Migréna nebo bolest hlavy

Anonymní
1.12.19 19:07

Migréna nebo bolest hlavy

Dobrý den,
předem se omlouvám za anonymitu, ale jsou to informace o zdraví. Chci se zeptat manžel v poslední době trpí na bolesti hlavy. Když ho to chytne, tak je nepoužitelný, musí si jít lehnout, je mu zle jako na zvracení, má ostrou, bodavou bolest v hlavě, která se mu různě stěhuje. Říkal mi, že teda nejdřív to začíná tupou bolestí a postupně se rozjede do té ostré bodavé. Přišlo mi, že byl i dost háklivý na světlo. Je teď po endoskopické operaci dutin, ale předtím na to trpěl taky. Opakovalo se to, tak ve dvou až třídenních intervalech, kdy přišel z práce, zalezl do ložnice a už nevstal až do rána. U doktora s tím byl a ten to sváděl na ty dutiny. Kromě toho zhubl 10 kg za rok. Už nevíme co s tím, doktoři to ignorují. Je to teda ještě kuřák. Nevykouří moc, ale co jsme nad tím přemýšleli, tak mi přišlo, že to bylo vždycky po cigaretě, ale nevím no. Mohla by to být ta migréna? Předem říkám, že si nechceme hrát na doktory, ale oni nám zatím moc nepomohli, i když už jich pár vystřídal. Děkuji za různé rady a informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1364
1.12.19 19:11

Bolesti hlavy patří i na neurologii - byl i tam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7853
1.12.19 19:16

Bolest hlavy a ubytek na váze bych nesvadela na pouhou migrénu a trvala na magnetické rezonanci, pro případný nález…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394

Jo, nepodceňovala bych to, tohle rozhodně není v pohodě. Buď bude trpět na migrény, ale taky by to mohlo být něco horšího. Nějaké CT by to chtělo, nebo neuro vyšetření… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7853

A hlavně ať si zajde na EKG, krev a jiná vyšetření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
1.12.19 19:37

Určitě bych vyhledala nějakého neurologa, nepíšeš u jakých lékařů byl a jaká vyšetření podstoupil. Ale pokud bych mohla doporučit skvělého neurologa tak MUDr. Jitka Dumbrovská. Pokud máte možnost se dostat do Prahy, troufám si říct, že je to opravdu špička ve svém oboru, skvělý diagnostik. U mě sváděli bolesti hlavy na krční páteř, ona diagnostikovala migrény a konečně mi pomohla. Takže jak jsem psala, pokud máte možnost, objednejte se k ní. Delší objednávací lhůta, ale stojí to za to a své pacienty si opravdu hlídá!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
1.12.19 19:53

@Evkad nikdo ho tam neposlal

Příspěvek upraven 01.12.19 v 22:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
1.12.19 19:57

@Bobinka007 Zkuste to tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
1.12.19 20:06

Krásný popis klasické migrény. Mám bohaté zkušenosti. Ale ten úbytek váhy je divný, ten k migréně většinou nepatří. Rozhodně zkuste neurologa, aby manžela pořádně vyšetřil (EEG, CT apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 22:27

@IvaB @HrozTaj @Evkad @pannda Na CT byl a nález jen v klínové dutině a když jsem teď o tom přemýšlela tak vlastně to CT viděl i neurochirurg a říkal že tam nic není. Teď si nejsem jistá jestli by magnet ukázal vic jak CT, myslím že jo. A nebo ještě PET CT, ale oni moc nechcou posílat na tato vyšetření asi je to drahé. Ale pořád je na to líp jak já, on alespoň zhubl 10 kg za rok, já za 14 dne. :)

• Citovat
  • Nahlásit
101
2.12.19 04:16

Hele co popisuješ mi zní jako typická migrena, až na úbytek váhy. Měl by dostat na neurologii léky na migrenu, pokud bude mít kecy, běžte jinam..! Léky v dnešní době jsou, tak se nenechte pripadně odradit a zkoušejte různé.. jinak neurolog by měl udělat i krevni testy, jestli to není důsledek nějakého jiného onemocnění.!! Měl by vás minimálně poslat na CT a EEG.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
2.12.19 16:50

@marki111 Musím ho zkusit objednat ke svojí neuroložce, akorát je to baba náladová. Když tak zkusím někoho jiného. Včera jsem z toho byla už zoufalá. Máme 2 malé děti a už tak 2 měsíce jsem na ně téměř sama. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat