Migréna s aurou, co vám pomáhá?

Anonymní
10.2.21 16:27

Migréna s aurou, už zase

Už zase mám migrénu. Tentokrát s aurou, už dva dny, zvracim, léky mi zabraly tak napůl. Ráno po probuzení mi nic nebylo a zhruba po hodině se to rozjelo - přestože jsem ještě pořád ležela a odpočívala. Nevím, proč. Byla jsem v pohodě, odpočinuta, žádný stres, do práce jsem nemusela. Máte za sebou nějaká vyšetření? Jak to řešil vas neurolog? Migrény mám už tak 20 let, někdy horší, někdy lepší. Dostala jsem nějaky lék na migrénu, ale úplně mi teda nezabral. Co používate? Co vám pomáhá?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15347
10.2.21 17:14

Leda triptany nebo v nouzi nejvyšší pohotovost, ale ted jako tehotna mam s leky utrum a migreny i s aurou a zvracením nebo bolesti hlavy v podstatě každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
10.2.21 17:22

Neurolog příčinu nenašel, já ji hledám už deset let a taky nic. Triptany zabírají tak v polovině případů, jenže teď v těhotenství je nesmím. Co trochu zabírá je kombo kofein+cukry, ale musí se hned ze startu než se rozjede naplno (i ty triptany se musí vzít včas). Pomáhá mi trochu čichat levanduli, před těhotenstvím jsem se nakládala do hodně horké vany se sušenou levandulí (pokud jsem neblila), trochu to zmírňovalo bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 17:25

@lachtanice86 V těhotenství jsem to naštěstí přežila. Teď ale mám potíže dost časté. Triptany mam nove, ale nezabírají. Co udělají na pohotovosti? Každopádně je pro mě asi lepší trpět doma, nehýbat se, nemluvit, polévat se ledovou vodou - nevím, jak bych zvládla cestu autem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 17:30

@Lily Evans Dneska jsem si triptany vzala včas - hned při prvních náznacích. Ale nepomohlo to. Pak jsem si vzala paralen a teprve se to trošku zlepšilo. Dneska mi kupodivu i trošku ulevilo to zvracení - většinou jsem pak už marná úplně. Nemůžu ani zakaslat, jak mě rozboli půlka hlavy. Horkou vodu určitě ne - potřebuji studený obklad, studený vzduch. Čichat nic nemůžu, covidem jsem čich ztratila. :( Ale už je to 3 měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit
1435
10.2.21 17:33
@Anonymní píše:
@lachtanice86 V těhotenství jsem to naštěstí přežila. Teď ale mám potíže dost časté. Triptany mam nove, ale nezabírají. Co udělají na pohotovosti? Každopádně je pro mě asi lepší trpět doma, nehýbat se, nemluvit, polévat se ledovou vodou - nevím, jak bych zvládla cestu autem.

Dají něco silnějšího.
U nás v nemocnici i vyšetří neurolog, pokud je třeba udělá i další vyšetření a dají kapačku.
Na klasické pohotovosti něco píchnou.
A chápu, kolikrát je mi zle tak, že musím počkat, až se bolest trochu zmíní, neb nejsem schopna se na pohotovost dostat ani pěšky natož se nechat nějak přepravit - to je ještě horší.
Na běžné migrény mi zabírá dexoket, na silnější mám léky na recept.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
10.2.21 17:36
@Anonymní píše:
@Lily Evans Dneska jsem si triptany vzala včas - hned při prvních náznacích. Ale nepomohlo to. Pak jsem si vzala paralen a teprve se to trošku zlepšilo. Dneska mi kupodivu i trošku ulevilo to zvracení - většinou jsem pak už marná úplně. Nemůžu ani zakaslat, jak mě rozboli půlka hlavy. Horkou vodu určitě ne - potřebuji studený obklad, studený vzduch. Čichat nic nemůžu, covidem jsem čich ztratila. :( Ale už je to 3 měsíce.

Pokud Ti pomáhá chlad, tak já se kolikrát při tom nejhorším nechala vodit kolem paneláku.
Ale od jisté doby mi pomáhá horká sprcha i když nesnáším teplo a třeba v létě se potřebuji spíše ochladit, tak i přesto musím do horké sprchy. Asi jsem divná ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
10.2.21 17:37

Kombinuji triptany s Nimesilem. Kdyz to nepomaha a migreny trvaji dny, jedu do nemocnice na kapacku. Tam do me napumpuji neco, co mi migrenu sicu uplne nevypne, ale je mi daleko vice jedno. Nekdy pomuze hlava do studene sprchy, nekdy horka koupel - to vetsinou pomuze okamzite, ale po vylezeni se to rychle vrati. Chce to nastudovat princip vzniku migreny, aby se dalo vytusit, jestli muze pomoc teplo nebo chlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
10.2.21 17:42

Za mne doporučuji knihu Migrénový mozek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49528
10.2.21 17:42
@Anonymní píše:
@lachtanice86 V těhotenství jsem to naštěstí přežila. Teď ale mám potíže dost časté. Triptany mam nove, ale nezabírají. Co udělají na pohotovosti? Každopádně je pro mě asi lepší trpět doma, nehýbat se, nemluvit, polévat se ledovou vodou - nevím, jak bych zvládla cestu autem.

Na pohotovosti netusim, na urgentu nejcasteji davam Dexamed + Novalgin, kdyz mepomuze, tak valproat, to zatim zabralo vsem.

Jestli mas migreny casto, ved si denicek bolesti hlavy a objednej se do centra pro bolesti hlavy. Biologicka lecba je ucinna dobre a normalni neurolog to napsat nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15347
10.2.21 17:48
@Anonymní píše:

Na pohotovosti dostanu nějakou kapacku nebo injekci, ale chápu, i já zazila stavy kdy mě tam musel někdo zavést. Hele kdyz studené, tak mam v mrazáku takový chladivý polštářek, hodně stáhnu hlavu a občas mi pomůže tygří mast na spánky. Ale u sebe jsem vypozorovala spojitost s ms a sacharidy. Snizila jsem prijem sacharidů a bylo to mnohem lepší. Tedy pred těhotenstvím, ted je to hormony a je to peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2305
10.2.21 18:04

Vše už tu asi bylo zmíněno. Zajímavé je, že nejsem jediná koho napadlo dávat si na spánky tygří mast. Asi fakt záchvaty zoufalství :? Já teď dostala recept na Sumatriptan a žádanku na neurologii. Mně přijde, že to souvisí s hormonama, takže ještě můžu zkusit antikoncepci v tabletkách. Pak už asi jen useknout hlavu :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 18:09
@Petula306 píše:
Vše už tu asi bylo zmíněno. Zajímavé je, že nejsem jediná koho napadlo dávat si na spánky tygří mast. Asi fakt záchvaty zoufalství :? Já teď dostala recept na Sumatriptan a žádanku na neurologii. Mně přijde, že to souvisí s hormonama, takže ještě můžu zkusit antikoncepci v tabletkách. Pak už asi jen useknout hlavu :cert:

Sumatriptan mám z neurologie. Nezabral. Na neurologii pan doktor s dny mě díval, jak jsem na to přišla, že je to migréna. No - od minulého pana doktora neurologa (ten už neordinuje). Prý to mám od páteře a musím cvičit. Na kontrolu není třeba. Mám i jiné potíže, ale teď teda s tou migrénou trpím druhý den. Teď je mi trošku líp. Ale pořád čekám, jestli si vzít další prášek nebo čekat, co bude. Doufam, že zítra už bude líp. Asi jsem čekala nějaky větší zájem na neurologii, když mě bolí hlava často. Vlastne není týden bez bolesti, ale s aurou a zvracením to tak často není.

• Citovat
  • Nahlásit
2305
10.2.21 18:11

No jo, ona se ta migréna asi moc řešit nedá, takže od toho dávají neu spíš ruce pryč :nevim: já uvidím, jak pochodím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49528
10.2.21 18:15
@Petula306 píše:
No jo, ona se ta migréna asi moc řešit nedá, takže od toho dávají neu spíš ruce pryč :nevim: já uvidím, jak pochodím.

Prave ze da. Biologicka lecba. Ucinna, zabira. Jenze se pred tim musi vyzkouset jine profylakticke leky, a de se to jen pres centrum bolesti hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat