Mimčo dva měsíce a cesta 5 hodin

Anonymní
5.1.21 19:52

Mimčo dva měsíce a cesta 5 hodin

Holky, mám takový problém, máme jet za rodinou na druhy konec republiky, je to cca 5 hodin autem čistého času, když není nic ucpaný nikde… no a jak se to blíží, tak me z toho jímá depka, ze to nedám. Ze malý bude v autě vedle me křičet a já si ho nebudu moci ihned vzít a pochovat, nakojit… pak prebalovaci v autě je taky slast. Druhá věc je, ze máme příbuzné na třech místech v těch končinách, já chtěla původně pouze k rodičům, ale jakmile se všichni dověděli, ze tam jedem, tak samozřejmě očekávají, ze se “stavíme” :nevim: :roll: úplně me to odrazuje od te cesty, neumím si představit, ze se nekam kodrcáme 6 hodin minimálně a pak jdem na jednu návštěvu a pak na druhou. Plus kojeni a prebalovani v zavrenym autě někde na parkovišti u dálnice… A druhy den zpět a znovu absolvovat to samy, muž musí samozřejmě v pondělí do práce. Oni popojet nemohou, protože jsou staří. Já bych je strasne rada videla, ale hrůza z ty cesty to zase vyrovnává na druhou stranu. Nejraději bych to zrušila a jela až bude malej starší a až bude venku lepší počasí a tak vůbec. Abych si aspon v tom autě mohla otevrit dvere a přebalit si ho pohodlněji na sedačce :nevim:

S prvním jsem tam jela v jeho třech měsících, ale vlakem, a to jsem ho chovala a kojila jak bylo třeba, ze ani skoro neplakal. Ale na dálnici za jízdy to proste možné není :oops:

Jak byste to řešili vy? Kdy jste cestovali mimcem?

Prosím o anonym, stydím se za to, ze jsem tak marná :roll: :zed: jinak prosím smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
LD1
200
5.1.21 19:55

A nejde jet vlakem i teď? Autem bych sama nejela a to se považuju za zkušeného řidiče. Je to dlouhá cesta, nechala bych to na lepší počasí a až bude dítě starší.😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
5.1.21 19:57

Jet v So tam a v Ne zpet to je fakt o nicem i pro samotne dospelaky, ne tak jeste s kojencem.
Naplanujte si cestu tak, at trebas tam muzete jet 1 den, dalsi dva dny tam pobyt minimalne, a dalsi,4. Den zpet.

Kdyz jedete navstivit stare pribuzne, tak cekat ag ditko povyroste, to by ho nekteri nemuseli videt vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6020
5.1.21 19:58

S takhle malým miminkem to ještě jde. Na dálnicích je odpočívadel dost. Přebalování takhle malého mimča je taky ještě v pohodě. Ono pak přebalovat třeba roční co už sebou šije, je daleko horší… stejně Ti větší část cesty prospí. Nebála bych se toho. My jeli na 6 hodinovou cestu ve 2 měsících a naprosto v pohodě. A to jsme jeli jen na otočku a zvládlo se to skvěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8371
5.1.21 19:58

Cestovala jsem s dítětem od narození. Přes celou rep jsme jeli taky, když měla cca 2 měsíce.
Budeš se divit, ale máme benziny, kde se dá dítě nakrmit a přebalit.
A když začne v autě řvát? Tak si prostě chvilku pořve, než budeš na nějakém místě moct zastavit. Však ono ho to nezabije.

Zbytečně moc to řešíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
5.1.21 19:59

Vzhledem k predpovedi pocasi a taky covid situaci bych nikam nejela. Vice by me ale odrazovalo to pocasi. Syn byl ukricene mimino a to bych byla fakt uzlicek nervu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
5.1.21 19:59

Taky mi hrozila podobná cesta, akorát bychom jeli cca 2 hodiny tam a pak dvě zpátky. Měla jsem stejné pocity jako ty a vzdala jsem to. :nevim: Neumím si představit ani to, že by malý (3 měsíce) seděl zmáčknutý několik hodin v sedačce. :zed:
Nakonec jsem poprosila svého tátu, aby pro babičku s dědou dojel a pak je zase odvezl. Vím, že to pro něj byla otrava, ale pro synka to bylo bezpečnější a pohodlnější. Ostatní příbuzní mají WhatsApp a byl videohovor. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
5.1.21 20:00

Tak to bych nedala. A ani bych se v této covid době nechtěla videt s příbuznými. Mimcu jsou teprve 2 mesice a i obyč rýma co si pamatuji me stala x bezesných nocí kvůli kojení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 20:00

Taky bych jela vlakem, já vykupuju s dvěma dětmi celé dětské kupéčko, aby tam nikdo neotravoval, případně nechrchlal a úplně v pohodě. Teda nevím, v kolika jsem byla poprvé asi ve třech měsících a celé to až na hoďku prospala. Skoro 400 km.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
5.1.21 20:05

V tomhle veku mi mimino prospalo i ty cesty autem. Ale byl hodné miminko. Ale zase uřvánkům z prdíků vajíčko pomáhá při bolebřichu. To zvládnete hravě, kdyztak nekde prebalis a nakojis, neni to veda.

My v jeho pul roce jsme jeli do Chorvatska. Nebylo to jednoduche, ale dalo se to. Nebýt těch kolon, byla by to vše super jízda s miminem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10933
5.1.21 20:10

Tyjo, píšu tady odpověď, protože jsem myslela, že chceš jet s miminem sama, a Ty budeš mít chlapa! Co řešíš, proboha?

Za prvé: Menší mimino je lepší než starší.

Za druhé: To pojedete po polních stezkách? Na normálních silnicích jsou pumpy, každá má přebalovák, proč bys přebalovala v autě? Pokud je malej poseroutka, tak prostě zastavíte preventivně co hodinu…

Za třetí: Nemůžete si to rozložit na tři dny, jet klidně třeba i v pátek navečer? Mimino může na noc spíš vytuhnout a budete to mít klidnější díky dnu navíc… My tak s mužem jezdili (Pha - Ova), brával si někdy i v pátek volno, to jsme zase jeli dopoledne mimo špičku.

Chápu, že vlakem dneska při covidu ne, to bych ke starším rodičům fakt nejela.

Ale nedělej z toho kovbojku a problém. Taková cesta je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
5.1.21 20:16

V tomhle věku ještě v pohodě… Jela Jsem s nedonosencem ve 3 měsících 350km. Kojila 2× a přebalování s menším dítětem lepší než to s ročním.
Spíš je nesmysl jet tam a zpět hned… Ubytuj se tam na tyden, manžel ať jede třeba vlakem zpět do práce :D
Já to tak dělala před covidem a s jedním dítětem. 2 jsou větší nápor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4321
5.1.21 20:19

Pokud se bojíš jet s takt malým kojencem tak počítej s tím že se za rok nikam nedostaneš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
5.1.21 20:23
@Anonymní píše:
Holky, mám takový problém, máme jet za rodinou na druhy konec republiky, je to cca 5 hodin autem čistého času, když není nic ucpaný nikde… no a jak se to blíží, tak me z toho jímá depka, ze to nedám. Ze malý bude v autě vedle me křičet a já si ho nebudu moci ihned vzít a pochovat, nakojit… pak prebalovaci v autě je taky slast. Druhá věc je, ze máme příbuzné na třech místech v těch končinách, já chtěla původně pouze k rodičům, ale jakmile se všichni dověděli, ze tam jedem, tak samozřejmě očekávají, ze se “stavíme” :nevim: :roll: úplně me to odrazuje od te cesty, neumím si představit, ze se nekam kodrcáme 6 hodin minimálně a pak jdem na jednu návštěvu a pak na druhou. Plus kojeni a prebalovani v zavrenym autě někde na parkovišti u dálnice… A druhy den zpět a znovu absolvovat to samy, muž musí samozřejmě v pondělí do práce. Oni popojet nemohou, protože jsou staří. Já bych je strasne rada videla, ale hrůza z ty cesty to zase vyrovnává na druhou stranu. Nejraději bych to zrušila a jela až bude malej starší a až bude venku lepší počasí a tak vůbec. Abych si aspon v tom autě mohla otevrit dvere a přebalit si ho pohodlněji na sedačce :nevim:

S prvním jsem tam jela v jeho třech měsících, ale vlakem, a to jsem ho chovala a kojila jak bylo třeba, ze ani skoro neplakal. Ale na dálnici za jízdy to proste možné není :oops:

Jak byste to řešili vy? Kdy jste cestovali mimcem?

Prosím o anonym, stydím se za to, ze jsem tak marná :roll: :zed: jinak prosím smazat.

Taky jsme tak jezdili a vždy bez problémů. Nám se osvědčilo vyrážet brzy nad ránem, většinu cesty pak prochrnel. Neboj se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
5.1.21 20:32

A proč rodina nepřijede k Vám? Asi bych cestu odložila až bude lepší situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat