento filtr, ale já ho čistím podle návodu. Ten pěnový vyndám a pod vodou vyčistím a tu část, co je za tím, vysavačem a okolí vlhkým hadříkem. Nemyslím, že mi vydrží na věky, ale rok a třičtvrtě tedy ano. Sušička před tím neznačková za deset tisíc jela deset let a pořád fungovala, akorát byla hlučná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
3.8.20 17:10
@masima píše:
Ano myslím tento filtr, ale já ho čistím podle návodu. Ten pěnový vyndám a pod vodou vyčistím a tu část, co je za tím, vysavačem a okolí vlhkým hadříkem. Nemyslím, že mi vydrží na věky, ale rok a třičtvrtě tedy ano. Sušička před tím neznačková za deset tisíc jela deset let a pořád fungovala, akorát byla hlučná.

Tak napiš regulérní reklamaci a technikem se pak domluvíš. Tady to nevyresis. Jen, jak jsem psala, na výměnu dílů potřebují schválení, které trvá déle než bych čekala (cca 14 dní), ale jinak to jde. Nemyslím si, že by zrovna Miele chtělo zákazníky nějak sdirat. I když teď po Covidu těžko říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama