Milování po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jitul
Stálice 99 příspěvků 12.03.09 15:30
Milování po porodu

Ahojte maminky, tak nevím, zda je někde ve fóru podobný problém, nemám trpělivost to hledat, ale zároveň se chci trochu svěřit, případně slyšet (číst), co o tom soudíte, máte-li podobné zážitky apod…: jsem teď dva měsíce po porodu, neměla jsem žádné komplikace se šitím, vše se dobře zhojilo a cítím se normálně (dobře)… S manželem jsme dodrželi i šestinedělí, říkala jsem si, přece jen kvůli infekcím a tak, že počkáme. No a počkali jsme a slavná „premiéra“ (nebo dvě) našeho milování nedopadly nejlépe. Měla jsem pocit, že jsem sešitá snad víc, než jsem byla před tím… a taky, přestože jsem upřímně byla vzrušená, úplně suchá. Tím pádem to bolelo mně i manžela, stala se z toho divná a smutná záležitost, takže jsme se oba snažili zlehčit to hovorem o lubrikantech, ale mně zas až tak do smíchu není… Znáte to některá - co s tím? Spraví se to? Jsou to hormony? Díky za rady…

Přečtěte si článek: Jaký je sex po porodu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.09 15:35

Bolest jsem u toho neměla žádnou,a le ta suchost byla asi taky. Fakt jsme to řešili tím lubrikantem. Proč se trápit… :(
My teda ani šestinedělí nedodrželi - to se nedalo vydržet!!! :D

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 12.03.09 15:36

Jitul take jsme dodrzeli sestinedeli,pre­miera :roll: :roll: ,druha popremiera po par tydnem take nic moc.
Take se mi zdalo ze jsem nejak moc sesita(ale nezdalo,ja byla-primar po porodu ze me chtel znovu udelat pannu :lol: :lol: ).Lubrikanty nejak nepomahaji,pak jsme to zkouseli jeste dvakrat ale dostal se tak do pulky a dal ne-proste jsem se nejak nedokazala uvolnit.
Asi je to psychikou,ja u toho dost premyslim-mam spatnou zkusenost kdyz jsem po sestinedeli sla na ko na gyndu tak do mne gyndr narval nasucho zrcatko a od toho oamziku mam blok,no a do sexu se mi nejak nechce.
Ale urcite to par „zkouskach“ pujde :wink:

jitul
Stálice 99 příspěvků 12.03.09 15:41

Díky, snad, nejspíš nám nic jinýho než lubrikanty nezbývá, zatím, taky doufám, že se to nějak poddá, můj porodník byl velmi pečlivý a na šití se měl ptal ještě před propuštěním z porodnice, zřejmě si dal dost záležet.Nejspíš tam mám nějaký speciální ozdobný steh, škoda, že tam nevidím :roll:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 12.03.09 15:47

No suchost je normální v době kojení, takže mazat mazat mazat :wink:
Lubrikant existuje, tak proč ho nevyužít ne?
Sešitá být víc nemusíš, ale stehy to prostě zpěvnily a chce to postupně uvolnit. Pokud máš čas, chuť a náladu, můžeš to zkoušet olejíčkem masírovat, aby se postupně jizva uvolnila.
Chce to prostě čas, hraje roli i psychika, únava a spousta dalších věcí.
Nu první bezbolestný a plně uvolněný sex po porodu jsem měla snad až někdy po půl roce, jestli ne později. Ono totiž, když to bolí, tak pak příště, se už člověk bojí, že to bude bolet a tím se neuvolní a to je koloběh :oops:
Každopádně mazání opravdu dost pomůže.
Lubrikanty jsou buď na bázi vody,nebo silikonové.
Silikonové jsou dražší, ale mám pocit, že ho není potřeba tolik a „funguje“ dýl.

jitul
Stálice 99 příspěvků 12.03.09 15:53

Mazat mazat mazat :) Tak to se vrátíme k masáži hráze, což jsme prováděli před porodem, aby mě nestřihli -to je docela sranda, prevence, která se nezdařila se stává po porodu nutným opatřením. Navíc manžel je masér, takže bude mít večer další šichtu :)

suvik
Nadpozemská drbna 26504 příspěvků 12.03.09 18:04

Ahoj, já sice ještě nejsem po porodu, ale jen ze zajímavosti jsem nakoukla a chtěla bych se připojit k dobré zkušensoti se silikonovým lubrikantem. Mám Doer silikonový lubrikant, je to malinká lahvička za cca 120 Kč a je to nebe a dudy oproti normálnímu. Tento je mnohem lepší, sice po tom se cítíš pocitově jakoby, že je mastnější a musíš ho pak trošku déle smývat, ale je to fakt super! Tak zkuste, určitě to pomůže (ne, nejsem dealer tohohle výrobku :-) ).

jitul
Stálice 99 příspěvků 12.03.09 18:20

Tak to díky za tip, protože v tomhle já se vůbec nevyznám. No, je vidět, že každá životní etepa s sebou nese jisté „obohacení“ :lol: To se dá koupit běžně v drogérii nebo musím do nějakého obchodu s erotickými pomůckami. To si totiž neodvedu úplně představit, jak tam vjedu s kočárkem a začnu se pídit po mazadle :)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.09 18:46
milovani po porodu

no tak to presne popisujes situaci po mem prvnim porodu. Po case se to zlepsilo, ale ten zacatek byl vazne neprijemny. Byla jsem kvuli komplikacim sesita opravdu hodne. Uplne to vyresil teda v mem pripade az druhy porod, tentokrat jsem sesita opravdu profesionalne a hned „poprve“ to bylo fajn. Drzim palce, at je to u tebe taky brzo ok!!

suvik
Nadpozemská drbna 26504 příspěvků 12.03.09 19:14

Jitul nejlépe v lékárně, oni to asi nebudou mít skladem, ale vůbec si nemusíš připadat jak blbec, prostě jim řekni, jestli by ti to neobjednali a oni objednají do druhého dne.

vypadá to takhle:

http://www.lekarna.cz/…/v/40064.jpg

a dívala jsem se, že přesný název je Doer medical silk a je toho 30 ml.

Já to mám taky z lékárny. Přišel nám jeden navíc, tak jsem si ho vzala domů a zjistila, že je fakt lepší. A mám ho už docela dlouho…

jitul
Stálice 99 příspěvků 12.03.09 19:20

Díky holky, ono je to hned nějaké snadnější na „přijetí“, když se člověk dozví, že není úplnej exot, že to trápí i jiné… To ne, že bych to někomu přála, však víte, jak to myslím. Vyberu si nějakou sympatickou lékárnu s malým provozem :) abych :oops: celá nezrudla a fronta za mnou by si mě vychutnávala…

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 12.03.09 19:23

Já zatím nemám po porodu, ale chci jen říct, že lubrikant není žádná prohra, nebo jak to lépe nazvat. Já jsem dole suchá pořád, ať jsem vzrušená nebo ne, takže už několik let s manželem mažeme. Zkoušíme všechno možný (mimochodem Suviku dík za typ, ozkoušíme :) ), sice se tím pádem sex odehrává téměř výhradně v ložnici, protože gel je v nočním stolku, ale díky bohu za něj.

Mimochodem, nevyrábí se nějaké jednorázové balení, jako třeba v pytlíčku jedna dávka? Někdy by to mimo postel byla i fajn změna :wink:

suvik
Nadpozemská drbna 26504 příspěvků 12.03.09 19:24

Jasně Jitul, mě se taky ulevilo, když jsem to tenkrát pořešila s mým mužem, teď už mi to nepřijde trapný, když vím, že jemu to nevadí, prostě to berem tak, že někdy to jde, někdy ne, tak proč si nepomoct. Napiš si to na papírek, aby věděli přesně, co myslíš a není problém :-).

Sexu zdar! :wink:

suvik
Nadpozemská drbna 26504 příspěvků 12.03.09 19:27

Ono je právě dobrý, že tohle je takový malinký, takže si člověk nepřipadá, když to někam potřebuje převézt jakože tahá celou obr tubu něčeho poněkud delikátního že jo. Já už jsem přemýšlela, že pořídím ještě jeden, protože často jezdíme k našim (a když ho zapomenem vzít, jsem celá nesvá :lol: :lol: ). Tohle navíc není na první pohled poznat, co přesně to vlastně je, mě to připadá jak inhalátor na svěží dech, co někdo nosí v kabelce 8) :lol:

jitul
Stálice 99 příspěvků 12.03.09 19:28

Díky Suviku, máš pravdu, papírek bude fajn, jen doufám, že to lékárník nebude nahlas hláskovat… :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >