Milující, ale vyčerpaná matka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 14:04
milující ale vyčerpaná matka

Ahoj maminky,

předem tohoto mého výjevu musím napsat, že miluju svoje děti! Moc..
Starší holčičce budou brzy 4 roky a dostala se snad do své první dětské puberty, slovo proč, já sama, já to nechci, jíst nebudu jsou na denním pořádku. Začala se více vztekat, občas nestihne na záchod a z milé holčičky se stal malý tyran.
Do toho druhý, téměř roční prcek, který si snad už v děloze řekl a teď ti to dám pěkně sežrat a budu brečet do svých osmnáctin, nebudu spát a budu jen jíst (což by mi až tak nevadilo).
Jako máma jsem se s tím dokázala tak nějak smířit, zvládla jsem bolení bříška, ekzémy, zvracení, vztekání a dalších spooooustu dětských patálií, které jistě znáte i vy.
Jsou ovšem dny (jako je dnes), kdy si říkám, komu ses to proboha upsala?:think:

I když rodina funguje na 100%, i když si dítě spokojeně hraje s autíčkem, proč se cítím tak vyčerpaná a večer padám do mdlob?

stejně příjde den, kdy si řeknu, proboha, kam se to podělo? :cert:

Reakce:

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 23.01.17 14:09

Klasicka ponorka :lol: Taky jsem ba rodicaku mela… pak jsem se vratila do prace a od te doby na ty casy s nostalgii vzpominam, protoze jsem jeste unavenejsi :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 14:15

@Agrion mi ani neříkej, jdu do práce za dva roky :D..no, spíš budu vyhlížet jaro, to je blíž

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16464 příspěvků 23.01.17 14:21

Klasické předjaří, nedostatek slunce, zima…S nástupem jara léta bude líp.
Jinak snaž se, aby tě výstupy dětí nesemlely a nenechala ses strhnout ke vzteku. Určitý odstup a nadhled je na místě - jsi to ty, kdo určuje pravidla. Je dobré na nich důsledně trvat. Když děti zuří příliš dlouho a soustavně, odesílám je do pokojíku - nemusím to poslouchat. Obvykle to zabere.

Hoa Mai
Kelišová 5717 příspěvků 19 inzerátů 23.01.17 14:35

Skoro jako bych to psala já. Můj starší je sice zlatý, ale zas mám menší věkový rozdíl mezi dětmi, jen 21m. Mladší je jako přes kopírák od toho tvého - uplakaný, nespavý, problémy s kojením, ekzém, bolení bříška atd…
Potřebuješ být chvíli bez dětí. A pravidelně. U nás to fungovalo tak, že část víkendu (třeba jedno dopoledne) a jedno odpoledne přes týden si děti vzal tatínek a šel s nimi sám ven. Nebo naopak zůstal doma a šla jsem ven já. Třeba i jen vyvenčit psa nebo na nákup, ale bez dětí.
No a od 8m začal ten mladší chodit s tím starším do jesliček. Ano, jsem krkavčí matka, dala jsem mimino do jeslí (na jedno dopo týdně). Kupodivu z toho nemá doživotní trauma, je tam rád, chválí si ho tam, jaké je to zlatíčko. Doma uřvaný „tyran“, co mi visí na noze a vyžaduje 120 procent pozornosti, ve školce samostatné, usměvavé, mazlivé miminko, které si vydrží i půl hodiny prohlížet knížky (doteď nevím, jestli to mám učitelkám věřit). S nástupem do jesliček se ta učřvanost hodně zlepšila i doma.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >