Mikrodobrodružství - únik ze stereotypu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaM
Stálice 76 příspěvků 22.02.18 23:55
Mikrodobrodružství - únik ze stereotypu

Znáte termín „microadventures“ – neboli mikrodobrodružství? Zaujalo někoho, vyzkoušel někdo na vlastní kůži? Pro ty, které tento termín slyší poprvé – zde jsou web stránky propagátora a zakladatele tohoto životního stylu Alastaira Humphreyse ***. Jedná se o to, že spousta z nás tak nějak ustrnula ve stereotypu, někteří se jen tak nudí, jiní přiměřeně trpí a nějak to prostě přežívají, další jsou skoro ochotní to všechno zabalit (teď mluvím spíš o tatíncích) a zkusit výpravu a vyčištění mozku na druhé straně zeměkoule. Microadventures jsou o tom, že malé dobrodružství, které se dá zažít i během jednoho odpoledne či večera mezi dvěma pracovními dny, může měnit život k lepšímu – nové zážitky, dojmy, nestojí to moc, na přípravu to není tak náročné jako výprava do Himalájů. Ve stereotypu trčím už dlouho a téma mě moc zaujalo, ale pořád mi připadá, že je určeno stejně spíš pro tatínky, že ty mamky s dětma (pokud už nejsou ratolesti dobrodružného a skautského věku) si těch dobrodružství stejně moc neužijou. Na webových stránkách je i spousta tipů, ale po pravdě, pro dámy na cestách (teda pro ty opatrnější a méně dobrodružné), mi některé připadají trochu riskantní. Ale je tu i pár tipů, které jsou rychlé a dosažitelné pro každého (psala o nich i spisovatelka a blogerka Bára Šťastná), ale pokud vás toho napadne víc, sem s tím!

• Přespat venku – třeba i ve stanu na zahradě
  • Přejet svou stanici a dojet o pár stanic dál, či na konečnou, kde to ještě neznáme
  • Jít podle kompasu třeba deset kilometrů stále na sever, ať to vede kudy chce …

Nějaké tipy?
Jinak pěkný konec zimy a krásné jaro všem :)

edit admin - propagace

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

selia
Ukecaná baba ;) 1888 příspěvků 23.02.18 00:05

Jít si odpoledne zdřímnout a děti nechat, ať dělají, co chtějí :D

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 00:11
@selia píše:
Jít si odpoledne zdřímnout a děti nechat, ať dělají, co chtějí :D
:palec:

Jindriska88
Kecalka 187 příspěvků 23.02.18 00:22

Potkat turistickou značku a prostě se po ní vydat bez vědomí kam vede.

Vyhlídnout si obec, kterou neznám a celou ji obejít s kočárkem.

Uvařit jídlo podle receptu, který bych si normálně nevybrala z důvodu náročnosti ingrediencí.

Zmizet z domu na dvě hodiny bez nutnosti dát vědět.

Zkusit se stravovat jeden den jen s přikrmy :D.

ejhle
Závislačka 2777 příspěvků 23.02.18 00:24

@selia ty jo. To udelam jednou a uklid toho bordelu by byl megadobrodruzstvi :lol:

KalamityJohn
Kelišová 5619 příspěvků 23.02.18 00:34

Sednout na motorku a jet kam mne napadne.

Jit na jeleny.

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 23.02.18 01:41

@selia :lol: :lol: :)

katuska1984
Kecalka 288 příspěvků 23.02.18 02:46

@selia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lenka_Hal
Závislačka 4186 příspěvků 23.02.18 04:20

Muj nej :srdce: vylet do Adirondacku do mist, kde uz clovek moc dalsich lidi nepotka a prespat tam pod sirakem. Letos poprve beru starsiho syna. Rikam tomu Into the wild…Vylety obecne se syny do lesa…vezmu mapu, nekde pichnu prstem a jedem zkoumat, Jak to tam vypada. Letos mam v planu velke otuzovani. Plavani v jezere neukoncim na podzim, ale az nekdy s prvnim ledem…ovsem, zdrimnout si a nechat deti, at delaji co chteji, na to nemam :think: :mrgreen:

elibro
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 23.02.18 07:21

Na vycházce vyrazit neznámou ulicí nebo popojet na blint o kousek dál.

Dát si nějakou denní / týdenní výzvu - chodit bos, jíst jen hůlkami, nesahnout na mobil…

Udělat jídlo na ohni.

Dát se do řeči s někým cizím a nejlépe podivným.

Vrhnout se do něčeho, co normálně nedělám - jít běhat, když nejsem běžec, namalovat obraz, když nemaluju…

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 23.02.18 07:25
@selia píše:

Vyzkouseno :oops: 8)

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 23.02.18 07:32

S prvnim ditetem jsem casto delala to, ze jsem autem zajela do nejakeho mesta/vesnice a tam pak sla na prochazku.
Ve stanu na zahrade jsme spali, respektive manzel s detmi. Mne se taaak nechtelo, kdyz postel byla blizko. :mrgreen:
Varim/pecu s detmi a necham je at to dopadne, jak to dopadne. Uklizime spolu… No nekdy sama' kdyz se zda, ze to je nekonecny.
Dobry tema, budu cist dal, co delate ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 07:33
@KalamityJohn píše:
Sednout na motorku a jet kam mne napadne.Jit na jeleny.

Jojo, to jsem si takhle jednou vyjela z Chicaga, ze se projedu kolem reky Mississippi. Zkoncila jsem v New Orleans. To uz asi s detma moc nepujde, co? :think:

beeerush
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 23.02.18 08:26
@selia píše:

Taky jsem vyzkoušela. Paradoxně žádný bordel a hádky, asi vycítily, že toho šlofíka fakt potřebuju :)

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1936 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 08:29

Prespavani venku v lese jsme praktikovali uz pred detma a pak i s malým, pristi rok to ceka i tu mladsi :lol: Letos ji jeste nebude v lete rok, tak nevim jestli to dame, spis ne..my teda stan nevozime, jen kdyz je nejista predpoved, spali jsme vzdy pod sirakem max. strechou z celty. Syn to miluje - prvne s nama byl v roce, ale je cervnovej, mala bude mit rok az v zari…takze s tou bych spis zustala nekde na baraku a at si jdou do lesa spat chlapi:-) Jeste v 7.a 8.mesici jsem to dala naposledy loni v lete, bylo teplo:-) Ale teda uz ve stanu - byli jsme u vody, tam je vzdycky chladneji. Kdyz jsem byla se psem na veterine, sli jsme pak domu (z jine ctvrti) pres pul mesta pesky a objevili pekne jezirko v lese (mala byla v brise a starsi u babi), nebo nas s sebou vzal tata na vylet, kdyz mel prac. jednani v jiném meste, kde bylo neco zajimaveho. Je fakt, ze co mame mimco, tak to stereotyp je a moc moznosti z úniku neni, krome prochazek s kocarem jinde nez obvykle (vetsinou chodime tak akorat do skolky ze skolky s brachou, max. pak se psem jeste), ale uz se tesim na jaro a na vylety, pres zimu s miminem to moc nejde, protoze kvuli psovi jsme vzdycky jezdili spis do prirody a kde ji pak v lese budu prebalovat :think: Tak se aspon snazim nechodit porad stejnou trasu a obměňovat to, sejit se nebo kocarkovat s kamaradkama, chodit na cvičení Fitmami a i s malou na Fit mimi, abysme mely zmenu, pak pesky domu…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Plnovous je znakem islamistů? Tady je 7 důvodů, proč je lepší než knír!

„Plnovous je trend vycházející z koránu, je znakem islamizace a svědčí o... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama