Migrény v těhotenství, co zabírá?

376
28.11.20 19:28

Migrény v těhotenství, co zabírá?

Ahoj holky, jsem teprve v prvním trimestru, už od dětství trpím na silné migrény, nosím brýle, je to dané i hodně zrakem, máme to v rodině.

Teď v těhotenství nechci brát jakékoliv prášky, tak zkouším kávu s citrónem, co mi kdysi trošku pomáhala (ovšem káva se má také omezit), colu s citrónem, ale na silnou migrénu to opravdu není, tak co jiného? Zkouším se jít projít ven, vyzvracet se, jíst zdravě, ale migrény jsou šílené…

Co zabíralo v těhotenství případně Vám? Moc díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
207
28.11.20 19:31

Já mám od Justu takovou tycinku roll on kde je namixovanych nejakych 31 bylin, tim potiram spanky, zatylek, temeno, pak pbklady, tma, klid. Nastesti me migreny brzy opustily, ted me kupodivu vubec hlava neboli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.11.20 19:33
@nikive píše:
Já mám od Justu takovou tycinku roll on kde je namixovanych nejakych 31 bylin, tim potiram spanky, zatylek, temeno, pak pbklady, tma, klid. Nastesti me migreny brzy opustily, ted me kupodivu vubec hlava neboli.

Děkuju mrknu, já potírám zase alpou i zátylek, je to docela příjemné, chladivé.. Jinak tma a klid…

Opustily? Tak to závidím…! Na migrény jsi před těhotenstvím netrpěla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
28.11.20 19:44

Nic… Soucitim :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
28.11.20 19:49

Nezabere nic, bohužel. Teď jsem podruhé těhotná a mám pocit, že mám permanentní migrénu, která je sem tam přerušená pár dny klidu. Je to na palici, ale částečně mně pomáhá čerstvý vzduch, takže procházky a doma pořád větrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18206
28.11.20 19:54

Silný kafe, mokrej hlavu na čelo a na zátylek a jít spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
28.11.20 19:59
@Bajina.P píše:
Děkuju mrknu, já potírám zase alpou i zátylek, je to docela příjemné, chladivé.. Jinak tma a klid…Opustily? Tak to závidím…! Na migrény jsi před těhotenstvím netrpěla?

Spíše na silné a časté bolesti hlavy než na migrény. Ale měla jsem bolesti tak 6/7 dní. Teďje to fakt skoro 3/30.zatopořád zvracím. Hold musíme to vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
28.11.20 20:05

Pokud to je opravdu migréna *ne jen bolest hlavy, tak triptany. Ty se v tehotenstvi muzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
28.11.20 20:11

Me zabiraly masaze..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.11.20 20:31
@mackA159 píše:
Nic… Soucitim :hug:

Děkuji! :hug:

@Froseth Ten vzduch mi zabírá také, mám migrénu tak 3× týdně pořádnou a to většinou právě, když přijdu z venku, venku je to fajn… :/ Tak se drž, ať se ti potíže zmírní, je to vážně otrava!

@Janli To kafe se snažím omezovat, ale s citronem to někdy zabere než to nevyzvracím… Nicméně díky!

@Mija99 Prosím jaké konkrétně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
28.11.20 20:33

Chodila jsem k cinskemu maserovi, byla to masaz obliceje i hlavy, sice jsem pak byla cela flekata na nekolik hodin, ale bylo to jedine co mi zabiralo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
28.11.20 21:41

@Bajina.P Mám to taky tak, jak dojdu z venku, tak nastává vždycky zhoršení. Proto opravdu důkladně dbám na pravidelné větrání. Musím zaklepat, teď už mám celý týden klid :D Děkuji, tobě taky přeju, ať se to zlepší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14727
28.11.20 21:57

Nic, taky to znam. Migrény před těhotenstvím, během a pokračují i nadale po. Těhotenství bylo peklo, kdyz bylo opravdu zle, treba 5dnu a zvracení, omdlévání a tak vzala jsem si Paralen, ale jinak jsem většinu času lezla po zdi bolestí. Navic Colu jsem nesměla kvuli těhotenské cukrovce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
30.11.20 13:10

@Bajina.P ahoj, znám to, mívám také silné migrény, „jen“ bolesti hlavy tak 2-3× do měsíce, a pak jednou za 2-3 měsíce migrénu, že nemůžu otevřít oči, je mi zle od žaludku, nemůžu spát, nemůžu se hýbat, zjakéhokoli zvyku mi bouchá hlava, nemůžu jíst,…

U mě to má někoik spouštěčů, často to mám protože málo piju a hodně se mi dřív stávalo kvuli nepravidelnému režimu (odpolední šlofík, ráno hodně brzy nebo naopak pozdě vstávat, jít pozdě spát,…) - na ot už si ale oboje dávám pozor a počet migrén se mi hodně snížil. Občas se jí ale i tak nevyhnu.

Obecně se to také snažím zvládnout bez prášků (i před těhu), pomáhá mi to zkusit zaspat, ale to musim v počátku, než se ta migréna rozjede.
Pomáhá mi obecně hodně pít, to kafe s citronem musi bejt silné, ne instantní (překap nebo turek), citron musí být čerstvý. Párkrát mi pomohla horká koupel s EO - eukaliptus a levandule, obě vůně nesnášim, ale tenkrát mi pomohly. v Těhu by ty EO ale také měly být omezeny :-(

Takže sečteno podrtrřeno asi úplně nepomůžu, ale držím palce. Já od těhu testu naštěstí migrénu neměla, ale ono to asi přijde. No netěšim se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat