Migrény, únava a pořád na hromadě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zzuza
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 09.10.18 22:33
Migrény, únava a pořád na hromadě. Máte někdo zkušenost?

Ahoj, v poslední době se cítím tak na 80 let (je mi 33). Mám dvě malé dětí (2,5 a 5,5 roků), starší chodí do školky (kde ale nespí, vyzvedávám po obědě), manžel pracovně vytížen a stará se o rekonstrukci domu. Tedy na děti a vše s nimi spojené jem víceméně sama. V poslední době (cca od roku malé) mám různé zdravotní problémy. Zhoršily se mi migrény (mám každý týden, léčím se na neurologii, zatím bez většího úspěchu), jsem večně unavená, trápí mě ekzém, akné plus angíny (za posledních pár měsíců již třetí antibiotika). Celkově se cítím bez energie, bolí mě záda, nohy. Štítnou žlazu mám ok, na imunologii jsem vyšetřená a nic zvláštního, krevní obraz atd. v pořádku. Loni mi zemřel otec (byl po težké mrtvici), do toho mamka se léčila s vážnou nemocí…naštěstí zachyceno včas. No…cítím se hrozně. Přemýšlím, zda je to jen psychika plus celkové vyčerpání vším možným nebo zda ještě podstoupit nějaké vyšetření. Už se cítím jako hypochondr. Neřešily jste některá podobný stav? Nenapadá vás, co ještě podniknout, abych se cítíla lépe?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sabinka098
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 09.10.18 22:37

Ahoj řešila měla sem to stejně a u mě to byla psychika.Migreny mám pořád pride my každodenně.Bez prášku nefunguju.

Uživatel je onlinerůžový achát
Kelišová 5011 příspěvků 09.10.18 22:39

Strava, odpočinek = dostatek spánku ( při dětech sci-fi), důležité vitamíny , !zastydlé nosní dutiny!

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 09.10.18 22:40

Potřebujete si primárně odpočinout, vyspat se a překopat denní režim tak, abyste regenerovala.

Už takhle vám zátěž a nezpracovaný žal škodí na zdraví. Pokud i to nadále potáhnete silou navzdory tomu, že si tím škodíte, tak to z obtíží sice hnusných, ale se slušnou prognozou dotáhnete na daleko horší onemocnění.

Začněte tím, že starší dítě bude chodit do školy na celý den a případě i malého zkuste upíchnout alespoň na jedno dopoledne v týdnu. A to dopoledene nenaplňte domácností a resty, ale povinně a cíleně péčí o svoji pohodu - tělesnou a duševní.

beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 09.10.18 22:41

Pises, ze krevni obraz,ok, tipuji, ze zelezo ti kontrolovali, ale koukni, zda kontrolovali I vitamin D…Mozna bych zkusila ten a taky rybi tuk. Mozna banality, ale souvisi s imunitou a tim ekzemem :think: a ublizit ti to nemuze :think:

zzuza
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 09.10.18 22:46

@Ou No tak nějak cítím, že můžu dopadnout špatně…jen jsem moc měkká, syn ve školce spát nechce a dělá scény a výsledek je ten, že ho beru „po o“ a pak za dvě hodiny vracím zpátky do školky na kroužek. Málá je mamánek. Ale tak nějak cítím, že v prvé řadě musím být teď v kondici já, děti to beze mě chvíli přežijí.
Byla jsem nedávno s kamarádkami na wellness, tak dobré, ale po návratu zase návrat do starých kolejí.

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 09.10.18 22:46

jinak ze zdravotních věcí - byla si i na alergologii a máš vyloučené potravinové nesnášenlivosti?

zzuza
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 09.10.18 22:47

@beruska9 Ano, železo ok. Vitamín D zkusím, díky. Teď jsem začla brát hořčík, tak třeba taky trochu pomůže.

zzuza
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 09.10.18 22:47

@růžový achát na záněty dutin trpím také … měla jsem v nich pneumokoka, hemofila, přeléčeno antibiotiky.

zzuza
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 09.10.18 22:49

@Ou Ne, to mi nedělali…jen pyly a roztoče. Na některé druhy roztočů alergii mám. Ale ty potraviny bych měla taky zkontrolovat, že?

zzuza
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 09.10.18 22:49

@sabinka098 A co berete na ty migrény?

Kelišová 5011 příspěvků 09.10.18 22:57

Mě ted třeba permanentně bolî hlava a vím, že to mam od dutin, tak jsem začala spat v čepici, nahřejvám leb soluxem a vyhýbám se průvanu.

Příspěvek upraven 09.10.18 v 22:58

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 09.10.18 22:57

@zzuza jo - ty příznaky by mohly ukazovat na to že se možná rozjela do té doby bezpříznaková celiakie.

MartinaIrena
Extra třída :D 10237 příspěvků 09.10.18 23:00
@růžový achát píše:
Strava, odpočinek = dostatek spánku ( při dětech sci-fi), důležité vitamíny , !zastydlé nosní dutiny!

Přesně.Problem únavy je, že s malýma dětma si člověk prostě za celý den nesedne. Takže i ty nemoci vlastně přechází, místo aby je vyležel. A ta únava je jen důsledek.
A 3× ATB to je pro tělo takový zápřah, že se z toho dává organismus do kupy x měsíců.

Kelišová 5011 příspěvků 09.10.18 23:03

Jinak ještě bych se zaměřila na střeva,, ta mohou za spoustu otravnejch příznaku, takova ulcerozní kolitida atd..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >