Migréna u 9letého syna?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucie.krajcarova
Kecalka 470 příspěvků 91 inzerátů 27.11.18 07:32
Migréna u 9letého syna?

Bolí vaše děti hlava? my byli u neurologa, magnetická rezonance v pořádku. Doporučení pouze hodně pít a méně hrát na tabletu… napadlo mně, zda to nemůže být migréna? vadí mu hluk a vysoké zvuky. jak to poznat a jak mu pomoct?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 27.11.18 07:45
@lucie.krajcarova píše:
Bolí vaše děti hlava? my byli u neurologa, magnetická rezonance v pořádku. Doporučení pouze hodně pít a méně hrát na tabletu… napadlo mně, zda to nemůže být migréna? vadí mu hluk a vysoké zvuky. jak to poznat a jak mu pomoct?

Ja trpim na migreny od 4 let, ct a rezonance vzdy poradku, je treba komplexni vysetreni u detskeho neurologa

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 27.11.18 07:48

Jak se ta bolest projevuje? Migrena je dost specificka, tu si s beznou bolesti hlavy proste nespletes.. Tu by neurolog dle priznaku i rozeznal. Silena bolest hlavy, kdy nejsi schopna niceho, apatie, reakce na hluk a zvlast svetlo, zvraceni, nekdy aura pred nadtupem, slabost svalu, brneni v obliceji, ne vzdy vse, e vetsina priznaku byva..

lucie.krajcarova
Kecalka 470 příspěvků 91 inzerátů 27.11.18 07:49

@astoret já sama ji nemám a nevím o nikom z rodiny. jen kolegyně v práci na to trpěla, tak jsem něco odpozorovala. Jemu se to často stává ve škole, takže u toho ani nejsem, abych to poznala. vím, že na to pomáhá tma a ticho, co ještě?

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 1 inzerát 27.11.18 07:55

V dětství jsem taky trpěla na migrény. A poznala jsem to tak, že mi bolest začínala vždycky v nadočnicovém oblouku. To jsem věděla, že je zle. Ale měla jsem štěstí, bylo to frk frk. Dvě hodiny mě bolela hlava (to je ale nesnesitelná bolest, to by poznal syn i ty), pak jsem se pozvracela a jako když utne.

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 27.11.18 07:56
@lucie.krajcarova píše:
@astoret já sama ji nemám a nevím o nikom z rodiny. jen kolegyně v práci na to trpěla, tak jsem něco odpozorovala. Jemu se to často stává ve škole, takže u toho ani nejsem, abych to poznala. vím, že na to pomáhá tma a ticho, co ještě?

No mne nepomohlo nikdy nic, ani leky na bolest, az v dospelosti mi dali triptany, hodne silne leky na bolest, ale zas plno nezadoucich ucinku.. :roll: plati proste klid a tma, snazit se vypozorovat co to muze zpusobovat, druh potravin, malo spanku, hlad, zmeny pocasi.. Nekdy to trva i x hodin, dnu, nez prijde uleva, u me se to vekem lepsi, jako dite i dvoudenni zachvat.. Leky nekdy pomohly, nekdy ne, kdyz, chce to je vzit hned v prvopocatku. Brat preventivne magnezium.. Jinak bych si vydupala fakt komplex vysetreni, pripadne jiny pohled lekare, vyloucit, ze to neni od krcni patere, jo tv a mobily a tablety fakt omezit, jako diteti mi to vyvolaval pc a tv, pit hodne taky, hlidat si zivotospravu, spat ve stejnou dobu, neponocovat, jist pravidelne, omegit alkohol (to az v puberte) :D

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 27.11.18 07:58
@Čičorečka píše:
V dětství jsem taky trpěla na migrény. A poznala jsem to tak, že mi bolest začínala vždycky v nadočnicovém oblouku. To jsem věděla, že je zle. Ale měla jsem štěstí, bylo to frk frk. Dvě hodiny mě bolela hlava (to je ale nesnesitelná bolest, to by poznal syn i ty), pak jsem se pozvracela a jako když utne.

Jojo, to je charalteristicke, bolest nad jednim okem, ale za to poradna.. :zed:

luca241
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 27.11.18 07:59
@lucie.krajcarova píše:
@astoret já sama ji nemám a nevím o nikom z rodiny. jen kolegyně v práci na to trpěla, tak jsem něco odpozorovala. Jemu se to často stává ve škole, takže u toho ani nejsem, abych to poznala. vím, že na to pomáhá tma a ticho, co ještě?

Pokud by to byla opravdova migréna,tak by v té škole dle mě nevydržel.Zrak má v pořádku?

Kakika
Extra třída :D 14997 příspěvků 27.11.18 08:05

@lucie.krajcarova Syn na ně trpí od čtyř let. Co pomůže? On už pozná, kdy se blíží (začíná to bolestí v levém oku - na oční vyšetření chodíme každý půlrok, takže oční problémy s tím nesouvisí), takže přiběhne, já do něj narvu Nurofen (nám zabírá nejlépe), dostane kyblík, mokrou plínu na hlavu, zavřu ho do pokoje do tmy a do ticha a chodím po špičkách. Ke vší té jeho smůle naštěstí jeho migrény trvají maximálně půlden. Když se nám to povede podchytit hned (což bývá často), tak do hodiny usne, za dvě hodiny se vzbudí a je v pohodě. Když jsme někde, kde ho nemůžu hned uložit, tak zvrací. Záchvaty mívá cca jednou za měsíc. Na neurologii nám řekli, že by musel mít záchvaty několikrát do týdne, aby mu dělali MR. Pomáhá opravdu dodržovat pitný režim a kvalitní spánek. Pravidelně bere ráno i večer 2 tbl. magnézia a ráno b-komplex. Dřív měl záchvaty 2-3× za měsíc, teď se ten interval postupně prodlužuje, někdy je bez záchvatu i dva měsíce. Je mu 9,5 roku.

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 27.11.18 08:07

Trpím na migrény od svých 3 let jako děcko jsem prošla vyšetřením u neurologa poležela si i na neurologii jak už tu psali holky mě tedy taky začíná bolest nad okem(spánkem) a pak se rozšiřuje i do popředí + zvracení(to když už tu bolest fakt mám rozjetou tak že nejsem schopná ani pořádně vnímat) mě pomaha ticho,chlad a pokusit zaspat případně si zdřímnout ve vaně tam mě to taky trochu utlumí no a zkusit vypozorovat co to spouští (počítač,tablet, čokoláda, Coca-Cola všeobecně sladké nebo fyzická námaha - nemá to po tělocviku)

Uživatel je onlinebublinek
Kelišová 5178 příspěvků 27.11.18 08:31
@Čičorečka píše:
V dětství jsem taky trpěla na migrény. A poznala jsem to tak, že mi bolest začínala vždycky v nadočnicovém oblouku. To jsem věděla, že je zle. Ale měla jsem štěstí, bylo to frk frk. Dvě hodiny mě bolela hlava (to je ale nesnesitelná bolest, to by poznal syn i ty), pak jsem se pozvracela a jako když utne.

stejný průběh je i u dcery. Jen ta se s bolestí probudí, chvíli chladíme hlavu, vyzvrací se a jde spát

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 1 inzerát 27.11.18 08:35
@bublinek píše:
stejný průběh je i u dcery. Jen ta se s bolestí probudí, chvíli chladíme hlavu, vyzvrací se a jde spát

Když už má člověk tu smůlu, že trpí na migrény, tak tohle je fakt nejlepší varianta. Protože zmítat se třeba týden v kuse v nesnesitelných bolestech, to je opravdu peklo. Mně ale migrény s pubertou zmizely. Takže pokud vaše děti trpí teď, neznamená to, že si to ponesou celý život :hug:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1198 příspěvků 27.11.18 08:38

Manžel trpěl na migrény od šesti let..ležel s tím tehdy před skoro třiceti lety dohromady třičtvrtě roku v nemocnici, opakoval ročník..způsobila mu to brutalní šikana ve škole..může to mít psychické důvody, zvláště když se to projevuje výhradně ve škole, zapátrala bych po příčině…přešlo ho to s narozením našeho syna, teď ho to potká tak jednou dvakrát do roka.

johanka139
Závislačka 4103 příspěvků 6 inzerátů 27.11.18 08:41

náš syn trpěl na migrény se zvracením. Trvalo to od jeho 8 do 12 let, pak náhle ustaly samy.
Postupně se naučil poznávat, že to přichází a vzít si co nejdříve Ibalgin, pak se mu nerozjela tak silně. Ale většinou byl celý den nepoužitelný.
Na doporučení lékaře bral jednou denně půl sáčku Magnosolvu a jednu tabletku volně prodejného Tebokanu. Opravdu je pak neměl tak často a tak silné.

Uživatel je onlinebublinek
Kelišová 5178 příspěvků 27.11.18 08:43
@Čičorečka píše:
Když už má člověk tu smůlu, že trpí na migrény, tak tohle je fakt nejlepší varianta. Protože zmítat se třeba týden v kuse v nesnesitelných bolestech, to je opravdu peklo. Mně ale migrény s pubertou zmizely. Takže pokud vaše děti trpí teď, neznamená to, že si to ponesou celý život :hug:

a genetická zátěž není? Manžel trpí na migreny, trpí i dcera. Manžel to má i v dospělosti, jemu hormonální změna nepomohla.
Mám naději, že to u holek může vypadat i jinak

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >