Milovat, nebo jen mít rád?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 09:37
Milovat, nebo jen mít rád?

Co myslíte? Je lepší prožít život s někým koho budete milovat, ale vzdáte se svých snů, potřeb a budete chodit domů nevyrovnaní? Nebo prožijete život s někým koho nebudeš milovat, budete mít pouze rád, ale splníte si své sny a budete přicházet domů vyrovnaní? ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 26.12.18 09:42

V tom prvním případě to zřejmě není vzájemné ta láska. Mě můj chlap podporuje v mých dnech a cítím se s ním vyrovnaně. A přijde mi to ve vztahu normální.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 26.12.18 09:43
@Anonymní píše:
Co myslíte? Je lepší prožít život s někým koho budete milovat, ale vzdáte se svých snů, potřeb a budete chodit domů nevyrovnaní? Nebo prožijete život s někým koho nebudeš milovat, budete mít pouze rád, ale splníte si své sny a budete přicházet domů vyrovnaní? ????

Nevybrala bych si ani jednu variantu. :think: zivot je prilis kratky na to, abys ho zila jen napul. Radsi bych byla sama a plnila si svoje sny - pokud budes spokojena a otevrena, prijde i ta laska. :kytka:

terien
Echt Kelišová 9064 příspěvků 26.12.18 09:47

Pro mě má „mít rád“ větší hodnotu než zamilovanost. Milovat je krásná věc a každý by to měl zažít, ale upřímně k životu to moc není. Člověk je jak zfetovaný, mozek moc nefunguje, kolikrát tě to dostane úplně jinam než původně chceš,… Žít s někým koho má člověk „jen“ rád je naopak svobodnější, paradoxně s tím vybudujes mnohem hodnotnější vztah.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 26.12.18 09:49
@Anonymní píše:
Co myslíte? Je lepší prožít život s někým koho budete milovat, ale vzdáte se svých snů, potřeb a budete chodit domů nevyrovnaní? Nebo prožijete život s někým koho nebudeš milovat, budete mít pouze rád, ale splníte si své sny a budete přicházet domů vyrovnaní? ????

Nejlepší je prožít život s někým, koho miluji, s kým si splním své sny a budu chodit domů vyrovnaná :kytka:

warita
Echt Kelišová 9070 příspěvků 26.12.18 10:00
@terien píše:
Pro mě má „mít rád“ větší hodnotu než zamilovanost. Milovat je krásná věc a každý by to měl zažít, ale upřímně k životu to moc není. Člověk je jak zfetovaný, mozek moc nefunguje, kolikrát tě to dostane úplně jinam než původně chceš,… Žít s někým koho má člověk „jen“ rád je naopak svobodnější, paradoxně s tím vybudujes mnohem hodnotnější vztah.

souhlasim.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 26.12.18 10:02
@terien píše:
Pro mě má „mít rád“ větší hodnotu než zamilovanost. Milovat je krásná věc a každý by to měl zažít, ale upřímně k životu to moc není.Člověk je jak zfetovaný, mozek moc nefunguje, kolikrát tě to dostane úplně jinam než původně chceš,… Žít s někým koho má člověk „jen“ rád je naopak svobodnější, paradoxně s tím vybudujes mnohem hodnotnější vztah.

To si pleteš s naprostou ranou zamilovaností. Žít s někým dlouhá léta a milovat ho, neznamená, že je člověk jak zfetovaný. Já si třeba nedokážu představit, že bych si vzala někoho nebo s ním byla ve svazku, koho nemiluji.

Pájinka25
Závislačka 2887 příspěvků 26.12.18 10:09
@Kočičí duše píše:
Nevybrala bych si ani jednu variantu. :think: zivot je prilis kratky na to, abys ho zila jen napul. Radsi bych byla sama a plnila si svoje sny - pokud budes spokojena a otevrena, prijde i ta laska. :kytka:

Přesně tak…tohle dělám já. Nechápu ženský, co musejí mít za každou cenu chlapa, protože si bez něj připadají méněcenný a tak berou každého, kdo projeví zájem, i když třeba v tom žádný city nejsou. Měla jsem chlapa, byl tzv. ideální. Spolehlivej, peníze uměl vydělat, o rodinu se postarat, byl zabezpečenej, neměl žádný dluhy..... zkrátka by ženská mohla olíznout všech deset.........ale na druhou stranu to byl despota, co si představoval, že budu dělat jen to co on chce, jíst, co on uzná za vhodné, koníčky, které jsem měla já, ale on ne, tak byli špatné a zbytečné.....­............tak­že co s ním???? Teď jsem sama a se synem provozujeme vše, do čeho on nám neustále kecal........­......a je mi neskutečné fááááájn :mavam: :) :potlesk: :dance:

Tichošlápek
Extra třída :D 11616 příspěvků 26.12.18 10:10

Za mne to druhé, láska se dle mého dost precenuje. Ve vztahu hledám trochu jiné hodnoty, vzájemnou podporu, úctu, zbruba stejne životní představy, toleranci.

hanullllka
Stálice 70 příspěvků 26.12.18 10:11

O tomhle jsem hodně přemýšlela a myslím si, že každá zamilovanost jednou vyprchá nebo se změní. Ale hormony se zklidní a z bouřlivé zamilovanosti se postupem let stane něco jiného. Do téhle fáze jsem ještě nedošla, takže nedokážu říct co :D Některé páry se odcizí a některé vztahy jsou pevnější, ale pokud to funguje, tak podle mě nemá cenu hnát se za splašenými hormony, protože za pár let bude člověk tam, kde začal, teda za předpokladu, že to proběhne dobře. Ale záleží na situaci. Zase jenom od začátku mít pouze rád nemusí stačit a milovat někoho s kým to není k životu, to dlouhodobě prostě nejde. :think: Tohle je pouze filozofická úvaha, kde chybí proměnné jako děti, společná minulost, atd., ale kdyby zakladatelka stála na začátku a rozhodovala se do kterého vztahu jít, tak řeknu ani do jednoho. Jestli se rozhoduje, jestli zůstat nebo odejít, tak bych řekla zůstat, alespoň prozatím.

Ginella
Kecalka 156 příspěvků 26.12.18 10:19
@Kfětoslava píše:
To si pleteš s naprostou ranou zamilovaností. Žít s někým dlouhá léta a milovat ho, neznamená, že je člověk jak zfetovaný. Já si třeba nedokážu představit, že bych si vzala někoho nebo s ním byla ve svazku, koho nemiluji.

Vidím to stejně. Zamilovanost a láska je velký rozdíl. Nechtěla bych prožít život s někým koho nemiluju.

Zakladatelko: ani jeden vztah, který popisuješ není pro mě lepší. Pokud tě miluje, tak tě bude podporovat.

Edit: odeslalo se mi to dřív než jsem chtěla. :mrgreen:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 26.12.18 10:34
@Anonymní píše:

A moznost milovat a plnit si sny nelze?a byt vyrovnany sam o sobe? :think:

Lalelale
Závislačka 3140 příspěvků 26.12.18 11:08

Obě možnosti jsou naprd. Měla jsem kamarádku, co úplně bezhlavě milovala chlapa, který ji ne. Byl to toxický vztah, co z ní udělal úplnou trosku a naše přátelství nakonec skončilo tím, že ona se úplně uzavřela před světem. Jak dopadla nevím. No a druhá možnost je podle mě dokonalý příklad „není to na rozvod, manžel je hodný, ale já toužím po milenci, protože mi něco chybí“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 11:37

@hanullllka
Jsem na začátku, teprve po roce vztahu. Navíc je mi jen 20let. A hrozně ho miluju, ale jsem hrozný živel, ráda vztanu kolem půl 10 vyskočím z postele plná radosti a plánuju co v ten den zrovna prožiju. A můj přítel pracuje z domova, tudíž v týdnu spolu nikam nechodíme a já každý týden plánuju kam se spolu o vikendu podíváme. A když to přijde tak mi vynadá, že je unavený a chce spát alespoň do 13:00. A když si chci k němu lehnout abych to vydržela s nim počkat, chci se logicky přitulit a na to mi řekne. Jestli chceš abych vstal dřív tak se ke mě ale netul ať se mohu vyspat. Hrozně mě to pak mrzí kor když jsem živel a tulící maniak. Navíc pracuje z domova sám na sebe a úplně mu to nejde , … zachvilku tak jako tak bude muset jít do práce. Ale na to řekne že nebude podporovat systém. A u mě se naskytuje otázka, jak se uživí ? Já nechci jednou dopadnout tak že budu živetlka rodiny, podle mého by to měl být muž. Jsem tak vychovaná. (On má věk 27) = A proč píšu o tom mít někoho rád? Vím že by byl někdo kdo by mi splnil vše, nebo aspoň by chtěl také semnou jezdit a tak nadšeně plánovat. I penízky vydělat atd..... ale tím že miluji svého přítele. Nemohu si představit že by se mi povedlo zamilovat i jinde. :pensive:

teerax
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 26.12.18 11:52

ani jedno. První teda neni láska a mít pouze rád by mi nestačilo, no možná v důchodu jo.

Jinak radši sama, nepotřebuju mít někoho za každou cenu a žít napůl.

Ale pravda je, že se říká, že pro manželství a soužití je často perspektivnější mít jen rád. Když někoho člověk miluje, tak je i mnohem zranitelnější, že. Pokud má jen rád, tak toho asi dokáže víc tolerovat, protože ho to prostě tolik netankuje.

Ale myslim si, že většině lidem, co mají jen rádi, bude to „něco“ celý život v tom manželství chybět. Už jsem si hodněkrát ověřila, že člověk sice na jednu stranu touží po pohodlném, klidném, spokojeném životě, ale nakonec tak často šťastný neni. Mě by láska chyběla, i kdyby byl jinak chlap miliónový. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >