Miluju retro a staré časy

• Fotoalbum (7)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6240
18.11.19 22:28

Miluju retro a staré časy

Jo. Nevím proč, ale je to tak. Miluju staré filmy, ne tedy pro pamětníky, ale cca rok 60 - 85.Kupuju si časopisy Retro, Nostalgie, Staré časy. Miluju pořady, jako byly bakaláři. Pořád doluju z mamky, jak to bylo když byla malá, co jí mamka učila, jak co dělaly v hospodářství. Nejradši bych si pokecala s nějakou cca 90 letou paní o tom, jak to dělaly s miminkama, když nebylo to a to, jak zvládaly vychovat kupu dětí v podmínkách, jaké byly, jaké tehdy bylo chození s chlapci.Asi úplně jiné, než dnes.Budu moc ráda za každý příspěvek k tomuhle tématu. Např. co vám vaše babičky a dědové vyprávěli, jak musely obstarat hospodářství, děti, jejich rady, prostě vše v tomto duchu. Miluju staré časy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24
18.11.19 22:33

Koukni se na web “pametnaroda. cz”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25195
18.11.19 22:41

Já mám ráda starší filmy. Dýchá na mě nostalgie starých časů, navíc mají podstatně klidnější střihy, stopáž a dějovou dynamiku…Je škoda, že dnešní mladoši už se u toho nudí, je to na ně moooc pomalý :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3470
18.11.19 22:49

Nostalgie je úžasná hlavně klidná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12580
18.11.19 22:52

Já jsem expert na filmy pro pamětníky. Běžely v TV vždycky v neděli někdy od 16-17h, v zimě se akorát setmělo, takže jsme my děti většinou řádily venku, a pak jsme vtrhly k babičce, že máme hlad, ona nám dala čaj a pokaždé něco upečeného a sledovaly jsme s ní ty filmy. Později nás (dokonce i bráchu) učila plést a vyšívat, mám doma fotku, jak sedím se ségrou na gauči, brácha v jednom křesle, babička v druhém křesle, a všichni máme v ruce pletací jehlice a vedle sebe klubko a jedeme (já s bráchou šálu, ségra s babičkou ponožky :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32926
18.11.19 22:54

Já miluju retro šaty. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
18.11.19 22:56

Já taky :lol: a můj spolusedící kolega jako by vypadl z filmů pro pamětníky :mrgreen:

Jinak co tě zajímá? já hodně tahala z babičky (ročník 1936), co se třeba vařilo, jak se starali o hospodářství. Tak třeba o žních se nosila na pole pracovníkům hustá polívka a třeba napečený buchty, to dělaly děti. Děti pásly husy. vždycky se sešly každé se svým hejnem někde v aleji, a husy se pásly a děti hrály hry. A pak šly domů a ty husy si poznaly svá hejna. Taky vyprávěla, jak jim dědu odvlekli do koncentráku, že si nechal část obilí na setbu na další rok. Psal jim dopisy s pokyny k vedení hospodářství. Po konci války chodili k vlakům a čekali, kdy přijede. No… prostě… šíleně mě to bavilo a myslím, že je důležité znát minulost vlastní rodiny a udržovat kontinuitu.

Jo, ještě jedna rodinná - za války dostaly na výkrm husu, což bylo zakázané. A ta husa v té své podsadě kejhala, protože se jí stýskalo po hejnu. Tak tatínek vymyslel a nainstaloval zrcadlo, husa měla kámošku a hezky si s ní štěbetala :lol:

Tak se těším na další příspěvky :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
348
18.11.19 23:02

Tak co mi vyprávěla babička a děda a oma a opa… Tak třeba opa, jak byl s wehrmachtem na východní frontě v Bělorusku v bitvě u Minska nebo na západní ve Francii kde měli dělat invazi do Británie a třeba babička, jak chtěli stavět barák a měli našetřené peníze a při měnové reformě je o ně komunisti připravili. Zajímavé ale zažít bych to nechtěl :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25195
18.11.19 23:23
@PaníKadrnožková píše:
Já taky :lol: a můj spolusedící kolega jako by vypadl z filmů pro pamětníky :mrgreen:

Jinak co tě zajímá? já hodně tahala z babičky (ročník 1936), co se třeba vařilo, jak se starali o hospodářství. Tak třeba o žních se nosila na pole pracovníkům hustá polívka a třeba napečený buchty, to dělaly děti. Děti pásly husy. vždycky se sešly každé se svým hejnem někde v aleji, a husy se pásly a děti hrály hry. A pak šly domů a ty husy si poznaly svá hejna. Taky vyprávěla, jak jim dědu odvlekli do koncentráku, že si nechal část obilí na setbu na další rok. Psal jim dopisy s pokyny k vedení hospodářství. Po konci války chodili k vlakům a čekali, kdy přijede. No… prostě… šíleně mě to bavilo a myslím, že je důležité znát minulost vlastní rodiny a udržovat kontinuitu.

Jo, ještě jedna rodinná - za války dostaly na výkrm husu, což bylo zakázané. A ta husa v té své podsadě kejhala, protože se jí stýskalo po hejnu. Tak tatínek vymyslel a nainstaloval zrcadlo, husa měla kámošku a hezky si s ní štěbetala :lol:

Tak se těším na další příspěvky :mavam:

Krásný příspěvek :palec: Moje babi taky pásla husy a ještě k tomu hlídala mladší ségru ;) A těm husám musela denně trhat kabele kopřiv, malá holka :nevim: A nasekat a smíchat s bramborama. Když si představím svoje dcery, to by bylo křiku :jazyk:
A co dědeček, přijel tím vlakem? Dočkaly se ho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25195
18.11.19 23:25
@macoxx píše:
Tak co mi vyprávěla babička a děda a oma a opa… Tak třeba opa, jak byl s wehrmachtem na východní frontě v Bělorusku v bitvě u Minska nebo na západní ve Francii kde měli dělat invazi do Británie a třeba babička,jak chtěli stavět barák a měli našetřené peníze a při měnové reformě je o ně komunisti připravili. Zajímavé ale zažít bych to nechtěl :D

tohle moje prababička zažila taky :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2824
18.11.19 23:33

Moje babička zažila válku. Zažila, když přišlo gestapo a jejího tatínka odvedl na kopec, kde ho chtělo před zraky všech dětí (11)zastrelit. Nestalo se tak, někde byla střelba a vojáci utekli. Zažila když ji sourozenci umírali doma. Zažila když jich všech 13 spalo v jedné místnosti. Taky velký hlad. Taky když přišlo hejno partizanu a ukradlo jim jedinou kozu. Ne vzpomínala na to ráda. Pak až v dospělosti žila hezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17750
18.11.19 23:40
@pe-terka píše:
Krásný příspěvek :palec: Moje babi taky pásla husy a ještě k tomu hlídala mladší ségru ;) A těm husám musela denně trhat kabele kopřiv, malá holka :nevim: A nasekat a smíchat s bramborama. Když si představím svoje dcery, to by bylo křiku :jazyk:
A co dědeček, přijel tím vlakem? Dočkaly se ho?

Moje prababi chodila před začátkem školy posluhovat k jedné bohaté paní - lehký úklid, příprava jednoduché snídaně. Začala, když jí bylo osm 8o Vůbec si to neumím představit. Ale to je trochu hlubší retro, než požadovala zakladatelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25195
18.11.19 23:50

@Ba-stet část diskuse přečtu svým dcerkám. až se zas budou dohadovat, která a proč si má uklízet v pokojíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
18.11.19 23:52
@pe-terka píše:
A co dědeček, přijel tím vlakem? Dočkaly se ho?

Dočkaly, ale asi až za měsíc nebo za dva, jak postupně rušily ty koncentráky a děda byl někde v Německu az na západě

• Citovat
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
18.11.19 23:53
@pe-terka píše:
@Ba-stet část diskuse přečtu svým dcerkám. až se zas budou dohadovat, která a proč si má uklízet v pokojíčku.
:lol:
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat