Mikropůjčka od zapla

29.9.19 14:30

Mikropůjčka od zapla

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s mikropůjčkou od zapla? Poprvé v životě jsem si nějak nevystačil a před výplatou jsem měl nečekané výdaje a tak jsem zkusil Zaplo, což bylo nejrychlejší než kdybych šel třeba do banky a vše tam zařizoval.

Vše proběhlo v pořádku, půjčilo jsem si 7 000 Kč s tím, že nejsou žádné úroky ani poplatky, když zaplatím do 30 dní. Předpokládám, že vše zaplatím cca do 2 týdnů.

Informoval jsem se a za předčasné splacení se nic neplatí navíc, zaplatím jen půjčenou částku.

Bojím se, abych nebyl třeba zanesen do nějakého registru, že neplatím a nenabíhaly někde dluhy. Prý je informace po dobu 3 let uchována v Nebankovním registru klientských informací, ale prý jde jen o informaci, že jsem zaplatil a za 3 roky se smaže.

Po zaplacení požádám o potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti a taky odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Napadá někoho, kde by mohl být ještě problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.9.19 14:42

Stačí si přečíst ty spousty negativních recenzí předem a ne se ptát až potom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.19 14:58
@evulinda79 píše:
Stačí si přečíst ty spousty negativních recenzí předem a ne se ptát až potom

V čem může být třeba problém? Našel jsem totiž spíš jen starší, ale ne novější. I co jsem studoval smlouvu, tak je všechno tak, jak má být, zaplatím přesně co jsem vrátil, vše ostatní mám na 0. Potom jen požádám o potvrzení o bezdlužnosti a nechám odstranit údaje, na to mají formulář.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3359
29.9.19 15:07

@Filip950 jaké problémy řešíš? Ty hodlas neplatit? Nebo o co ti jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
29.9.19 15:08

@Filip950 kdyz k tomu pristupujete takto, tak problem nebude. Spousty negativnich recenzi jsou hlavne od lidi, kteri si smlouvy nectou vubec, v dane dobe nevrati atd. Tam pak jsou poplatky, uroky a dalsi. A na tom ta firma vydelava. Prvni pujcka zdarma je ciste marleting, kde je predpoklad, kdyz bude mit clovek jednu dobrou zkusenost, tak se pak nebude branit tomu si pujcit zase. Jinak v registru budete, ze jste si pujcil a splatil. Ale to budete vzdy, ldyz si nekde neco pujcite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3359
29.9.19 15:10

Nevím co řešíš za registry atd pokud nehodláš neplatit atd. Ono informace o tom že podstive si něco splatil v registru kam jde povinně všechno tak může být i pro tebe plus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3359
29.9.19 15:13

Jinak Zaplo je normální společnost. Stěžují si neplatiči a ti co na půjčku nedostanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.19 15:13

Děkuji za odpověď. Částku samozřejmě splatím, cca týden před splatností, možná i dříve. Jen se spíše obávám toho, aby třeba v registru něco nezanedbali, nevedli mě jako dlužníka a nenaskakovaly někde tak dluhy. V budoucnu další půjčku neplánuji, nikdy jsem nepotřeboval, ale teď to bylo akutní, nečekané výdaje a tak jsem zkusil právě zaplo, kde nabízejí první půjčku zdarma. Nejdříve jsem si pročetl co a jak a smlouva je taky v pořádku a co jsem nyní zjišťoval, tak potvrzení o bezdlužnosti mi také bez problému poskytnou.

Co jsem si nyní zjišťoval, tak si případně můžu nechat i za pár stovek nechat zaslat výpis přímo z registru, jak to tam vypadá a prý tam záznam může mít i pozitivní vliv, že uvidí, že jsem zaplatil včas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3359
29.9.19 15:18

@Filip950 záznamy z registru se aktualizují třeba každých čtvrt roku. Takže okamžitě to tam nebude, je třeba s tím počítat a nepanikařit. Aby to tam neproběhlo vůbec ani za čas tak by musela se stát pouze chyba ale pokud by se stala a to bude výjimečné tak se to dá opravit. Neboj. Potvrzení si můžeš nechat vystavit a schovat si kdyby něco. Na úvěrové společnosti dohlíží ČNB, už to není tak jednoduché získat licenci jako dřív takže podivné společnosti většinou z oficiálního trhu zmizely protože licenci nedostaly. U zapla další půjčky sice nejsou tak výhodné ale když někdo nutne potřebuje tak je to rychle. Důležité je hlídat si termíny a splácet včas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama