Reklama

"Miluji své děti stejně, ale každé jinak"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Limi123
Závislačka 3010 příspěvků 30.07.18 23:42
"Miluji sve deti stejne, ale kazde jinak"

Mile maminky,

Zakladam tema jen tak pro zajimavost.

Nez se mi narodil druhy syn, procetla jsem spoustu diskusi o tom, zda maji maminky rady vsechny deti stejne. Ja jsem si nepripoustela, ze by to mohlo byt jinak, ale bavilo me cist si, jake to je. Velmi casto maminky psaly, ze sve deti miluji vsechny stejne, ale kazde jinak. Rikala jsem si, ze to tak asi budu take mit.

A ono to tak neni. Ja sve deti miluji proste STEJNE. Vubec bych nerekla „…ale kazde jinak“. Proste naprosto rovnocenne, stejne, bez rozdilu. Ja je nemam rada za neco, nebo kvuli spolecnym zazitkum, jak psaly maminky v jinych diskusich. Ja je proste mam rada jen tak, za nic. A to jsou NAPROSTO rozdilni, dokonce jeden byl velmi narocne dite a druhy od narozeni smisek. A stejne to u me nehraje zadnou roli.

Chtela jsem se zeptat, mate to nekdo take tak? Jak muze mit nekdo rad deti „stejne, ale jinak?“

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 30.07.18 23:57

@Limi123 Děkuju ti za tenhle příspěvek. Zrovna tohle téma řeším. Prvního syna miluju tak, že si zatím neumím představit, že budu moct milovat ještě někoho někdy tak silným citem. Teď čekám druhého syna a jsem zvědavá, jak to bude. Ale rozhodně s tebou souhlasím, že miluju bezpodmínečně. Nejde milovat za něco, láska není podmíněná. Doufám, že i druhého budu milovat stejně. Aspoň syn mi to říká, když mu říkám, že on je to nejcennější, co mám. Vždycky řekne: to nemůžeš říkat, přeci máš v bříšku ještě brášku. Takže on už si ten cit vybudovat, kdežto já si myslím, že u mě nastane, až miminko uvidím. Syna jsem taky začala milovat až když jsem ho viděla naživo :-)

Limi123
Závislačka 3010 příspěvků 31.07.18 00:01

@Pucalkovic Amina To je krasne, co ty deti nenapadne :srdce:

U nas starsi (dvouletak) miluje brachu take neuveritelne moc uz od narozeni. Je to krasne. Snad jim to vydrzi :mrgreen:

AnnaNuvoletta07
Kecalka 362 příspěvků 31.07.18 00:07

To před vámi smekám a závidím dětičkám takovou maminku. U nás se hrálo na prvorozeného a mě, černou ovci. Jeden má vše a druhý ať se dekuje ze scény. :) Proto chci pouze jedno, nerada bych se jednou přistihla, že dělám něco podobného. Takové věci se bohužel většinou dědí, ani si to člověk nestihne uvědomit. I když z teoretického pohledu nechápu, proč si někdo druhé dítě vůbec dělá když potom není schopen ho milovat jako to první ale s tím asi člověk předem nepočítá či co. :nevim:

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 31.07.18 00:33
@Pucalkovic Amina píše:
@Limi123 Děkuju ti za tenhle příspěvek. Zrovna tohle téma řeším. Prvního syna miluju tak, že si zatím neumím představit, že budu moct milovat ještě někoho někdy tak silným citem. Teď čekám druhého syna a jsem zvědavá, jak to bude. Ale rozhodně s tebou souhlasím, že miluju bezpodmínečně. Nejde milovat za něco, láska není podmíněná. Doufám, že i druhého budu milovat stejně. Aspoň syn mi to říká, když mu říkám, že on je to nejcennější, co mám. Vždycky řekne: to nemůžeš říkat, přeci máš v bříšku ještě brášku. Takže on už si ten cit vybudovat, kdežto já si myslím, že u mě nastane, až miminko uvidím. Syna jsem taky začala milovat až když jsem ho viděla naživo :-)

Napsala jsi to moc krasne :srdce: Ja se asi bohuzel druheho milacka nedockam, ale take mi to bezelo hlavou.

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15229 příspěvků 31.07.18 02:14

@Limi123 já to mám stejně jako ty, ale nevím, zda to není tím, že obě máme ještě ty děti male. Ono když pak ty děti rostou a s každým jsou jiné potíže, tak věřím, že toto může nastat.

O čem v poslední době přemýšlím já je, že jsem hrozně ráda, že obě děti jsou moje. Starší je z mrnete nadšené, ale tu motoriku nemá ještě tak dobrou a často mimco při hlazení nějak zmáčkne, nebo kolem něj běhá a já mám strach, že na něj spadne… Kdyby toto dělalo vyvdane dítě, tak věřím, ze by mě to velmi rozčilovalo a chovala bych se k němu příliš kritický.

vertunka
Závislačka 4552 příspěvků 31.07.18 04:31

Tyjo ja jsem nad tim nikdy nepremejslela. Jak moc mam rada svoje deti 8o. Asi bych se mela na chvili zastavit a zamyslet :andel:.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1870 příspěvků 31.07.18 06:27

Já s jistotou vím, ze obě deti jsou pro me stejne důležité, stejne milované, stejne výjimečné. Jen se starším uz jsem stihla vybudovat nejaky vztah, kdežto s mladším to teprve přichází. Takže miluji je stejne, ale momentálně mam blíž ke staršímu, který je můj parťák.

hanourek
Kecalka 235 příspěvků 31.07.18 06:29

Mam to take tak…nemam ani jednoho z nich radsi. Miluji je stejne. Bez rozdilu. Bezpodminene. A jako kazda normalni mama bych za ne dala zivot :srdce: :srdce: laska se znasobila…ne rozdelila…s tim i strach o ne ale. :hug:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32989 příspěvků 10 inzerátů 31.07.18 06:35

1. Možná jsi nepochopila, jak to bylo myšleno. Své děti miluji taky všechny STEJNĚ.
2. Máš možná děti ještě malé, takže ano, můžu říct asi to, že na každém ze svých dětí miluji něco jiného
3. Kdo má děti již velké, je jasné, že s některým z nich si v některých životních fázích rozumí více a s některými méně a některého ho v některých dobách sejřily více a některé méně.
4. I když děti miluješ stejně, s některým můžeš mít víc různých výchovných řešení a dítě i může nabýt dojmu, že ho nemiluješ. :nevim:

chaela
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 31.07.18 06:39

Já mám taky obe svoje děti rada úplně stejně, opravdu úplně. Ale vyvíjelo se to, řekla bych, že hodně záleží na věku děti. Když byl mladší úplný mimino, co jsme měli doma pár dnů, občas mě propadly myšlenky, že kdybych si musela vybrat, vybrala bych si staršího. A bylo to tím, že s ním jsme byli už dlouho, byl součástí našeho života a nedovedla jsem si představit, že by nebyl. Kdežto mladší s námi byl teprve pár dní, zvyklé nebyl nikdo na nic, naši součástí se stával postupně. Samozřejmě, ze jsem ho milovala, od uplneho zacatku,akorát jsem na něj asi ještě nebyla zvykla, necim, jak to popsat, nechci, aby to vyznell tak, ze deti beru v potaz az po x mesicich nebo tak. Teď po skoro dvou letech bych si za takové myšlenky nafackovala. Absolutně si nedovedu představit, že by tu jeden z nich nebyl, miluju je opravdu naprosto stejně a kdybych si musela vybrat,tak se asi zabiju, protože to prostě nejde.

LenkaN26
Závislačka 3994 příspěvků 31.07.18 06:39

Hele, ono se to vyvíjí i s věkem dětí. Mám dvě dcery, starší 10 a mladší 6. Starší je trochu problémové dítě, děsný flákač, ale zase je to už taková parťačka na pokecání. Mladší je ještě taková ňuňací, roztomiloučká, ale zase vztekací… Miluju je obě, ale opravdu každou trošku jinak.

anupati
Kelišová 5642 příspěvků 31.07.18 06:40
@Cuddy píše:
@Limi123 já to mám stejně jako ty, ale nevím, zda to není tím, že obě máme ještě ty děti male. Ono když pak ty děti rostou a s každým jsou jiné potíže, tak věřím, že toto může nastat.O čem v poslední době přemýšlím já je, že jsem hrozně ráda, že obě děti jsou moje. Starší je z mrnete nadšené, ale tu motoriku nemá ještě tak dobrou a často mimco při hlazení nějak zmáčkne, nebo kolem něj běhá a já mám strach, že na něj spadne… Kdyby toto dělalo vyvdane dítě, tak věřím, ze by mě to velmi rozčilovalo a chovala bych se k němu příliš kritický.

Jo,tak s tim jsem trochu bojovala ja. Ani ne tak mackani,protoze uz byly vetsi,ale nonstop buzeni mimina,pokrikovani u kocaru,vecer,tris­kani dverma …proste vse co deti delaji bezne. Pak me tim samym ale stejne stvala starsi,kdyz se narodila mladsi a to byla vlastni.Pud chranit toho nejvic zranitelneho? Jinak se svyma detma to mam citove stejne,jako zakladatelka,ale.je fakt,ze nekdy vypadam jako „dve mamy“. Mladsi je totiz nekonfliktni pohodarka a starsi…hodne emotivni,hned do vzdoru…a musim daleko vic a jasne vymezovat hranice. Pak se muze i diteti zdat,ze je mladsi milacek,zatimco na nej … a pritom nevidi,ani nemuze,tu svoji cast,sve chovani…Snazim se o tom alespon mluvit…a mluvit a mluvit…

terinka4444
Hvězda diskuse 66508 příspěvků 31.07.18 07:04

Já si moc neumím představit, jak by láska, a to ani k dítěti, mohla být nějak měřitelná :nevim: Prostě své děti miluju, když se trápí, trápí mě to ještě víc, když jsou šťastné, jsem ještě šťastnější, ale měřit to? To nevím jak. To miluju každé dítě jinak si myslím, že není měřeno jako na sílu toho citu, spíš projev toho citu. A ten je prostě jiný ke každému dítěti, úměrně jeho věku. Mladší je třeba ještě mazlík, starší už mazlit neustále nechce, spíš výjimečně. Láska je neměřitelná a má stovky různých podob.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 31.07.18 07:25
@Tiger-lily píše:
1. Možná jsi nepochopila, jak to bylo myšleno. Své děti miluji taky všechny STEJNĚ.
2. Máš možná děti ještě malé, takže ano, můžu říct asi to, že na každém ze svých dětí miluji něco jiného
3. Kdo má děti již velké, je jasné, že s některým z nich si v některých životních fázích rozumí více a s některými méně a některého ho v některých dobách sejřily více a některé méně.
4. I když děti miluješ stejně, s některým můžeš mít víc různých výchovných řešení a dítě i může nabýt dojmu, že ho nemiluješ. :nevim:

Krásně jsi to vystihla. Matky milují děti stejně v tom smylsu, že by žádná z nich nechtěla být před Soffinou volbou.

Nicméně povahově Ti časem může sednout jedno víc, některé z nich Ti může uchystat komplikovanější životní období (a v tu chvíli se tomu srovnání s tím méně náročným sourozencem asi dost těžke vyhneš a v rámci okamžiku prostě budeš mít to jedno trochu radši).

Taky je asi rozdíl mít dvě děti stejného pohlaví a páreček. Máma k tomu klukovi prostě bude mít ve většině případů časem trochu dál, než k dceři.

Já mám dvě děti, školkové. Na klukovi miluju jeho těžkou logiku, činorodost, jak si umí s věcmi poradit, ale leze mi na nervy svou neústupností, vzteklostí a tím, že se v některých situacích prostě ani trochu nesnaží.
Holka je mazlík, koketa, úžasně snaživá s velmi dobrou vyřídilkou. Ale je taky hysterka, co dělá z komára velblouda a její uječené hysteráky a ponocování jsou pro rodiče lahůdka.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama