Milovníci fialek, prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simonea
Kecalka 133 příspěvků 12.02.18 16:30
Milovníci fialek - prosím o radu

Ahojda, proč má prosím fialka zahnědlé části listů? Nepřelévám, není na sluníčku…obě fialky mají stejné podmínky a jen jedné hnědnou listy. děkuji

Reklama

Reakce:

LadySi
Echt Kelišová 7868 příspěvků 12.02.18 16:35

@Simonea Ahoj a vypěstovala sis je sama nebo koupila? Hnědé listy bud zahnilé, spálené od slunce, každá fialka je jinak citlivá, zkusila bych jí přesadit a podívat se na kořeny, jestli není něčím napadená, mrkni ze spodu listu. Pokud se ti to nepodaří odstranit, tak si ulom nenapadnuté lístky a znova rozmnož.

Annne
Závislačka 2572 příspěvků 12.02.18 16:40

Fialku musis polievat odspodu, naliat vodu do podmisky a ona si tu vodu vytiahne. Mala som tri fialky, polievala som ich zhora, mali tiez hnede listy, aj ked som nedavala vela vody a postupne vsetky vyhnili. Potom mi jedna suseda poradila, ze fialky treba polievat zospodu,…a fakt to ucinkuje, mam novu fialku a je stale krasna.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 12.02.18 16:43

@Simonea Ahojky, také pěstují fialky. Mě to teda dělají normálně. Ty spodní listy jakoby zhnědnou, uvadnou. Ze středu rostliny zase rostou nové a zdravé. :) každá rostlina je jinak náchylná. Takže se nebudou všechny chovat stejně. Pokud je ze středu rostlina zdravá a nějak extrémně nehnědne tak bych to nechala. Já zalevam tak jednou 1× za 3 týdny. Když chci aby nakvetla, tak přestanu zalevat úplně a dám ji jen když začne vadnout. A vše hlavně jen do misky
:)

janablizkova
Kecalka 324 příspěvků 12.02.18 17:00

Také pěstuji fialky zalévám jen ze spodu když už je moc rozrostlá myslím jako že má takové tvrdé stonky tak si sama rozmnožím. A jednou za čas zalévám slepičím hnojivem dostane se normálně koupit.

lucynka25
Kelišová 6988 příspěvků 2 inzeráty 12.02.18 17:09

@Simonea zalívat jen ze spodu, na list nesmí přijít voda..to by mohlo být ono :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama