Mimčo si začlo sedat až po roce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zzzuzzzannna
Povídálka 40 příspěvků 22.02.17 18:11
mimco si zaclo sedat az po roce

Ahoj vsem,
chtela jsem se zeptat, zda je tu nekdo, jehoz mimco sedelo az po roce.Uz na 8 mesicni mi doktorka rikala, ze by mala mela sedet.Dala nam mesic, stav se nezmenil, a tak nas poslala k rehabilitacni sestre.Ta nam dala jeden cvik, protoze dcera mela dole trochu zakulacena zada.Byly jsme u ni pred 3 tydny na kontrole a zada uz jsou pekna, ale furt nesedime.Mame zase jiny cvik.Dnes jsem byla na rocni u pediatricky a te se vubec nelibilo, ze nesedi.Mam se na pristi kontrole domluvit s rehabilitacni sestrou, jestli by nebylo dobre, aby malou videl neurolog. Jinak mala leze jako dabel a stoupa si. Dekuji za vase zkusenosti. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 18:19

No nevím je to dost divné 8o už dávno vás měli poslat k neurologovi

Gosi
Kelišová 5689 příspěvků 22.02.17 18:21

Hele náš doktor říkal, že pokud je někde pokrok, tak je to dobrý… jako jo, asi by mě trochu znervozňovalo, že malá nesedí, ale pokud je to nějáký akčnější dítě, tak asi jí to nebaví… :nevim:

axlpol
Závislačka 2707 příspěvků 85 inzerátů 22.02.17 18:25

@zzzuzzzannna naše dvojčata začly sedět taky cca v roce. A to tak, že jednou si sedli, já je rychle vyfotila a pak už zase nic. :lol:
Co já si od matky vyslechla keců, že mají sedět, at´jim zdvihnu kočárek ať sedí a marně :zed: jsem vysvětlovala, že sedět nechtějí a nebudu je nutit. Možná si některé děti hezky v klidu hrají v sedě, ale ty moje nikdy a to mají už 18m.
Začli lézt, potom si stoupali, potom první krůčky a to v prostoru, bez držení a od té doby už jen chodí. Ani za ruku nikdy nechtěli a nechtějí, neseděli a teď jen vyjímečně, když je něco zaujme.
Nás teda cvičit nikdo nenutil, ani na roční prohlídce se neptala Dr jestli sedí. My ale chodíme ještě na kontroly do rizikovky a na neurologii,(protože byli předčasně narozeni)takže asi jí stačila zpráva od nich, ale ani tam se nikdo neptal, zda sedí. Prostě jen v ordinaci ukázali jak chodí, jak si stoupají a to bylo vše.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 22.02.17 18:28

Jako že nesedí vůbec, anebo si sedá špatně? Dcera si taky neuměla sednout, nějak to vždycky udělala, ale krkolomně, ani správně nelezla, spíš se odstrkovala a plížila. Správně to začala dělat až poté, co si stoupla a začala chodit. Na neuro jsme chodili kvůli jinému problému, a dr. samozřejmě věděla i toto a neřešila… :nevim:

unuděná
Kelišová 5554 příspěvků 2 inzeráty 22.02.17 18:31

Já měla hodně rychlé jedno z dětí - plazila se v 4m, na kolínka v 5m, v 6m už si začala stoupat a před 10m začala sama chodit. Sed ale i tak docela trval, tuším někdy v 8m. Říká se, že samostatný sed je vrcholem motorického vývoje dítěte. Často děti nejprve chodí kolem nábytku a až pak přijdou na to sezení. Nicméně pokud jste pod dohledem rehabilitační sestry a přes cvičení na to prostě ne a ne přijít, pak myslím, že ten neurolog asi není od věci… Sed s oporou zvládá? Vím, že dnes je trendem neposazovat vůbec, ale dle mého názoru jakmile dítě má dostatek síly na lezení a chůzi, mělo by mít i na ten sed a příležitostným posazením na klín se nic nezkazí..

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 22.02.17 18:44

Tak v 8 měsících je blbost, že by dítě muselo sedět. A v roce si nemyslím, že by to bylo vyloženě špatně. Jsou důležitější věci - plazení a lezení.
Ale určitě bych neurologa nebo rehabilitaci zkusila, tím nic nezkazíš. Je potřeba posoudit celkový stav, ne jen sezení.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 22.02.17 18:47

Syn si poprvé sedl ve 13 měsících, tou dobou už měsíc sám chodil. Na sezení neměl čas, buď lezl nebo chodil.

Aamanda
Kelišová 5582 příspěvků 22.02.17 18:47

Já teda nevím nevím…moje nejstarší dcera do 10 měsíců v podstatě jenom ležela. Lézt začala v 10,5 měsících, sedla si poprvé v 11 měsících. Dle dr. naprosto zdravé dítě, nikdy ani nenaznačila, že by nás k nějakému odborníkovi poslala.

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 22.02.17 19:04

@zzzuzzzannna, obě starší děti si sedly kolem 11měsíce, chodily- samostatně ve 12 měsících, přijde mi to normální… Nejmladší seděl v 8 měsících a chodil taky na rok… :nevim: jako klidně bych na neuro šla, ale nebála bych se…kor když jinak dělá co má… ;)

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 22.02.17 19:11

Mladší si sedl ve 13 měsících, do té doby se plazil, klečel a poměrně čerstvé stal u nábytku. Po sednuti začal lézt, sedal si zřídka, až po měsíci lezení byl schopen stabilního sedu, nikam jsme nechodili, doktorce stačilo že začal lézt. A to do těch 13 neseděl ani pasivně, v roce jsem ho posadila a padnul na bok jak hruška.
Teď už je v předškolním věku a je to úplně normální zdravé dítě.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 22.02.17 19:15

No, myslím že neurolog a fyzioterapeut co umí děti by ji měli vidět a že to může jedině pomoci.

Tunrida
Hvězda diskuse 47785 příspěvků 22.02.17 19:18

První syn si sám sedl, jako že se fakt sám posadil, když už uměl chodit.

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 22.02.17 19:23

Starší neměl na sezení čas, před prvním rokem obcházel nábytek a sedl si omylem, když upadl, pár dní před narozeninami. :lol: Mladší byl lenoch, sedl si v 15 měsících. Ale on se začal i přetáčet až po půl roce, lézt taky až po roce. Nikam jsme kvůli tomu nedocházeli.

Tejina
Kecalka 171 příspěvků 22.02.17 19:37

Sed je vrchol vyvoje.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >