Miluju svého přítele ale asi miluju i svého exmanžela

Anonymní
18.8.20 12:58

Miluju svého přítele ale asi miluju i svého exmanžela

Hezký den, jsem nyní ve šťastném vztahu s přítelem. Trápí mě ale exmanžel, mám sní dceru. Takže se sním vídat musím, exmanžel mě ale stále miluje, pořád se o mě snaží. Ja jsem se asi snažila city k němu nepřiznát. Ale teď na něho neustále myslím. Nejsem si úplně jistá, jestli ho pořád miluju, ale nějaké city tam furt jsou. Nynější přítel mi hodně pomohl, stará se o mě i o mou dceru. A miluju ho, ale k ex mě to pořád nějak táhne. Jak byste to řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18
18.8.20 13:08
@Anonymní píše:
Hezký den, jsem nyní ve šťastném vztahu s přítelem. Trápí mě ale exmanžel, mám sní dceru. Takže se sním vídat musím, exmanžel mě ale stále miluje, pořád se o mě snaží. Ja jsem se asi snažila city k němu nepřiznát. Ale teď na něho neustále myslím. Nejsem si úplně jistá, jestli ho pořád miluju, ale nějaké city tam furt jsou. Nynější přítel mi hodně pomohl, stará se o mě i o mou dceru. A miluju ho, ale k ex mě to pořád nějak táhne. Jak byste to řešili?

Já bych to nechala tak jak to máš teďka. S exmanželem jsi byla určitě dlouho a tak je jasné, že ty city tam nějaké budou, takže je i pochopitelné, že tě to k němu táhne atd…,ale určitě je ale důvod proč se svým exmanželem nejsi, jestli se o tebe i dceru stará přítel a miluješ ho, tak si svého ex nevšímej. Jinak se může stát, že přijdeš o svého přítele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5300
18.8.20 13:15

A jaký byl důvod k rozvodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15901
18.8.20 13:20
@Anonymní píše:

každej večer se namrskej sedmiocasou kočkou, s ohledem na kombinatoriku a další fyzikální zákony totiž efektivnější řešení neexistuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 13:20

@JancaS84 alkoholismus, teď se ale už exmanžel vyléčil.

• Citovat
  • Nahlásit
1194
18.8.20 13:24
@Anonymní píše:

Závislost nelze vyléčit, lze jen celoživotně více nebo méně úspěšně abstinovat.
Přečti si něco o spoluzávislosti - možná tvé city k manželovi nejsou ani tak láska jako spoluzávislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5300
18.8.20 13:28
@Anonymní píše:

Alkoholik si nikdy nevyleci. Jen abstinuje. Do toho bych nešla. Je tam velmi tenká hranice, že do toho spadne zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
18.8.20 14:26

To se někdy může stát, že žena miluje dva muže. Samozřejmě může také být, že muž může milovat dvě ženy. Není to časté, ale stává se to. Řešení nemám. Rada zní zůstat s přítelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11590
18.8.20 18:17

Zůstala bych se současným přítelem, neboť s manželem jste se z nějakého důvodu rozvedli :nevim: A to, že k němu chováš nějaké city i teď, je po X letech pochopitelné, na to neexistuje ovladač, který by to vypnul… Každopádně hodně ty city k němu podporuje i fakt, že už ho nemáš, že spolu nejste a taky, že ho nevídáš a idealizuješ si ho. A člověk přece vždycky chce nejvíc, co nemá a když to má, zjistí, že to zase taková sláva není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
18.8.20 18:55

Ja bych ti doporucil se venovat svemu novemu priteli co nejvice to jde a kontakt s exmanzelem omezit jen na to nejdulezitejsi. Pokud budes jeho snazeni ignorovat casem ho to prejde, nereagovat nedokmrovat ho jen prodluzujes jeho trpeni a muzes nabrourat nynejsi vztah, uvedom si co muzes ztratit a co tim vlastne ziskas. Jak bylo receno, z nejakeho zavazneho duvodu vam to krachlo a nechal bych minulost uzavrenou a snazil se jit dal. A z vlastni zkusenosti ti radim davej si pozor, lide se v jadru moc nemeni a nejspis by to casem spadlo do te stejne „alkoholicke“ faze, ve ktere to uz bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
18.8.20 19:09
@Anonymní píše:

Není to jen zvrácená nostalgie? Touha po tom, co bylo a není (a být by nemělo!)? Takový romantický/pitomý únik z reality? @Sonarka hezky rozepsala tu idealizaci. S @Corttez také souhlásím, co dodat. Lidé se nemění, ale formují, bohužel závislost na alkoholu je kategorií pro sebe a všichni víme, že nic netrvá věčně. Natož abstinence, čest výjimkám. A ty zakladatelko neblázni, vypiš se tady z toho, zracionalizuj si to a hlavně o tom nemluv s nikým jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
18.8.20 19:23

Podívej, prožila jsi s ním kus života, to se nedá smazat a možná ho máš i ráda. Jenomže vás rozdělila jeho závislost. Ty jsi si zařídila nový život, máš nového přítele, rodinu. Jsi ve vztahu šťastná. Možná by bylo fér, nechat už ex jít, ať si taky zařídí nový život a už se k tomu nevracet. Mohlo by se snadno stát, že uděláš všechny tři nakonec nešťastnými.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
18.8.20 19:39
@Anonymní píše:

To že jste se nechali má důvod.. Tak proč dělat čárku tam kde život udělal tečku?!..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
19.8.20 22:18

@pohledzdruhestrany Vzhledem k tomu, ze jste rozvedení a ne jen rozejití, tak predpokladam, ze vas k tomu vedly s ex vazne duvody. Ty vetsinou nemizi, bohuzel. Stale Vas to k nemu tahne, protoze jste ho milovala, mate s nim dceru, jste rodina, ale neco vedlo k tomu, ze to skoncilo a to neco tam nejspis stale je… Mate mezi sebou pouto, ktere tam bude uz naporad, ale pokud to neslo, tak nepujde ani ted a je potreba jit dal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3178
19.8.20 23:24

Nevím proč jsi si začínala nový vztah, když nemáš dořešený minulý, ale dobrá. Možná je to jen nějaký pečovatelský komplex, kdy máš tendenci bývalého zachraňovat.

Poskytnu dobrou radu. Najdi si nějakou pěknou zeď, odstup deset kroků, předkloň hlavu a rozeběhni se. Pořád je to lepší nápad, než to co se chystáš udělat a i když ti to nepřijde, bude to méně bolet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama