Mimco nechce spát, problémy s kakanim, zešílím!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 23:01
Mimco nechce spát, problémy s kakanim, zešílím!

Holky, prosím o radu nebo se fakt zblázním. Mám doma teprve 8denní mimčo a tečou mi už nervy. V porodnici neměl problém, normálně kakal, jedl po třech hodinách. Ale co jsme doma, nikdy přes den nenajdu jen tak kakání v plínce, ale vždy o něm vím. Protože máme během dne i v noci situace, kdy dítě třeba 4 hodiny v kuse brečí a chce jíst, i když už prostě nemůže mít hlad. Takže vždy kojím třeba půl hodiny, on u toho usne, tak ho dam do postýlky a tam za dvě minuty řev, tak ho vezmu do náruči a to už se sápe po prsu. Takže ty 4 hodiny v podstatě jen kojim s krátkými pauzami, kdy zkouším marně uspávat. No a když už si myslím, že se zblázním a mám ho těsně po kojení na sobě mám odříhnutí, tak najednou zatlačí, zaprdí a vykaká se a najednou je úplnej klid a dlouho krásně spí i v tý posraný plíně. O prdíkách jsem slyšela, ale tohle je ono? Že se sám nevykaká a musí se předtím prostě přejíst a pak tlačit v poloze na bříšku na mě??? Prosím poraďte.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Elen8
Extra třída :D 13050 příspěvků 14.06.19 23:17

Nahrivej bříško polštářkem s peckama mají třeba v DM, jestli nemáš stačí nahrát žehličkou poskladanou látkovku, zajdi do lékárny ať Ti dají nějaké kapky na bříško nám nejlépe zabiral sab simplex. Často dělá problém mléko ve stravě matky, u nás po vynechání mléka a mléčných produktu obrat o 80%. Kdybych to udělala dřív ušetřila bych nás trápení…
Miminko je ještě maličké, mysli na to, že první tři měsíce mohou být náročnější.
Nejlépe uděláš, když se smiris s tím, že budes teď jen kojit, prebalovat a mazlit :)
Jestli nechceš davat k sobě do postele ale mít naučeno jen na postýlku tak to budeš mít trochu složitější.. Já měla malého v posteli takže jsem u kojení pospavala, někdy vyloženě usnula.
Výdrž, ono to přejde. :srdce:

Pandemie
Kecalka 161 příspěvků 14.06.19 23:19

Já spávala s malým v jedné posteli a kojila jsem ve spánku. Byli jsme spokojeni oba. Vyprdel a vykakal se vždycky po masáži bříška olejíčkem od Weledy. Ale ty první tři měsíce to bylo jak na houpacce. Taky jsem měla pocit, že mě odvezou do Bohnic.

Elen8
Extra třída :D 13050 příspěvků 14.06.19 23:21

Já zažila někdy kolem 14 dne už takovou únavu, že kdyby se mě někdo zeptal jak se jmenuju nevěděla bych. Partner mě šel na chvilku vystřídat k malému, nevěděla jsem kdy jsem kojila, kolik je hodin v hlavě prázdno. Padla jsem do postele a usnula ještě před dopadem, ten stav jsem měla poprvé v životě a doufám, že naposledy… Jen poznámka, že v tom nejsi sama :)

Marcelka2610
Povídálka 47 příspěvků 14.06.19 23:29

Masirovat brisko ale kakanim to neni spis vzduch v brise kup kapucky na prdy a ohruvej brisko to se pak uvolni a nedavwj mu dyl nez ma papat to je ono vis pak je i pretcpanej znam to masiruj brisko nohy mu srlac na bricho a on se vyprdi a bude se mu lip spinkat nevim jak se to pise ale kapicky espomizan nebo nejak tak zeptej se v lékárně oni jsou dobry preju at se ti dobre spinka

hicha
Povídálka 30 příspěvků 41 inzerátů 14.06.19 23:37

Hlavně klid!! Všechno si sedne. Že chce být hodně u prsu- i když ti přijde, že nemůže mít hlad, je naprosto normální a být tebou mu to neodpiram.. Chce být u tebe a nejde nejspíš ani o hlad.. Drž se, začátky jsou hodně náročný. (Tím spíš, jestli je to tvé první mimčo-já u prvního dítěte byla první měsíc totálně v háji, myslela jsem, že to nemůžu dát, pak se to začalo rapidně lepšit..). Taky doporučuju spát v jedné posteli, i když chápu, jestli máš trochu strach..první dítě s námi v posteli skoro vubec nespalo, další dvě naopak už skoro nespaly v postýlce (a byla jsem spokojenější já i ony:)

iPodPrd
Kecalka 337 příspěvků 14.06.19 23:39

Nám zabíral espumisan - ale co vím, tak skoro nikomu okolo ne - měla jsem štěstí. Malá měla prdy fakt šílené, byla rudo-fialová a já jsem měla obličej samý škrábanec, jak mě při breku fackovala. Do toho silná žloutenka a nucený dokrm (=kojení už se nerozjelo). Uteklo to rychle, jak se malý začne hýbat, tak se vyprdí bez pláče. Věř, že to bude co nevidět :srdce: Mně to uteklo rychle, protože jsem byla od 3. týdne malé hospitalizovaná a staral se tatínek. Domů jsem se dostala, až to zvládala mnohem lépe a byla naučená spát celou noc (jen díky manželovi a UM). Každopádně s kojením neporadím, to se mi bohužel vyhlo, ale zas si říkám, že prospané noci jsou taková náplast na nezdařené kojení :/

prejeta_zaba
Kecalka 178 příspěvků 13 inzerátů 14.06.19 23:45

9 měsíců byl nonstop s tebou, cítil tvé teplo, slyšel tvé srdce, přijímal potravu a spal kdy chtěl, ne po 3 hodinách někde sám v postýlce. Prostě chce být s tebou. Přes den si ho navaž do šátku, v noci spi s ním v posteli. Nemusíš v noci pořád někde přecházet a ukládat do postýlky, bude mnohem klidnější, přes den si lehni s ním a buď na mobilu nebo čti, lepší než pořád skákat vystresovaná kolem řvoucí postýlky. Chce se kojit protože se tím i uklidňuje, má tě u sebe, ne že by se chtěl přejídat. Plus v těch vedrech to má i jako dostatek tekutin. Nejsem žádná esoterická matka, ale tohle jsou prostě fakta, žádnýma kapičkama ani zavinovačkama nenahradíš mámu. :nevim:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 14.06.19 23:50

Biogaia. Espumisan je k nicemu-nezabira snad nikomu. Dat ho vykrkat. Masirovat pupik. Pokud kojis, nemusi kadit snad mesic, asi hlad ma. Je technika kojeni ok? Nositko. Klido aby sis dala voraz, dokrm UM at se nacpe, to ho nezabije, jen me tu ukamenujou kojomilky.

Dany.dee
Kecalka 141 příspěvků 15.06.19 00:27

Řešíme stejný problém, malému je 12 dní a od příchodu z porodnice má bolesti. Buď mu lehce tlačim na kolínka položená na bříšku, nebo bříško masíruju a v poslední řadě když už se trápí delší dobu používám rektální trubičku. Hezky se vyprdi a je v klidu :)

beruska9
Extra třída :D 11172 příspěvků 15.06.19 02:57

Klasicka trimesicni kolika. Muze to byt fyzicke, mas tady spoustu dobrych rad - masaze, nahrivani, cviceni, u nas to byla I reakce na mleko v me strave…pokud se hezky vyprdi na tobe, tak ho tak nechavej, asi ma dobrou polohu I teplo od tveho tela. Muze to ale byt I predrazdenim nervove soustavy, nektere deti takhle breci, at delas co delas, ale kdyz to vyprdeni pomaha, tak to nejspis nebude vase situace. My kdyz jsme meli spatne dny, tak jsem s nim zalezla do postele, kdyz na 4 hodiny, tak na 4 hodiny, visel na prsu nebo kdyz uz jsem nemohla bolesti, dostat dudlika. S druhym to bylo horsi, ze jsem nemohla jen tak zalezt, tak byl v satku/nositku. Vetsinou se to zklidni nejpozdeji koncem 3. mesice. Prehod co muzes na tatinka/rodinu/jakoukoliv dostupnou pomoc a dej vam cas. V mnoha tradicnich kulturach je o matku nejakou dobu po pprodu plne postarano, my tenhle luxus bohuzel casto nemame, ale ta miminka o tom nevedi :srdce: Drzim palce.
Jo a kdybys ten plac uz nemohla vydrzet, dej mimco do bezpeci a dej si treba rychlou sprchu nebo sluchatka na usi a pust jednu-dve oblibene pisnicky. Ac nejsem zastancem vyrvavacich metod, pokud uz fakt nemuzes, tak je to lepsi, nez mit chut to dite vyhodit z okna.

Mona8633
Povídálka 36 příspěvků 15.06.19 03:49
@Anonymní píše:
Holky, prosím o radu nebo se fakt zblázním. Mám doma teprve 8denní mimčo a tečou mi už nervy. V porodnici neměl problém, normálně kakal, jedl po třech hodinách. Ale co jsme doma, nikdy přes den nenajdu jen tak kakání v plínce, ale vždy o něm vím. Protože máme během dne i v noci situace, kdy dítě třeba 4 hodiny v kuse brečí a chce jíst, i když už prostě nemůže mít hlad. Takže vždy kojím třeba půl hodiny, on u toho usne, tak ho dam do postýlky a tam za dvě minuty řev, tak ho vezmu do náruči a to už se sápe po prsu. Takže ty 4 hodiny v podstatě jen kojim s krátkými pauzami, kdy zkouším marně uspávat. No a když už si myslím, že se zblázním a mám ho těsně po kojení na sobě mám odříhnutí, tak najednou zatlačí, zaprdí a vykaká se a najednou je úplnej klid a dlouho krásně spí i v tý posraný plíně. O prdíkách jsem slyšela, ale tohle je ono? Že se sám nevykaká a musí se předtím prostě přejíst a pak tlačit v poloze na bříšku na mě??? Prosím poraďte.

Měla jsem to podobně.Mudr.mi poradila kapičky na prdiky(koupila jsem espumisan),zacaly jsme trochu cvičit a byl klid. Spaní v poloze na bříšku na mě měla malá taky ráda, bylo to těma prdikama.pro ni pohodlná poloha kdy bylo snažší se vyprdet a v klidu spinkat.co začaly zabírat kapičky a cvičení tak ji toto spinkani postupně opouštělo.

Tarinka
Echt Kelišová 8416 příspěvků 15.06.19 06:38

Je, my todle taky meli s prvni dcerou, vypadala ze ma desny bolesti bricha, lila jsem do ni biogaiu, infacol, sabsimplex, nic nepomahalo. Od peti od odpoledne do jedne v noci kazdej den. Pak jsem ji pevne zavinula, pustila sum, dala dudel a z hodiny na hodinu byl klid :lol: fakt bych tomu neverila, vypadala totiz, ze ma. uplne nejhorsi krece, ale jen ji neslo spat, usla u prsa, u zdroje, studena postylka ji probudila, zdroj nikde, zacla machat rukama. Tak zas nanovo, furt dokola, pak se pokadila s prejezeni a odpadla, ale po zavinuti chrupkala v noci i dvanact hodin :)

Lynette
Echt Kelišová 8713 příspěvků 15.06.19 06:51

Když malého bolelo bříško, tak jsem ho položila nahého na své břicho tak, že ležel na břiše a hlásila ho po zádech. Bříško se mu prohrálo, byl u mě a brzy bylo po bolesti.

Ravedd
Kecalka 159 příspěvků 15.06.19 06:57

Dávala jsem nahraty polštářek s peckama, kapky baby calm ale kapky ti každý doporučí jiné ono na každé dítě fungují jiné. Nám nesedly sab simplex ani espumisan, kamarádka zase dávala ten espumisan a ségře nesedlo ani jedno z vyjmenovaných a pomáhá u nich balonix med :nevim: takže to asi budeš muset vyzkoušet. K tomu jsem dávala ještě probiotika ty jsou zase napomocny z dlouhodobýho hlediska :) a zhoršoval nám to vigantol takže jsem dávala jiný déčko

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama