Miluše - nelíbí se mi mé jméno, nápad na přezdívku? Dá se změnit?

12
7.3.21 21:36

Miluše- nelíbí se mi mé jméno, nápad na přezdívku? Dá se změnit?

Ahoj! Zajímal by mě váš názor, nápad nebo zkušenost :D.
Je mi 15 let a poslední dobou jsem začala být hodně nespokojena se svým jménem- jmenuji se Miluše… kamarádi mi říkají Miluško, Milu. Mám pocit, že jsem tak nějak více vyspěla a jméno ke mně přestává sedět- mám pocit, že je hrozně dětinské a předpokládá mi milou povahu, která vždy pomůže, je milá a nikdy neudělá zlou věc a nebo se nerozčílí :pocitac:, no tyto rysy se teda v poslední době moc neshodují a vždy se cítím blbě když se někomu představuji tak se většinou zarazí že to ke mně nesedí (a nebo to jméno neznají a nevědí jak mě oslovovat :oops: ). Strašně se mi to jméno protivý například když na mě někdo řve a je naštvaný a říká Miluško, zlá forma tohoto jména neexistuje-možná Miluno, ale to jsem nikoho neslyšela používat :P.
Chtěla bych se vás tedy zeptat jestli nemáte nějaký nápad na přezdívku, nebo jak se s tím nějak lépe vyrovnat, když to jméno ke mně přestává sedět a nelíbí se mi. Nebo jestli nemáte zkušenost se změnou jména, ale to by asi bylo hodně komplikované i kvůli rodině a přátelům kteří by si na to asi špatně zvykali…
Moc vám děkuji, že jste to dočetly, předem děkuji pokud mi poradíte a všem přeji hezký zítřejší MDŽ :kytka:!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3325
7.3.21 21:39

Změnit jméno si myslím můžeš až v osmnácti. Třeba na Miladu by to nemusel být takový šok. Upřímně jsem ani nevěděla, že takové jméno existuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
7.3.21 21:41

Ahoj, ja mam Milenu v rodině a to její jméno miluju! :lol: říkáme ji Míla, Miluška. Mě to přijde hezké. Máš krásné jméno :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7883
7.3.21 21:44

Neblbni, vzdyz je to pekny jmeno. My jsme měli v práci kolegyni a říkali sme ji Mili. A není to úplně obvyklý jméno, budeš něčím aspoň jedinečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
7.3.21 21:44

A co Mila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21204
7.3.21 21:46

@Letuska.M co tak si začít říkat Mia?

• já mám také obyčejné české jméno a ve tvém věku jsem si ho taky tak trochu pozměnila na líp znějící
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4391
7.3.21 21:47

Osobně bych se asi začala představovat jako Míla. To mi přijde neutrální. A neboj, s dospělostí se člověk vyrovná se spoustou věcí, i se svým jménem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21204
7.3.21 21:47
@Serpentini píše:
Změnit jméno si myslím můžeš až v osmnácti. Třeba na Miladu by to nemusel být takový šok. Upřímně jsem ani nevěděla, že takové jméno existuje.

Milada je teda ještě horší, myslím, že zakladatelce bude stačit na pár let přezdívka, která líp vypadá, teda líp zní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
7.3.21 21:50

A co Mily - my tak říkáme Miladě nebo Millhouse - vyslovuj Milhauz :mrgreen:, ale to si vybrala ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
7.3.21 21:51
@stinga píše:
@Letuska.M co tak si začít říkat Mia?
  • já mám také obyčejné české jméno a ve tvém věku jsem si ho taky tak trochu pozměnila na líp znějící

Tohle se mi líbí, moje jméno začali všichni říkat anglicky, mám cizí příjmení a česká varianta se nikomu nezdála jako pravděpodobná :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
7.3.21 21:52

@stinga taky si myslím, že Milada je krapet horší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 21:53

Nemusíš si hned měnit jméno v občance. Stačí se začít představovat jinak. Mám kamaráda, kterému všichni i v práci říkají Radek, ale v občance má Radovan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98674
7.3.21 21:54

Napadá mě Mia, Miriam nebo tak.
Také jsem měla problém se se svým jménem ztotožnit, štvaly mě blbé zažité varianty mého jména. No dnes, když mám za sebou půlstoletí života si už nedovedu představit, že bych se jmenovala jinak a vím že moje jméno jsem prostě JÁ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
7.3.21 21:56

@Letuska.M ty neznáš Evíka a Milunu? ;)

každý své jméno v nějakém období moc nemusí, ale pak se s tím zase sžije :mrgreen:
Počkej pár let a uvidíš, zatím si zkus vymyslet nějaký nick name, kterým se představuješ :-) moje babička má v občance jméno, kterým jí vůbec nikdo neříká a většina lidí ani neví, že to v té občance má…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
7.3.21 21:57

Mil(uše) to je jednoznačná Úša ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu