Mimčo 9m mě kouslo při kojení - jak na hojení?

1301
26.10.20 11:22

Mimčo 9m mě kouslo při kojení - jak na hojení?

Ahoj holky,
malá (9m) mě kousla při kojení. Je to už víc jak týden a pořád se to nehojí a i když je to jen malá ranka, tak to dost při kojení bolí, hlavně jak se přisává. Mažu Purelanem. Chtěla jsem zkusit kojit s kloboučkem, ale to vůbec nevezme (naopak to spíš má tendence okusovat, tak se bojím, že by mě i přes ten klobouček mohla hryznout znova).
Nemáte prosím některá tip, co s tím? Jak dlouho se to může hojit? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17496
26.10.20 11:40

Kojit z druhýho prsu a z toho bolavýho jen jednou denně, aby se udržela laktace. Purelanem to nemaž, pokud tam máš kvasinku, tak se to jen zhoršuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6892
26.10.20 12:37

Bepanthen, nenechat okusovat, ale kojit na udržení laktace ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8463
26.10.20 12:48

Na jakekoliv nehojici se ranky mi hodne pomaha Betadine v masticce. Ale pred kojenim se to musi asi umyt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
26.10.20 12:55

Zkusila bych jinou polohu při kojení z bolavého prsu, aby se dítě nepřisávalo na to stejné místo a nedráždilo ho. Kromě mazání doporučuji nechávat i větrat, byť to doma bude asi vypadat legračně s jedním prsem vytaseným :-), a parádní jsou hydrogelové polštářky. Akorát jejich pořizovací cena je dost vysoká a jsou jen na jedno použití - nicméně, pokud by se to nelepšilo, fakt jsou perfektní a za tu investici stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
26.10.20 14:05

Imazol ještě zkus, je to na vysušení a zároveň když by tam byla kvasinka, ale musí se to umyt před kojením, a kojit z toho prsa co nejmíň no i když je to samozřejmě naprd že se tím všechno rozhodí, pokud bude potřeba odstrikej ručně do úlevy, takto aspoň 2 dny zkus to sestrit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
26.10.20 14:29

Díky všem za rady. Nejdřív určitě zkusím tu jinou polohu, to jsem ještě nezkoušela. Když to nepomůže, zkusím z toho prsa kojit míň - akorát nevím, jestli se pak ta laktace nesníží, to opravdu nepotřebuju.
@PenelopaW Na hydrogelové polštářky jsem úplně zapomněla, ty jsem si pořizovala před lety po porodu na zničené bradavky a přišlo mi, že to pomohlo. U druhého jsem používala už jenom ten Purelan.
@Janli Jak se to pozná, jestli je tam kvasinka? A proč to Purelan zhorší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
28.10.20 08:10

Změna polohy při kojení pomohla na 100% a vypadá to, že nic jiného nakonec nebude potřeba :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
9.11.20 20:40
@pet p píše:
Ahoj holky,
malá (9m) mě kousla při kojení. Je to už víc jak týden a pořád se to nehojí a i když je to jen malá ranka, tak to dost při kojení bolí, hlavně jak se přisává. Mažu Purelanem. Chtěla jsem zkusit kojit s kloboučkem, ale to vůbec nevezme (naopak to spíš má tendence okusovat, tak se bojím, že by mě i přes ten klobouček mohla hryznout znova).
Nemáte prosím některá tip, co s tím? Jak dlouho se to může hojit? Díky.

Taky mě syn kousal, hlavně když mu rostou zoubky. Jinak sem to mazala jen mateřským mlékem a vetrala. Když mě kousl, tak sem mu řekla, že nesmí, že mě to bolí a věřte nebo ne… pochopil to. Jinak kloboucek k ničemu. Malej do něj kousal ještě víc. Takže to bylo nesnesitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama