Migreničky, jak jste přežily těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marka123
Kecalka 488 příspěvků 13.01.18 13:15
Migrenicky, jak jste prezily tehotenstvi?

Privitala bych tipy a rady, na co jste prisly v tehotenstvi jako alternativni ulevu od bolesti nebo prevenci bolesti hlavy, hlavne od zen, ktere trpi opravdovymi migrenami, takze vi, ze paralen, cola, cerstvy vzduch, pitny rezim, magnezium nepomahaji a celkem zbytek moznosti se nedoporucuje nebo je v tehotenstvi zakazany.
Uz jsem opravdu zoufala. Jsem tehotna po druhe, nyni 21tt, jsem doma s 22m celkem narocnou dcerkou, hlavne co se tyce jejiho spani, hlidani vcelku nemam, jen sporadicky a to vyuzivam na pochuzky po doktorech atd. Tatinek je velmi pracovne vytizen, chodi z prace az vecer nebo jezdi na cely tyden pracovne pryc, o vikendech ted musi makat na nasem. V breznu se stehujem do vetsiho bytu, ktery jsme koupili a je na nem treba kompletni rekonstrukce, takze nadchazejici dva mesice ji partner bude delat svepomoci.
Cely zivot trpim na bolesti hlavy, byvaji ruzne+migreny. Lecim se na neurologii. Vyzkousela jsem kde co, homeopatie na me nezabira, bylinky co jsem zkousela take ne. Akupunkturu jsem zkousela kdysi, ale ne dlouhodobe. Chodivam na masaze, ted se ale dari max 1× za mesic, po porodu dcery jsem opet prosla fyzioterapii ale je pravda, ze cca pul roku zase necvicim. Mam pocit ze tehotenstvi a materska mi zkratka nesvedci, boli me hlava v ruzne intenzite prakticky porad. Rekla bych, ze jestli do roka mam celkem 50 dni bez bolesti, tak je to moc. U prvniho tehotenstvi jsem to tak nejak protrpela, s paralenem, ktery nezabira, v druhem trimestru jsem pridavala i brufen, pri nejhorsich stavech sumatriptan, ktery neni zakazany, avsak nejsou provedeny tak rozsahle studie na to, aby mohl byt zcela povazovan za bezpecny. Muzete me za to odsuzovat, verte ze se odsuzuji a vycitam si kazdy lek taky. Po porodu dcery to snad bylo jeste horsi, ale byla jsem dost ve stresu, dcera byla hrozne mimino, trpela na koliky, vubec nespala a kdyz byla vzhuru jen rvala, bylo to dost narocne.,nemohla jsem kojit, tak nakonec jsem byla alespon rada, ze mohu uzivat leky na bolest hlavy. Kdyz jsem se uz tak nejak dala vice do kupy, otehotnela jsem po druhe. Prvni dva mesice dobry, hlava bolela, ale dalo se to zvladat s paralenem. Treti mesic, ocistec, 6zachvatu migren plus neustala bolest, brala jsem i sumatriptan, v ten nejhorsi mesic:( pak zas chvili klid, paralen, druhy trimestr brufen a od vanoc zase des. Momentalne me 8. Den vkuse vcetne noci boli hlava, behem tydne tri migreny, ikdyz se snazim byt silna a brat poctive jen paralen, tak treti den po dvou prozvracenych nocich uz jsem na pokraji sil a sumatriptan si vezmu, par hodin to dozniva, jenze prestane bolet a ihned zacina bolest na druhe strane. Neurolozka mi napsat nic nechce, max ten sumatriptan kdyz bude nejvetsi nouze, jeji doporuceni, odpocivat, magnezium chodit na prochazky. Mam hrozne vycitky kvuli miminu, bojim se ze bude nejak poznamenane, ale opravdu nevim jak to mam jinak zvladat jeste s batoletem, ktere neustale vyzaduje pozornost. Rozhodne uz nikdy byt znovu tehotna nechci, kdybych vedela, jake to ted bude, asi bych do druheho nesla. Omlouvam se za roman, asi jsem si i potrebovala nekomu postezovat. :( Nenasly jste nejaky zazkrak, co by vam v tehotenstvi na migreny pomahal???

Reklama

Reakce:

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 13:21

Ja jsem ten triptan (po dohode jsem brala relpax) proste v krizi brala, mela jsem takove stavy, ze jsem si rikala, ze skocim z balkonu nebo budu mlatit hlavou do zdi. Po konzultaci s gynekologem a neurolozkou jsme se shodli, ze pro miminko je horsi ten stres nez leky. Nerikam, ze jsem je brala obden, ale par jsem jich za tehotenstvi vzala.

Migreny jsem mela v obou tehotenstvi, po druhe to bylo takove soukrome peklo. A ze jsem ten horcik jedla fakt hodne, zadny rozdil jsem necitila.

Aspera
Generální žvanilka 20088 příspěvků 1 inzerát 13.01.18 13:31

Já měla štěstí, že mě migrény v období těhotenství přešli. Ale osobně bych se snažila co nejvíc odpočívat. Tak jsme pak řešila problémy v tobě kojení. V době spaní jsem zalezla s dětma, když to nepřešlo, tak jsem pak s nima lehla v obýváku na matrace, kde jsem klimbala a děti kolem mě lezly. A čekala jsem na střídání od chlapa, to u tebe teď bohužel nehrozí.

podaji
Kecalka 371 příspěvků 4 inzeráty 13.01.18 13:38

Na migreny jsem nikdy netrpela. Objevily se az ted v druhem tehu. Nastesti jsem zjistila ze staci „na mensi bolest“ obycejne studene obklady. Kdyz uz je to fest a neda se to vydrzet tak holt si vezmu panadol. Nastesti jen parkrat zatim.. bohuzel me to vyvolava stres. Potrebovala bych vic odpocivat ale s 2 letym prckem to moc nejde. Jsem taky na to sama. Manzel do vecera v praci a o vikendu je na stavbe domu. Uz to musim nejak vydrzet. Na mimco se moc tesim a do vanoc uz snad budem ve svem… :)

marka123
Kecalka 488 příspěvků 13.01.18 13:40

@Aspera mam to dedicne po babicce, ta taky cely zivot tpri, a rikala ze v tehotenstvi ji to preslo, proc teda me ne nechapu. Me to neprejde ani pres noc, chodim si s malou lehnout po obede, ale tim ze stejne nejde zabrat, tak mi to moc nepomuze. Je to hrozne, odbyvam dcerku, o domacnosti ani nemluvim na tu z vysoka kaslu. A i tak se cpu denne praskama. Rikam si ze jine zeny treba kouri, pijou, fetujou a maji zdrave deti. Ale jestli tomu miminu pak neco bude, tak si to v zivote neodpustim. Bohuzel v tech nejhorsich stavech mam pocit ze to nepreziju a verim tomu ze kdyz je mi tak zle, tak ani tomu mrneti dobre nebude:(

baccata
Kecalka 330 příspěvků 13.01.18 13:42

Ja tedy měla štěstí, že během těhotenství migrény v podstatě nebyly, hormony pracovaly, ale můj gynekolog mi doporučil, ať si vemu algifen kapsy. Že to není taková s…ka, aby to mimi ublížilo narozdíl třeba od ibace, který je prý v těhotenství vysloveně špatný…v lékárně mi doručili Panadol, ale ten mne tedy nepomáhá vůbec od žádné bolesti hlavy…

-Evka-
Závislačka 3588 příspěvků 13.01.18 13:46

Nápodobně v prvním těhotenství paralen a proležené celé dny (neuroložka mi dovolila jen ten paralen tbl anebo dětské paralenové čípky, někde jsem zaslechla, že snad měla postižené dítě, takže asi proto).
V druhém těhotentví jsem ze začátku kombinovala paralen a brufen, poté jsem se dostala do rizikové poradny, kde mi v klidu předepsali Novalgin. Jen se vždy ptali, kolik ho spotřebuji, jestli nemají dopsat a bylo to OK. Můj gynekolog „obvodní“ mi nechtěl nic doporučit leda omezeně brufen. S tím Novalginem se to dalo přežít.
Po porodu se mi migrény hodně rozjely, a abych dostala léky na profylaxi, tak jsem musela přestat kojit. Kojení jsem postupně ukončila v 6.týdnech dítěte. Pořád lepší máma bez bolesti a s možností postarat se o děti než odepsaná, bouchající hlavou o zeď a úplně mimo.
Po dalších letech se mi hodně rozjely, nyní bych si těhotenství nedovedla představit, analgetika mám v injekční formě.

Takže pokud nedovede poradit gynekolog či neurolog, zamířila bych na konzultaci do rizikové poradny pro těhotné.

Příspěvek upraven 13.01.18 v 13:47

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 13:46

Taky jsem migrenicka, u dvou tehotenstvi - holky, jsem mela zachvaty minimalne, u tretiho- kluka stavy silene, az takove, ze jsem nebyla schopna vylezt z postele ( a k tomu dve deti doma, supr). Brala jsem horcik a taky sumatriptany. Cetla jsem si nejake americke studie, ve kterychbnebyla prokazana skodlivost na mysich a jejich plodech a ani na dětech, jejichz matky podle pruzkumu triptany uzivaly. Jen lekari ne vzdy jsou tomuto nakloneni. Anonym, protoze nechci být spojena s nickem, podle tohoto jde poznat, kdo jsem :-)

Aspera
Generální žvanilka 20088 příspěvků 1 inzerát 13.01.18 13:59

Studený obklad mi taky pomáhá. Teda spíš ledový.

marka123
Kecalka 488 příspěvků 13.01.18 14:41
@Anonymní píše:
Taky jsem migrenicka, u dvou tehotenstvi - holky, jsem mela zachvaty minimalne, u tretiho- kluka stavy silene, az takove, ze jsem nebyla schopna vylezt z postele ( a k tomu dve deti doma, supr). Brala jsem horcik a taky sumatriptany. Cetla jsem si nejake americke studie, ve kterychbnebyla prokazana skodlivost na mysich a jejich plodech a ani na dětech, jejichz matky podle pruzkumu triptany uzivaly. Jen lekari ne vzdy jsou tomuto nakloneni. Anonym, protoze nechci být spojena s nickem, podle tohoto jde poznat, kdo jsem :-)

Taky jsem procitala ruzne studie, asi ty stejne, co vy. Asi nezbyva nez zustat u toho sumatriptanu. Zajimalo ne, jestli nekdo neobjevil nejaky alternativni zazkrak. Zkiusely jste treba tu akupunkturu? Ani nevim zda vam to v tehotenstvi udelaji. Nebyt te hlavy tak si to v pohode uzivam. Ikdyz jsem na malou v podstate sama, nevolnosti, unava byla ted taky mnohem horsi nez u prvniho+ neustale virozy, ale proti te hlave je to uplne prd, kdo to nezazil, tak to proste nepochopi

-Evka-
Závislačka 3588 příspěvků 13.01.18 16:13

Akupunkturu jsem zkoušela, nějaký menší efekt to mělo, ale ne hned. I to malé zlepšení se u mne zhoršilo po měsíci/šesti týdnech. Někdo si pochvaluje, že akupunktura jim pomohla zcela od migrén, někomu nepomůže vůbec. Chce to vyzkoušet.

Hoa Mai
Kelišová 5470 příspěvků 13 inzerátů 13.01.18 19:55

@marka123 A znáš příčinu těch bolestí. Já jsem před dětmi mívala migrény jen výjimečně, při těhotenství a pak hlavně v období kojení se to dost zhoršilo - kombinace mojí citlivosti na nízký tlak, nevyspání a větší nápor na záda (mám špatné držení těla, skoliózu, kterou v dětství těžce zanedbali). No a hrozně mi pomohlo jednak se donutit pravidelně cvičit a jednak přechod na barefoot boty. Musela jsem se naučit správně chodit, nedupat na paty a zjistila jsem, že to, co mi vadilo, byly hlavně ty otřesy při chůzi, i když měly boty všemožné tlumiče nárazu, vzduchové polštářky a podobné nesmysly. O té doby (skoro 2 roky) jsem vyloženě migrénu neměla a když přijde silnější bolest hlavy, většinou při poklesu tlaku, tak to spraví silné kafe (to piju s mírou i v těhotenství) a eventuelně jeden brufen, ale ani ten už jsem dlouho neměla.

marka123
Kecalka 488 příspěvků 13.01.18 20:32

@Hoa Mai Bolesti hlavy mam uz od tri let, co si mamka pamatuje, ze jsem si zacla stezovat ve skolce, nejaky neurologicky nalez mam, avsak presne se nevi co to je, chci po porodu zkusit pozadat neurolozku i o magnetickou rezonanci, to je snad posledni vysetreni, co jeste nemam. Je fakt, ze mam vadne drzeni tela, jako skoro kazdy, jednou za cas si necham napsat fyzioterapii, pak i nejakou dobu cvicim a snazim se a pak z toho zas vypadnu:(, zacinam opet cvicit s jogou. Barefoot boty zvazuju, asi poridim na jare.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama