Přirostlá podjazyková uzdička u miminka a kojení

Anonymní
25.10.19 20:51

Mimčo přirostlá podjazyková uzdička a kojení

Snažím se zjistit, zda někdo nemá podobnou zkušenost. Synek hodně trpí na prdiky, i když jsou mu už 4m. Alergie máme vyloučené, byl i na vyšetření střev utz. Je plně kojený. Nedávno nám doktorka zjistila, že má přiristlou podjazykovou uzdičku, ale protože dobře přibírá, máme to řešit až v roce. Napadlo mě ale, jestli nám právě tohle nečiní potíže. Jestli se nějak špatně nepřisává a nenapolyká se vzduchu. Potíže jsou totiž především během kojení a těsně po něm. To má největší bolesti. Jinak opravdu pije hezky, já subjektivně problém se sáním nevnímám, bradavky nebolí. Nikde se mi nedaří najít žádné informace, proto zkouším zde.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3140
25.10.19 21:00

No možná na tom něco bude. Dcera má hodně „velkou“ uzdičku, nevím, jak se to správně říká :lol: ale prostě když vyplázne jazyk, tak má podélnou rýhu na špičce a nedosáhne si s ním pořádně na horní patro. Paradoxně ona s tím vůbec žádný problém nikdy neměla, podle vyjádření logopeda mluví dobře a to včetně R i Ř. Ale sestřička u pediatra se ptala, zda byla vůbec kojená a jak dlouho, že je s podivem, že se s tím dokázala přisát. Docela koukala, že jsem ji odstavovala až v necelých dvou letech. Takže problémy to u kojení asi dělat může. Uzdičku ale budeme teď v prosinci přece jen střihat, aby to při dalším vývoji řeči nevadilo. Možná bych to udělala už dřív, ale bála jsem se, aby neměla trauma ze zubaře, teď už si to nechá celkem vysvětlit (je jí pět). Prý se to dřív střihalo už mimčům v porodnici, preventivně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
25.10.19 21:01

Neřeknu ti, zda problém může způsobovat tohle, ale potíže s bříškem nemusí nutně ustoupit kolem 3 měsíců a objevují se hlavně při a po jídle. Když mimčo začne sát, spustí se mu trávicí proces a bříško začne zlobit. U mého syna to bylo do 3 měsíců nejhorší, ale 1-2× týdně večer jsem dávala kapičky ještě snad v roce a půl. Je to prostě prďoch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
25.10.19 21:03

Naše malá měla prirostlou uzdicku taky, bojovali sme s kojenim, špatně se prisavala a laktacni poradkyně nám ji doporucila odstranit. Ale to ji bylo cca 14 dní, nechali sme ji odstranit hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 21:05

Mymu synovi uzdicku strihli hned druhy den po narozeni protoze bylo podezreni, ze je kratka a diky tomu se spatne prisava. Kojit se nam podarilo, ale tezko rict, jestli zrovna tohle bylo zdrojem problemu.. Doktorka nam rekla, ze je lepsi to udelat takhle malymu miminku, protoze tam jeste nema tak vyvinute nervy a neboli to. Je pravda, ze syn vubec neplakal kdyz mu to strihli (narozdil ode me, nemohla jsem to videt :D ). Tak bych to zvazila. Mozna bych se zkusila zeptat nejake laktacni poradkyne, urcite poradi i po telefonu, ty by mohly mit vice informaci, jestli zrovna uzdicka muze zpusobovat tyhle potize..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24909
25.10.19 21:26

Synovi jsne nechali odstranit až ve dvou letech a dceři asi v 6 měsících. na kojení to vliv nemělo. ale klidně nech odstranit, je to jednoduchý zákrok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3090
1.11.19 17:42

@JancaS84 Mohu se zeptat, zda pomohlo odstraneni uzdicky? Jak zakrok probihal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama