Migréna v těhotenství a kojení

26
18.12.19 11:05

Migrena v tehotenstvi.. co kojeni?

Ahoj holky, kazdy tyden aspon 1× v tydnu mam zachvat migreny, na migreny trpim cca od 13 ti let, ovsem nikdy jsem nemusela dlouho trpet, jelikoz jsem brala silne leky, ktere se v tehotenstvi nesmi, nebo leky, ktere jsem uzivala preventivne pri pocitu, ze se migrena blizi - ktere se samozrejme taky nesmi. Presto ze jsem ve 21 tt. Je vam asi jasne, ze paralen je pro me asi jako lentilka :D.. migrena trva cca 10-15 hodin se zvracenim, zkousela jsem ruzne vodni terapie - stridani teple a studene sprchy, studeny obklad za krk a na celo a nohy do teple vody. Vse bez vysledku, jedine co pomaha je trpet, zvracet a odpocitavat minuty a zkusit to zaspat, coz bohuzel kolikrat nejde. Zajima me, jak je to pri kojeni, vcera jsem z toho zoufalstvi uz brecela a rikala si ze se tesim az bude mimco venku a budu si moct vzit lek, ktery pomuze.. neurolog rikal, ze je moznost, ze s porodem migrena odejde.. ale co kdyz budu mit migrenu v dobe kojeni?? Jako 15 hodin lezak ve tme s malym miminkem prece byt nemuzu a podminky leku jsou pro tehotne a kojici zeny totozne. Mam z toho desnej strach.. nechci se cpat chemii ale co muzu delat, kdyz to proste prijde, zvracim a jsem nepouzitelna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

400
18.12.19 11:10

Pri kojeni uz je to s leky lepsi..kazdopadne treba zjistis, ze bude lepsi nekojit a brat leky, nez trpet a kojit za kazdou cenu..po porodu uz mas nastesti volbu.. me se teda bolesti po porodu zlepsily, ale me staci normalni ibac a ten si pri kojeni vezmu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3116
18.12.19 11:14

Já jsem teda neměla migreny, jen šílené bolesti hlavy. Ale naštěstí jak v těhotenství přišly, tak s porodem odešly. Doktorka mě strasila, že se z toho ty migreny právě mohou stát, ale jsem po porodu už 4 měsíce a tuk tuk, nic.
Doporučila bych ti počkat, co se po tom porodu stane. Může ti to odeznít, můžeš mit mírnější formu nebo ne tak často. Může ti to taky zůstat stejný. Pak podle stavu to res. Buď se to bude dát přežít, s dostupnými léky, režimem a pomoci manžela. Nebo ne a v tom případě by asi bylo lepší nekojit a brát ty léky, co ti pomáhají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
18.12.19 11:16

@Alanies ahoj. Vím o čem mluvíš.. Já v těhotenství vzala občas kousek Sumatriptanu.dle dr v pořádku. Jenže při kojení se nesmí… A jelikož jsem u prvního měla poporodní depresi, rozhodla jsem se nekojit. S migrénou bych to nedala. Starat se o malého a ještě jezdit pro kluka do školy. A nikoho kolem sebe nemám, kdo by pohlidal… Držím palce ať je lépe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 11:23

No co si budem, je to hnus.. jeste tak mimochodem jestli nekdo z vas nema zkusenost.. nejsem typ cloveka, co by hanil ockovani.. ale ve 13ti jsem byla ockovana na rakovinu delozniho cipku, ten cervarix nebo co to tehdy bylo.. do te doby jsem nemela tuseni co to bolest hlavy je, nevite zda by to mohlo byt zpusobeno tim? Obcas nad tim premyslim.. doktoru jsem se nikdy nezeptala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
400
18.12.19 11:44
@Anonymní píše:
No co si budem, je to hnus.. jeste tak mimochodem jestli nekdo z vas nema zkusenost.. nejsem typ cloveka, co by hanil ockovani.. ale ve 13ti jsem byla ockovana na rakovinu delozniho cipku, ten cervarix nebo co to tehdy bylo.. do te doby jsem nemela tuseni co to bolest hlavy je, nevite zda by to mohlo byt zpusobeno tim? Obcas nad tim premyslim.. doktoru jsem se nikdy nezeptala :nevim:

Spis to vyvolaji zmeny souvisejici s pubertou a rustem.. ja teda trpim na bolesti hlavy snad odjakziva, ale kolem toho 13teho roku se deji ruzne veci..s ockovanim je to spis nahoda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
689
18.12.19 11:56
@Anonymní píše:
No co si budem, je to hnus.. jeste tak mimochodem jestli nekdo z vas nema zkusenost.. nejsem typ cloveka, co by hanil ockovani.. ale ve 13ti jsem byla ockovana na rakovinu delozniho cipku, ten cervarix nebo co to tehdy bylo.. do te doby jsem nemela tuseni co to bolest hlavy je, nevite zda by to mohlo byt zpusobeno tim? Obcas nad tim premyslim.. doktoru jsem se nikdy nezeptala :nevim:

Mnohem pravděpodobnější vysvětlení je, že Ti migrény spustily hormonální změny, které časově taky odpovídají tě 13 rokům.
Pokud jde o migrény v době kojení, tak uvidíš, jak četné budou. Lepší než v těhotenství to bude v tom, že dítě s Tebou už nebude propojené permanentně. Takže si budeš moct vzít i ty triptany. Doporučuje se po nich nekojit 8 hod., ale dítě v té době můžeš dokrmit buď předem odstříkaným a zameaženým mlékem nebo holt umělým. I to je pro něj lepší než matka lazar, co jen leží a zvrací bolestí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 14:59

Ja mela taky migrenu v tehotenstvi. Doktor mi sdelil, že triptany normalne můžu. Dokonce to overoval v nejakem registru léků a Rosemig se normalne testoval na těhotných a prý nebyly zjistěny žádné VVV plodu. Zajdi si pro recept na Rosemig a ber to. 1× tydne je silenost. Bych skocila z okna. A pri kojeni to udelas jednoduše. Kup si odsávačku a dělej si zásoby mleka do mrazáku. Až dostaneš migrenu, nesmi se myslim nekolik hodin kojit od posledniho leku. Tak diteti das mleko z mrazaku pres strikacku nebo do lahvicky podobné prsu. Nevidela bych v tom vubec problem. Mela jsem pri kojeni nekolik migren a kojila jsem pres dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama